Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi | Faiz Oranları | Kredi Hesaplama | 2019

Çiftçiler için verilen krediler ve hibeler son yıllarda öncelikler arasında yer almaya başladı. Hayvancılık ve çiftçiler için verilen her türlü kredi ve seçenekleri değerlendiren vatandaş ziraat çiftçi kredisi 2019 yılı seçeneği için olanak ve koşulları daha rahat olduğunu düşünüyor. Ziraat bankası devlete bağlı çalışan bankalardan biri olmakla birlikte; her zaman iş veren için olanaklı kredileri de sunan bankalardan biri olmaya devam ediyor.

Genç Çiftçiler için yapılan 2018 yılı kampanyalarında öncü olan ve devlet desteği sunan banka 120 aya kadar hasat zamanı ödemeli kredisi ile de ön sıralarda yer alıyor. Hayvancılık ve çiftçilik alanında faaliyet gösteren küçük kobiler için KOSGEB kredi hibeleri alsalar dahi kredi seçeneklerini sunan Ziraat 2019 yılı içinde büyük yeniliklerle müşterilerine hizmet sunmaya devam edecek.

Bu Yazıda Neler Var?

2019 Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır?

Çiftçiler için kredi seçeneklerinde ÇKS belgesi zorunluluğu hemen her banka için geçerli olup iki türlü kredi seçeneği sunulmaktadır. Peşin ödemesiz kredi ve hasat zamanı kredisi. Bu kredilerden her hangi birini almanız için bir kooperatif üyesi olmanız ve devlet tarafından sağlanan resmi belgeye sahip olmanız gerekmektedir.

Köye dönüş projesi kapsamında verilen hibelere ek devlet destekli krediler için belirli dönümlerde arazi sahip olmanız ve çalışanlarınızın olması şartı vardır. Yürütmüş olduğunuz faaliyetler Türkiye ekonomisi ve kalkınması için önemlilik arz ediyorsa KOSGEB kredi hibeleri içinde başvuruları da değerlendirilebilir.

2019 Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çiftçiler için kredi başvurusu alımları; ÇKS belgeniz, kimlik fotokopisi, var ise kooperatif üyelik formunuz, ile Ziraat bankası şubelerine giderek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sürdürdüğünüz faaliyet doğrultusunda tohum, araç alımı, yakıt, personel masrafları, nakliye giderleri gibi bir çok alan için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca teknolojik anlamada geliştirici malzeme alımı yani modernleşme gibi alanlarda harcamalarınızı göstermeniz durumunda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Çiftçiler için özel olarak sunulan kredilerde 120 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanabilir ileri dönem ödemeli planlar oluşturabilirsiniz.Tarım kredileri başvurusu aynı gün içerisinde sonuçlanır ve anında kredi kullanma seçeneği sunulur. Sizde ziraat bankası çiftçi kredisi başvurusu 2019 yılında nasıl oluyor gibi sorularınız var ise makalemizi inceleyebilirsiniz. Bizi takipte kalın güncel konularla bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir