Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat cebe havaleyi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için yalnızca internet bankacılığı hesabınız üzerinden bir telefon numarasına rahatlıkla havale yapabilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Var?

Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası hesabınız üzerinden ziraat hesabı olmayan bir bireye para yollayabilmeniz muhtemeldir. Bunun için yalnızca parayı yollayacak kişinin hesabının olması gerekmektedir. İlk olarak parayı gönderecek birey Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapmalıdır.
Şayet Ziraat Bankası internet şubesini kullanmadıysanız ilk olarak Ziraat İnternet Bankacılığı parolalınızı alabilirisiniz.

  1. Ziraat internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra “Havale > Cebe havale” menüsüne gelin.
  2. Karşınıza çıkan menüden parayı alacak bireyin T.C. kimlik numarası ve cep telefon
  3. Bilgileri kontrol edip onay veriyoruz ve cebe havale işlemimiz başarıyla gerçekleşmiş oluyor. Bu işlemden sonra paranın gönderildiği numaraya bir SMS ile parola gelecektir. Bu parola ile bankamatiklerden para çekilebilir.

Her bankaya göre cebe havale işlemlerinde değişiklik görülebilmektedir. Para transferi bitirildikten sonra, müşteriye Ziraat Bankası SMS gönderir. Bu SMS içerisinde parayı çekebilmek için bir parola olacaktır. Bu gelen parola ile tüm Ziraat Bankamatiklerinden para rahatlıkla çekilebilmektedir.

Ziraat cebe havaleyi temsil eden görsel.

Ziraat Cebe Havale Gelen Parayı Çekme

Ziraat Bankası’ndan cebe havale yapılan parayı çekebilmek için Ziraat hesabı olması gerekmemektedir. Parayı çekmek için bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek alttaki şeyleri uygulayabilirsiniz:

  1. ATM “Giriş” tuşuna basın.
  2. “Para çekme” menüsüne gelin.
  3. “Cebe havale” menüsüne tıklayın.
  4. Gelen menüde T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranız istenecektir. Bilgileri doldurduktan sonra onaylayın ve paranızı alın.

Cebe alınan havalede öğrenilmesi gereken şeyler ise T.C. kimlik numarası, telefon numaranız, ödeme gelen meblağ ve karşı tarafın telefon numarasıdır. Yukarıdaki bilgileri doğrulamak gerekirse bankamatiğe geldiğinizde giriş tuşuna basın. Ardından para çek menüsünden cebe havale menüsüne girilir. T.C. no ve cep telefon numarası girilerek paranızı ATM’den alabilirsiniz. Şayet size gelen SMS’i sildiyseniz yada unuttuysanız 1 hafta sonunda gelen para, parayı yollayan bireyin hesabına aktarılacaktır.


Bu ve bunun gibi bankacılık işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Açık Kredi’de kalmaya devam edin. Banka, ekonomi, kredi ve daha birçok içerik hakkında bilgi Açık Kredi’de.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir