Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz kredi çekleri mevcut mu? Kredi puanı, insanların finansal borçlarını ödeme alışkanlıklarının bir ölçüsüdür. Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan kredi ve kredi kartı almakta zorlanırlar. Kredi kartınıza taksitli alışveriş yaptığınızda kredi notunuz en önemli kriterdir. Bu nedenle kredibilite çok önemlidir. Kredi kontrolleri genellikle bir ücret karşılığında yapılır, ancak kredinizi ücretsiz olarak kontrol etmenizi sağlayan bazı araçlar vardır.

Bu Yazıda Neler Var?

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Kanalları

 1. Banka şubeleri
 2. Senetle Satış Yapan Mağazalar

Ücretli Kredi Notu Sorgulama Kanalları

 1. Findeks
 2. Banka İnternet Şubesi

Banka Şubeleri ile Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama 

Ücretsiz kredi kontrolü yapmak için banka şubenizi kullanabilirsiniz. Ancak bunun için birkaç şey yapmanız gerekiyor.

En yakın banka şubesine gidin.
kredi başvurusunda bulunun.
Kredi başvurusunda ilk süreç kredi kontrolüdür. Bir Müşteri Danışmanı, kredi değerliliğinizi kontrol edecek ve kredi değerliliğinize göre bir kredinin onaylanıp onaylanmayacağını belirleyecektir.
Kredi puanınız yüksekse kredi alırsınız, ancak kredi puanınız düşükse kredi almazsınız.
Kredinin onaylanıp onaylanmadığına bakılmaksızın bankacınıza kredi geçmişinizi sorabilirsiniz.
Bankacınız size kredi puanınızı bildirecektir.
Bu şekilde ücretsiz bir kredi kontrolü yapabilirsiniz.

Senetle Satış Yapan Mağazalar

Senet satan birçok şirket, herhangi bir şey satmadan önce kredi değerliliğini kontrol eder. Şirket, işlem için bir ücret talep etmez, ancak işlemin maliyetini şirket öder. Öncelikle size en yakın beyaz eşya mağazasına veya senet satan bir mağazaya gidin. Almak istediğiniz ürün aşırı ucuz ise kredibiliteniz dikkate alınmamış olabilir, bu nedenle taksitli ödeme yaptığınızı onlara bildirin ve uygun fiyatlı bir ürün seçin.

 1. Görevli, öncelikle sizin iş durumunuzu sorar. Yani sorgulama yapmadan önce, kendi analizleriyle, senetle bir şeyler alıp alamayacağınızı analiz etmeye çalışır.
 2. Eğer bir işte çalışmıyorsanız, kesinlikle herhangi bir şekilde senetle bir şeyler satın alamazsınız.
 3. Maaşınızın da alacağınız şeyi ödemeye yetmesi gerekir, örneğin aylık taksidi 600 lira olan bir ürün, yüksek ihtimalle 3 bin liranın altında maaş alan birine verilmez.
 4. Tüm bunlar sorgulandıktan sonra, kredi notunuzu sorgularlar, bu gibi firmalar genelde, findeks firmasıyla anlaşmalıdırlar, bu nedenle çok az ücretlerle sorgulama yapabilirler.

Ücretli Kredi Notu Sorgulama Araçları

Ücretli kredi kontrolü araçları var, ancak yalnızca iki ücretsiz kredi kontrolü var. Bir ücret karşılığında kredi değerliliğinizi kontrol etmek istiyorsanız, aşağıda ilgili yöntemler bulunmaktadır.

 1. Findeks, bireysel kredi notu sorgulama hizmeti vermektedir.
 2. Findeks’in sitesine girerek, üye olmadan tek seferliğe mahsus, 6 TL+KDV karşılığında kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.
 3. Eğer kredi notu yükseltme sürecinde iseniz ve kredi notunuzu sürekli görmeniz gerekiyorsa, abonelik alabilir ve sınırsız kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz.
 4. Ücretsiz bir şekilde kredi notu sorgulaması yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise, bankanın internet şubesidir.
 5. Bankalar tek seferlik ücrete mahsus olmak kaydıyla kredi not sorgulamasına izin vermektedirler.
 6. Hızlı bir şekilde kredi notunuzu sorgulamak için, bankadan bankaya göre değişmekle beraber, bankanın internet şubesine girerek 8-10 TL arası ücret ödemesi yapıp kredi notunuzu hemen sorgulayabilirsiniz.
 7. Bu şekilde not sorgulaması yaparak hızlı bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilir ve finansal geleceğinizi buna göre planlayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir