TEB Bankası Kredi Faiz Oranları 2019 | İhtiyaç, Taşıt, Konut Kredi Faizleri

Finans sektöründeki faaliyetine 1927 yılında başlayan Türkiye Ekonomi Bankası TEB Bankası kredi faiz oranları 2019 ayrıcalığı ile konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi vermektedir. Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan TEB, kurulduğu günden beri portföy yönetimi, sigortacılık, faktoring, leasing gibi finans sektörünün farklı alanlarında aracılık çalışmalarını uzmanlıkla devam ettirmektedir.

Bu Yazıda Neler Var?

TEB Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Bankaya her tür araç için taşıt kredisi başvurusu yapılabilir. TEB Bankası taşıt kredisi faiz oranları, aylık %2,65 olarak belirlenmiştir ve maksimum vade 48 aydır. Tek yapılması gereken, TEB Bankası kredi faiz oranları avantajından yararlanmak için şubeye gitmek ve gerekli evrakları hazırlayarak başvuru yapmaktır. TEB şubelerinden 24 saat içinde taşıt kredisi kullanılarak otomobil sahibi olunabilmektedir.

TEB Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

TEB, konut sahibi olmak isteyenlerde farklı kredi türleri hazırlamıştır. TEB Bankası konut kredisi faiz oranları ise aylık %1,79’dur. Kredinin vadesi ise 120 ayla sınırlıdır. TEB’in sunduğu kredilerden birisi Her Şey Dahil Konut Kredisi’dir. Bu kredi kullanılırken meydana gelebilecek tüm masraflar, aynı konut kredisi içerisine aktarılmakta, bu sayede uzun vadede taksitlendirme imkanı elde edilmektedir. Kredinin içine ekspertiz ücreti, DASK, konut sigortası gibi tüm masraflar eklenebilmektedir.

Al Kirala Konut Kredisi de TEB’in sunduğu bir başka kredi türüdür. Bu kredi türü, özellikle  yatırım yapmak için en iyi alternatiflerden biri olarak değerlendirilmektedir. Kredi, uygun faiz oranı ve uzun vade avantajı sunarak kira gelirine göre farkı seçenekler sunmaktadır. Esnek Kademeli Konut Kredisi ise ödeme planının harcamalara göre belirleme avantajı sunmaktadır.

%100 Konut Kredisi de TEB’in sunduğu avantajlardan biridir. Satın alınacak konut için peşinat ödemesi yapmak istemeyenler bu kredi türünü tercih etmektedir. Bu seçenekte satın alınan konutun ekspertiz değerinin %80’nine kadar kredi kullanılabilir. Kalan %20’lik bölüm içinse ikinci bir gayrimenkul ipoteği kredisi kullanılabilmekte, bu sayede %100 kredi alınabilmektedir.

Anapara Ertelemeli Konut Kredisi, kredinin hemen alınıp 36 ay sonra ödemeye başlanması ayrıcalığı sunmaktadır.

Dönem Ödemeli Konut Kredisi’nde de konut kredisi 2 ya da 3 ayda bir ödenebilmektedir.

TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

TEB, eğitim, sağlık, tatil ve benzeri tüm giderler için ihtiyaç kredisi seçeneğini sunmaktadır. TEB Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ise aylık %2,75’tir. İhtiyaç kredisinde maksimum vade 36 aydır. Ancak TEB’de aylık %1,99 faiz oranıyla avantajlı ihtiyaç kredisi de kullanılabilmektedir. Bunun için kredi notunun yüksek olması ön koşuldur. Bu avantajlı krediden yararlanmak için TEB şubelerinden ya da CEPTETEB’den başvuru yapılabilir.  %1,99 faiz oranının yalnızca sadece TEB Şubeleri ve CEPTETEB’de olduğu unutulmamalıdır. TEB Bankası kredi faiz oranları 2019 avantajı krediden yararlanmak için 4466’ya SMS de yollanabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir