Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi?

Bu Yazıda Neler Var?

Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi? Kartınızın iptalini sağlamak için iki yöntem mevcuttur. Birincisi telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerinden iptalini sağlamak, ikincisi banka şubesine giderek iptal dilekçesi vermektir. Bazı bankalar ise sadece çağrı merkezleri üzerinden iptal talebini kabul ediyorlar.

İnternet Bankacılığından Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir mi?

Kartınızı iptal etmek istemeniz çoğunlukla bankaların işine gelmiyor ve bu iptal işlemini zorlaştırmak için, internet bankacılığında kredi kartı iptal işlemi açık olmuyor.

Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir mi?

Bu sorunun cevabını “evet” olarak söyleyebiliriz. Taksitleri devam eden kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Ancak bu kararı verdiğinizde banka personeli tarafından ikna yöntemlerine, kampanyalara ve özel tekliflere ilişkin bir konuşmayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kredi kartınızın gelecek dönem taksitleri bulunsa bile, kartınızı kapatmak için bildiride bulunduğunuz tarihten itibaren 7 gün içerisinde kartı kullanıma kapatmak zorundalar. Mevcut borcunuz bitene kadar bankalar size hesap ektresi göndermekle yükümlüdürler. Borcunuzu toplu ödeme gibi bir zorunluluğunuz yoktur, taksitlerinizi aynı düzenle ödemeye devam edebilirsiniz.

İptal Edilen Kartın Taksitleri Nasıl Ödenir?

  • Aylık taksitler bitene kadar hesap özeti kadar ödeme yapılarak tüm borç kapatılır.
  • Tüm borç nakit olarak tek seferde ödeme yapılarak kapatılabilir.
  • Bireysel ihtiyaç kredisi kullanılarak tüm borç kapatılarak, aylık kredi ödemesi yapılır. Tabi burada çektiğiniz kredinin faizini ödemek durumunda kalacaksınız.

Kredi Kartı İptal İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bankalar iptal talebinizi aldıktan sonra 7 gün içerisinde işlemi gerçekleştirmek zorundadırlar. Aksi bir durumda kanıtlayıcı belgelerinizle BDDK’ya şikayet dilekçesiyle başvurabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir