Ziraat Bankası Toki Kredisi | Şartları | Hesaplama | 2019 (Güncel)

Ülke genelinde hemen her ilde yapılan Toki projelerinde orta ve dar gelirli aileler için ev alma imkanı tanınıyor. Devlet tarafından anlaşmalı bankalardan biri olan Ziraat Bankası Toki Kredisi 2019 yılında destek vermeye devam edecek. Her il ve ilçe kapsamı fark etmeden vatandaşa kredi desteği sunan bankanın şartları ve koşulları doğrultusunda başvurular değerlendirmeye alınmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Toplu konut idaresi başkanlığı tarafından orta ve alt gelirli aileler için gerekli hizmet ve birimler doğrultusunda modern kentleşmeye ayak uyduracak şekilde tasarlanan gayrimenkul ve konutlar için projeler kapsamında başvurularınızı yapabiliyorsunuz. Toki ile aralarında yapılan protokol kapsamında ziraat bankası müşterilerine projelerin başvuru aşamasından başlayarak anahtar teslim zamanına kadar olan süreç içerisinde hizmet vermeye devam ediyor.

Bu Yazıda Neler Var?

Ziraat Bankası Toki Kredisi Alma Şartları 2019

Toki ile yapılan bu anlaşma çerçevesinde başvuru toplama, konut satış, konut teslim, Dask sigortası, taksitli tahsilat gibi daha bir çok kalemde destek vermektedir. Ziraat bankası aracılığı ile açık satış duyuruları projelerinde istediğiniz ev ve iş yeri için Toki’nin İnternet sayfalarından bilgi alabilirsiniz. Banka tarafından açık satış duyuruları ile satın alımlarınız için yapmanız gereken takip ettiğiniz projeye istinaden şubeye giderek kimlik ile başvurularınızı yapmak olacaktır.

Almak istediğiniz konut ya da benzeri iş yeri gibi gayrimenkuller için projenin olduğu il ilçe ve semti belirleyerek şubeye gidip incelemelerde bulunabilir koşullar hakkında en net bilgileri alabilirsiniz. Yapılan bu işlemler şube üzerinden vadesiz hesap açmanız dahilinde vergi ve komisyon tutarlarının tahsili için gerekli olacaktır. Peşinat ve benzeri ödemeleriniz için mutlaka bir vadesiz hesap sahibi olmanız şartı aranır. İşlemlerinizi vekalet ile yapabilir ama bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Toki başkanlığınca satışa sunulmuş olan konutlar için satın alım başvurusu yapılması,
  • Konut seçilmiş olması,
  • Gayrimenkul satış sözleşmesinin imzalanması,
  • Taksitleri yatırma,
  • Konut teslimi,
  • Satın alınan menkulün peşinatını ödeme ve borçlu olma,
  • Damga vergisi gibi diğer masraf kalemlerini yatırma,
  • Konutu üçüncü şahıslara devretme.

Ziraat Bankası Toki Kredisi Hesaplama 2019

Bankaya kredi başvurularınızın nasıl yapılacağı hakkında yukarıda bilgilendirmeleri inceleyebilirsiniz. Şart ve koşullara uygunluk derecesinde hiç bir problem yaşamadan Ziraat Bankası Toki Kredisi seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Toki tarafından yapılan konut projesi kapsamına almış olduğunuz gayrimenkulü teslim için projenin temerküzü olan şubeden;

  • Konuta ait KDV’yi yatırmak
  • KDV fatura ve ödeme dekontu ile gayrimenkul satış sözleşmesinin fotokopisi ile şantiyeye gitmeniz gerekmektedir.

Vadesiz hesabınızda bulunan bakiye ile taksitlerinizi ödeyebilir ya da direk banka şubesine giderek yatırabilirsiniz. Yapacağınız bu işlemler için herhangi bir ücret ya da komisyon ödemezsiniz. Konut projeleri kapsamında alım ve taksitlendirme seçenekleri her il ve ilçeye göre değişiklik göstereceği için İnternet üzerinden bilgi alamazsınız. Yapmak istediğiniz Ziraat Bankası Toki Kredisi Hesaplama 2019 yöntemleri için size en yakın şubeye giderek bilgi almanızı öneririz. Soru ve yorumlarınızı bize yazabilirsiniz.

– Bunları da okuyabilirsiniz! –
Kredi Masrafları Nelerdir?
Kredi Erken Ödeme Nedir?
Ziraat Bankası Borç Yapılandırma & 2019 Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Kolay Kredi Veren Bankalar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir