VBanko Çek Nedir? VBanko Çek Ne İşe Yarar?

VakıfBank tarafından müşterilere tanıtılan VBanko Çek örnekleri bolca bulunan standart çek işlemlerinden farklı olarak, tahsis edilen çek garanti limitleri ile talep ettikleri her bir çek yaprağı özelinde değişen tutarlarda banka güvencesini sağlayan teminat mektubu ile çekin eşleşmesi gibi güvenceye sahip bir çek hizmetidir. VBanko Çek’in nasıl alınacağına gelin birlikte inceleyip göz atalım.

Bu Yazıda Neler Var?

VBanko Çek ‘i Kimler Alabilir? Başvuru ve Şartlar

Ticari kullanıcılara yönelik hazırlanmış bir hizmettir. Başvuru için bankaya müracaat edilmesi gerekir müracaatta geçmiş finansal hareketler ve ticari kredi notunuz müracaatta etkili olacaktır.

Tahsis edilen limit içerisinde kalmak şartıyla firmalar yada şahıslar çek yapraklarının her birisine istediği kadar Banka garanti ücretini tanımlayarak VakıfBank VBanko Çek arzında bulunabilecekleridir. Böylece her bir çek için banka ödeme garantisi verilmektedir.

Bu uygulamayla ticaret erbabının çeklerini garanti altına alınmış oluyor karşılığı var mı yok mu gibi meseleler yada ödeme günü geldiğinde ne olacak meseleyi ortadan kalkmış olacak zira bir nevi teminat mektubu gibi çek sahibinin o gün hesabında parası olmasa bile banka tarafından finanse edilecektir.

Özellikleri:

  • Çek yaprakları üzerinde “VBanko Çek” ibaresi yer alacaktır
  • Çek, 10’lu ve 25 yapraklı çek karnesi olarak sunulabilecektir
  • Türk Lirası olarak düzenlenebilecektir
  • Tacir Emrine çek tiplerinde talep edilebilecektir
  • Limitleriniz dâhilinde her bir çek yaprağı üzerinde farklı tutarlarda garanti imkânına erişebilirsiniz

Avantajları:

  • Ticari hayatı kolaylaştırır güven sorunu olmaz
  • Nakit sıkışıklıklarını önlemede oldukça esnek imkânları bulunmaktadır
  • İstihbaratın bozulma riskini azaltır
  • Çek alacaklısının tahsil risklerini asgariye indirir
  • Çek alacaklısı, Banka garantisi altındaki VBanko Çek ile gücüne güç katar

Banka, bankacılık mevzuatı ve kredi yürürlülükleri gereği, kullanıcının finansal bilgileri, skorlama, güvence, limit, kullanılabilir limit vb. unsurları dikkate alarak “VBanko Çek” uygulamasına uygun görmeme ve uygun gördüğü hallerde ürün şartlarında farklılık yapma hakkını gizli tutar.


Bu ve bunun gibi bankacılık işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Açık Kredi’de kalmaya devam edin. Banka, ekonomi, kredi ve daha birçok içerik hakkında en güncel bilgiler Açık Kredi’de.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir