Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar | 2019 (GÜNCEL)

Kredi kartları insanların günlük yaşantısında en fazla kullandıkları şeylerin başında gelmektedir. Çünkü kredi kartı çok avantajlıdır. Zaten artık kredi kartının kullanılmadığı çok nadir yerler kalmıştır. Onlarda zaten sayılıdır. Ayrıca kredi kartlarınızı zaten dünya üzerinde her yerde kullanabilirsiniz. Yani kredi kartı evrenseldir. Bir ihtiyacınız vardır alışveriş yapacaksınız fakat o an yeteri kadar paranız olmayabilir.

İşte o anda kredi kartınız sayesinde ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz. Sadece bunun için bile kredi kartı çıkarılabilir. Öğrencilik ise insan yaşamında en zor ve meşakkatli bir dönemdir. Burada öğrencilikten kastım üniversite öğrenciliğidir. Çünkü üniversitede okumak o zamana kadar yaşanılan en büyük deneyim ve en fazla masrafınızın olduğu dönemdir. Normal olarak bütün her şeye hemen sahip olunamaz. Bunun için bankalar kendilerini Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar listelerine dahil etmeye başlamışlardır.

Çünkü alacakları şeyleri taksit ile almak eğer nakitleri yoksa nakit avans çekmek gibi seçenekler çok caziptir. Limitleri çalışan insanlara verilen kredi kartları kadar olmasa da yine de bu kredi kartları öğrencileri çok rahatlatmaktadır. Çünkü üniversite zamanı kitaplar veya ortamdan kaynaklanan masraflar normal lise ve ilkokul zamanına göre oldukça fazladır. Bu aslında gayet normaldir. Durum böyle olunca da öğrenciler “Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar” araştırmasına girerler ve bankalara kredi kartı almak için başvuru yaparlar.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar araştırmasına girdikten sonra; Öğrenciler, kredi kartı için başvurdukları zaman aslında çok fazla bir belge istemezler. 18 yaşından büyük olmak, öğrenci olmak ki bunu öğrenci belgesi ile tescil etmelisiniz, nüfus cüzdanı ve tüketici sözleşmesini imzalamalısınız.

  • Ziraat Bankası Genç Bank Kart: Banka beş sene boyunca öğrencilerden hiçbir şekilde yıllık kart ücreti almamaktadır. Kart limiti en fazla 500₺. Yüksek lisansa ve doktoraya göre bu limit artar.
  • Garanti Bonus Genç Kart: Bonus kart özelliği vardır ve yıllık kart ücreti alınmaz. ATM sayısı çok fazladır yani hemen hemen her yerde bulabilirsiniz.
  • İş Bankası İş’te Üniversiteli: Kart aidatı alınmamaktadır. İlk kullanıma açıldığı zaman limit 400₺ olarak belirlenir. Ödemeler konusunda sıkıntı yaşanmaz ise limit artırımı yapılır.
  • Yapı Kredi Play Kart: Öğrenci belgeniz sayesinde hiç bir yıllık ücret ödemezsiniz.
  • Vakıfbank Like Kart: Senelik 12₺ gibi bir ücreti vardır fakat kart ekstresini e posta ile alırsanız bu ücreti ödemezsiniz.
  • Akbank Exi26 Kart: İlk yıl kart ücreti alınmaz fakat sonraki yıllarda 20₺ alınır. Yüksek taksit miktarı ve ödemelerinizi 3 ay erteleme seçeneği vardır.

– Bunları da okuyabilirsiniz! –
Kredi Masrafları Nelerdir?
Kredi Erken Ödeme Nedir?
Ziraat Bankası Borç Yapılandırma & 2019 Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Kolay Kredi Veren Bankalar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir