Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

Bankacılık işlemleri arasında havaleden sonra en sık kullanılan para transferlerinden birisi olan Elektronik Fon Transferi (EFT) gönderimi, mevcut bankadan farklı bir bankada hesabı bulunanlara para gönderme işlemidir. Ziraat Bankasının günlük EFT limiti olduğu gibi, bu durum yalnızca Ziraat Bankası için sınırlı kalmayıp, tüm bankaların kendi çalışma stratejilerine göre tanımladıkları limitler bulunmaktadır.

Yazımızın devamında, Ziraat Bankası günlük Elektronik Fon Transferi limiti ve günlük işlem limiti artırma konularına yer verdik. EFT nedir? EFT limitini artırmak mümkün mü? gibi, aklınıza takılabilecek soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Var?

Günlük EFT Limiti Ziraat Bankasında Ne Kadar?

Ziraat bankası günlük EFT limiti bankaların hepsinde olduğu gibi değişkenlik göstermektedir. Olağan koşullarda EFT limiti Ziraat bankasında günlük olarak 50.000 TL ile sınırlanmış gözükse de, Ziraat bankası müşterisinin banka ile çalışma sıklığı ve hesap hareketleri gibi etkenleri göz önüne alarak EFT limitini değişmektedir. İşlem hacmi fazla olan müşterileri için 75.000 TL ile 100.000 TL arasına EFT limitini çıkarabilmektedir. Bazı istisnai durumlarda alıcısının işlem limitini 30.000 TL ye kadar düşürdüğü de gözlemlenmektedir.

Ziraat Bankası tarafından bireysel müşteri EFT limiti, az öncede bahsettiğimiz gibi 50 bin TL ile sınırlıdır. Ancak bazı ölçütleri de göz önüne alarak banka bu limiti artırabileceği gibi, aynı zamanda düşürebilmektedir. Alıcının bankayla olan işlem sıklığı, banka ürünlerinin hangisini ne kadar kullandığı gibi değişik bir hayli etken, Ziraat Bankası günlük EFT limit arttırma ya da eksiltme sebepleri arasında sayılabilmektedir.

Bankanın belirlemiş olduğu EFT limitinin az olması sebebiyle, bir hayli tüketici banka EFT limiti hakkında şikâyet kaydı oluşturmuş ve hatta bu sebeplerle mağdur olduğunu iddia edenlerde bulunmaktadır. Altta ayrıca vereceğimiz Ziraat Bankası günlük Elektronik Fon Transferi limiti artırma yöntemleri ile EFT limitini, bir miktar da olsa artırabilirsiniz.

telefon ekranından çıkan para

Ziraat Bankası Günlük EFT Limitini Artırma

Banka hesabınızdan para giriş çıkışlarınızın fazla olması ve hesabınızda bir miktar paranızın olması, EFT limiti artırma mevzusunda önemli etmenlerden birisidir. Ancak bankalar hesaplarınızın ele geçirilmesi ve değişik riskleri göz önüne alarak, belirli tutarın üzerine talep olmadan EFT artırım işlemini yapmamaktadır.

Eğer günlük EFT limitinizi arttırmak istiyorsanız, size yakın bir Ziraat Bankası şubesine giderek talepte bulunmanız yeterlidir. Hesabınızın bağlı bulunduğu şubeden limit artırımı talep etmek ise, yapacağınız işlemlerin hızlanması açısından önemli faktörlerden birisidir.

Havale/ EFT ücreti almayan bankalar hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


Bu ve bunun gibi bankacılık işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Açık Kredi‘de kalmaya devam edin. Banka, ekonomi, kredi ve daha birçok içerik hakkında bilgi Açık Kredi‘de.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir