Telefon Kredisi Veren Bankalar | Hangi Banka Telefon Kredisi Verir? | 2019

Bilindiği gibi, artık elektronik cihazlar, özellikle laptop ve telefon türevindeki akıllı cihazlar yasalar çerçevesinde taksitle satılamıyor. Bununla birlikte pek çok elektronik ürün mağazası kendine has yöntemleri denemek durumunda kalıyorlar; kimisi kredi kullandırtarak, kimisi senet imzalatarak bu cihazları taksitle vermek durumunda kalıyorlar. Özellikle senetle telefon yahut bilgisayar veren pek çok elektronik cihaz marketi, bu cihazlardan yüksek bir faiz oranı tutturup kazançlarını arttırırken, telefon kredisi veren bankalar,senete göre daha az faizle verilebiliyor ve en azından daha adil ödeme koşulları sunulabiliyor. Elektronik cihaz marketleri ile anlaşan pek çok mağaza tarafından, müşterilere sunulabilen telefon kredisi hakkındaki tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Var?

Telefon Kredisi Nedir?

Yasalar çerçevesinde, kredi kartına taksitle satın alınamayan telefonlar artık kredi çekilerek taksitle satın alınabiliyorlar ve bu ürünlere, telefon kredisi adı veriliyor. Telefon kredisini, herhangi bir koşul gerekmeksizin, rahatlıkla pek çok bankadan alabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Çoğu zaman tarafınızdan nüfus bilgileriniz dışında bir şey istemeyen bankalar, mağazalarla anlaşmalı olup sizlere telefon kredisi sunabilirken; bazı bankalar elektronik cihaz mağazalarından da bağımsız olarak bu kredi ürünlerini sunabiliyorlar. Siz de, telefon kredisi veren bankalar hakkında bilgi almak isterseniz, bu kredinin nasıl alınabileceğine dair detayları bir sonraki başlığımızda bulabilirsiniz. Telefon aldığınızda, ödemelerinizi taksitle yapmanızı sağlayan bu hizmet, günümüzde Vatan Bilgisayar, TeknoSA gibi mağazalarda aktif olarak kullanılabiliyor.

Telefon Kredisi Nasıl Alınır?

Telefon kredisi almanın iki farklı yolu mevcut. Bunlardan birincisi, bir mağazaya gidip telefon seçerek; mağazanın anlaşmalı olduğu bankadan telefon kredisi almak olabilir. Mağazadan aldığınız referansla birlikte, anlaşmalı bankayı arayıp dakikalar içerisinde, mağazada başvurunuzu gerçekleştirebilir ve onay verilir verilmez cihazınızı satın alabilirsiniz. Ödemeleri, her ay bankaya yapmanızı sağlayan bu sistemin pek çok büyük elektronik cihaz mağazasında bulunduğunu belirtelim. Örneğin, ING Bankası, TeknoSA işbirliği ile telefon kredisi sağlayabiliyor ve tarafınıza oldukça düşük faizlerle geniş vade seçenekleri sunabiliyor.

İkinci yol ise önceden alacağınız telefonu ve tutarını belirleyerek; mağazaya gitmeden önce bankaları aramanız ve telefon kredisi veren bankalar ile irtibat kurup krediyi etmeniz. Bankalar tarafından genelde telefon kredileri, ihtiyaç kredisi minvalinde değerlendiriliyor ve verilebiliyor. Hem küçük meblağlı olduğundan, hem de bir belge gerektirmediğinden bu tarz bir ihtiyaç kredisini; özellikle çalıştığınız bir bankadan talep etmeniz halinde büyük ihtimalle tarafınıza onay verilecek ve krediniz derhal hesabınıza yatacaktır. Banka hesabınıza yatan para ile telefonunuzu mağazadan satın alıp, ödemesini taksitli biçimde bankanıza yapabilirsiniz.

Telefon Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Hangi banka telefon kredisi verir? Telefon kredisi almak için bankalar tarafınıza nüfus cüzdanınız üzerindeki bilgiler dışında herhangi bir şartı zorunlu olarak sunmamakta . KKB (Kredi Kayıt Bürosu) puanınızı nüfus cüzdanı bilgilerinizle başvuru aşamasında otomatik olarak tarayan bankaların, sizden herhangi bir şey istememelerinin asıl sebebi de budur.

Hangi Banka Telefon Kredisi Verir?
Hangi Banka Telefon Kredisi Verir?

Eğer KKB puanınız yeterince iyiyse, ihtiyaç kredisi minvalindeki bu telefon kredisini direkt alabilirsiniz ancak geçmişte aksattığınız ödemeler ve hali hazırda çok fazla banka borcunuz varsa; KKB puanınız düşük olabilir ve kredinize onay verilmeyebilir. Dolayısıyla, telefon kredisi alma şartları arasında, KKB puanınızın iyi olması şartının bulunduğunu unutmayın. Farklı bankaların, farklı koşulları ve farklı analiz yöntemleri olduğundan, başvuru yapmaktan çekinmeksizin, aşağıda tavsiye edebileceğimiz bankalardan her birini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Hangi Banka Telefon Kredisi Verir?

Tarafınıza sunacağımız aşağıdaki 5 banka, uygun faiz oranları ve yüksek vade seçenekleri ile telefon kredisi sunabilmektedir. Bu bankaların başvuru kanallarından, başvurunuzu gerçekleştirerek, taksitli şekilde telefon sahibi olabilirsiniz.

  • Garanti Bankası Telefon Kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Tarafınıza telefon satın almanız için kredi sunabilen bankalardan bir tanesi. Bir Garanti şubesine giderek yahut 444 0 333 numaralı telefonu arayarak 6 aya varan vadelerle, 3000 TL’lik bir krediyi %2,27 faiz oranı ile edinebilirsiniz. Aylık ödemeniz ise bu minvalde 548,74 TL olacaktır.
  • İş Bankası Telefon Kredisi İhtiyaç kredisi dahilinde tarafınıza telefon kredisi ürününü de sunabilen Türkiye İş Bankası 6 aya varan vadelerle, sadece %2,20 faizle bu krediyi tarafınıza veriyor. 3000 TL’lik bir kredi için aylık ödemenizin 547,20 TL olduğu İş Bankası’nda teklifin cazip olduğu söylenebilir. Başvuruları, İş Bankası şubelerinden ya da 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.
  • Vakıfbank Telefon Kredisi Vakıfbank’tan da telefon almak için geniş vadeli ve düşük faizli kredi alabilmeniz mümkün. 3000 TL’lik bir krediyi, %1,85 faiz oranı ve 6 aya kadar vade seçeneğiyle sunan Vakıfbank; başvuruları şubelerinden yahut 0850 222 0 724 numaralı hattan kabul ediyor. Vakıfbank’ta bu koşullarda aylık ödemeniz ise 539,57 TL oluyor.
  • Halkbank Telefon Kredisi Halkbank’ta, Vakıfbank’a yakın %1,89 faiz oranı ile telefon kredisi veren bankalardan. Aylık 540,43 TL’yi 6 ay boyunca düzenli olarak ödeyerek, son model bir akıllı telefon sahibi olmak isterseniz, yapmanız gereken tek şey herhangi bir Halkbank şubesine gitmek yahut 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog hattını aramak.
  • Finansbank Telefon Kredisi Finansbank’tan da taksitli akıllı telefon almak için kredi çekebilmeniz mümkün. Yeni ismiyle QNB Finansbank, tarafınıza 3000 TL’lik bir krediyi, 6 aya varan vade seçenekleri ve %1,99 faiz oranı ile sunuyor. Aylık ödemesi 542,61 TL olan bu kredi ürünü size cazip geldiyse, hemen herhangi bir QNB Finansbank şubesine giderek yahut 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz.
    * Neden kredileri 6 ay üzerinden bilgilendirdiniz? Telefon, televizyon, bilgisayar gibi elektronik alışverişlerde; kredi vadesini uzun tutmak ürünü almadan maddi zarara neden olur. İsteğe bağlı olarak kredi vadesini uzatabilirsiniz ancak elektronik ürün zamana bağlı değer kaybederken bir de krediden zarar etmiş olursunuz.
3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir