Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma | Borç Yapılandırma | 2019

Bu Yazıda Neler Var?

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Türkiye’de ekonominin önemli yapı taşlarından birisi haline gelen kredi kartları konusunda zengin ürün yelpazesiyle öne çıkan Yapı Kredi’nin; kredi kartları hem bireysel hem de ticari müşteriler tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Son derece zengin avantajları ve özel kampanyaları ile önemli avantajlar sunsa da; belirli süre sonra döngüye giren ve başta asgarisi olmak üzere aylık ödeme programları aksatılmaya başlanan Yapı Kredi kredi kartlarının ödemesi sorun teşkil edebiliyor. Özellikle de Kredi Kayıt Bürosu (KKB) bünyesinde belirlenmiş olan kredi notunun düşmesine neden oluyor. Bu nedenle ciddi bir problem haline gelebilen kredi kartlarına ilişkin olarak çıkartılan Yapı Kredi kredi kartı borcu yapılandırma seçeneğinden faydalanabilmek mümkün oluyor.

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Türkiye’ deki döviz yükselişi gibi ekonomide yaşanan problemler, tüketicinin ekonomik açıdan ciddi bir problem yaşamasına neden oluyor. Özellikle de 21. Yüzyıl dünyasında sunduğu avantajları ile dikkat çekse de ciddi düzeyde bir ekonomik döngü içerisine sıkışılmasına neden olan bu ekonomik gelişmeler ışığında devlet tarafından çeşitli destek açıklamaları yapılıyor. Bu çerçevede de kredi kartları ile ilgili olarak ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma desteği sayesinde düşük faiz oranlarından Yapı Kredi kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Yapı Kredi kredi kartı sahibi olan ve asgari ödemeyi yapabilme noktasında bile sorun yaşayan tüketicilerin bu döngüden kurtularak, daha düşük faiz oranlarından; çok daha uygun ödeme programlarında borçlarını temizleyebilmeleri amaçlanıyor. Bu çerçevede de Yapı Kredi kredi kartı borcu yapılandırma desteği dahilinde tüketiciler, Ziraat Bankası’ na başvuru gerçekleştirebiliyor. Ziraat Bankası’ nın %1.10 üzerinden 36 ay, %1.20 üzerinden 60 ay vade seçeneklerinden birisini seçerek; kolay bir şekilde Yapı Kredi kredi kartı borcu kapatılabiliyor. Böylelikle her kredi kartı döneminde ödenemeyen asgari tutarlar nedeni ile artan faiz oranları veya her ay kredi kartı çevirme işlemine bağlı yükselen faiz oranları nedeni ile; ciddi bir mali baskı yaşayan tüketiciler, bu sorundan kurtulabiliyor. Yapı Kredi kredi kartı borcunun yapılandırılması sayesinde kredi kartı kapatılarak, daha küçük ödemeler ile Ziraat Bankası kredi desteğinden faydalanılabiliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir