Yemen Kahvesi Bayilik Bedeli ve Şartları | Kahve ve Restoran Bayiliği

Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da yaygın olan kahve kültürü bir takım farklılıklarla da olsa Türkiye’de de yerleşmeye başladı. İşe giderken uğranılan, arkadaşlarla sohbet edilen ve hatta iş görüşmeleri yapılan kahve mekanları artık günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Hayatımıza bu denli giren kahve, kahve kültürü ve kahvecilik; önümüzdeki yıllarda da hızla gelişen ve yatırımcısına kazanç getirecek bir sektör haline dönüştü. Kahveciliğin bu denli gelişme vadettiği bir durumda, kendine yeni bir iş ve yatırım imkanı arıyorsan için bu sektör iyi bir fırsat sunmaktadır. Sektörde hızlı ama emin adımlarla büyüyen ve disiplinli iş süreçleriyle kendine sağlam bir yer edinmiş olan Yemen Kahvesi bayiliği ciddi bir kazanç sağlayacak bir girişim olabilir. Yemen Kahvesinin tarihçesi, bayilik sistemi, bayilik bedel ve koşulları ile ilgili bilgi edinmek ve sonrasında bayilik başvurusunda bulunmak istersen aşağıdaki açıklamalar  fayda sağlayacaktır.

Bu Yazıda Neler Var?

Yemen Kahvesi Ne Zaman Kurulmuştur? Özellikleri Nelerdir?

Antalya merkezli olan Yemen Kahvesinin ilk tohumları 1980’li yıllarda Antalya’da atılmıştır. Babadan oğula geçen bir gelenekle süregelen kahvecilik; 2011 senesinde “Yemen Kahvesi” markasıyla hizmet vermeye başlamış ve kısa zaman zarfında markalaşma sürecini hızla tamamlamıştır. Yemen Kahvesinin kahve menüsünde sadece Yemen kahvesi değil; bununla birlikte çeşitli ülkelerde yetiştirilen kahve çekirdekleriyle harmanlanmış Türk kahvesi, farklı lezzet ve aromada ki filtre kahveler de bulunmaktadır.

Yemen Kahvesi Bayilik İçin Gerekli Şartlar
Yemen Kahvesi Bayilik İçin Gerekli Şartlar

Kahvelerin yanı sıra başta; demleme çay çeşitleri olmak üzere sıcak ve soğuk diğer içecekler, ana yemekler, salatalar, makarnalar, sandviçler, dondurma ve tatlı çeşitleri ile waffle da menüde yer almaktadır. Gençlerin ekseriyetle ilgi gösterdiği Yemen Kahvesi bayilik vererek sayısı her geçen gün artmaktadır. Hali hazırda yurt içinde; 100 civarında şubesi bulunan Yemen Kahvesinin yurt dışında ise; Almanya Stutgart’ta, Avusturya Viyana’da, İran Tebriz’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne ve Gazi Magusa’da da şubeleri vardır.

Yemen Kahvesi Bayilik İçin Gerekli Şartlar

Yemen Kahvesi bayilik almak için kesin bir bedel olmamakta, yatırım bedeli dükkanın büyüklüğüne (metrekaresine) göre değişiklik göstermektedir. Bayilik; sadece kahveli konsept ya da kahveli + yemekli konsept için verilebilmekte ve bunun için isim hakkı bedeli mahiyetinde 65.000₺ ile 75.000₺ arasında değişen giriş ücreti alınmaktadır. Yine bayiliğin konseptine ve dükkanın metrekaresine bağlı olarak toplam yatırım bedeli ise 400.000₺ den başlayarak 900.000₺ kadar çıkabilmektedir. Bayilik verilecek yerde ayrıntılı bir lokasyon araştırmasının yapılması istenmektedir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir