Puansız Kredi Veren Bankalar | Kredi Puanına Bakmayan Bankalar | 2019

Günümüzde bankacılık ve finans hizmetlerinde kredi ürünleri önemli bir etken konumunda bulunuyor. Bankacılık kuruluşları tarafından sunulan kredi ürünlerine başvuruda bulunan vatandaşlar için kredi onayı için öncelikli olarak kredi notu değerlendirmesi yapılır. Yani günümüzde bankaların kredi başvurularında kredi değerlendirmesi gerçekleştirmektedir. Kredi notu veya diğer adı ile kredi risk raporu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) bünyesinde bankalar tarafından gönderilen 5 yıllık bankacılık geçmişi üzerinden belirlenmektedir.

Bu kapsamda da bankalar tarafından sunulan kredi ürünlerine yapılan başvurularda buradaki kredi notu değerlendirilir. Eğer kredi notu düşük ise vatandaşların bankaların kredi hizmetlerinden yararlanamamasına neden oluyor. Ancak günümüzde kredi notu düşük olmasına rağmen vatandaşların kredi hizmetlerini kullanabileceği bankacılık hizmetleri bulunuyor. Puansız kredi veren bankalar sayesinde kredi notu ne durumda olursa olsun kredi alınabilir.

Kredi Puanına Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Bankacılık sektöründe alınan kredi ürününün geri ödemesinin yapılabilmesinin bir tür garantisi için günümüzde kredi notuna bakılmaktadır. Çünkü bu bankacılık ürünlerine ilişkin geri ödeme alışkanlıklarınızı gösterir. Eğer kredi notunuz düşer ise kredi ürünlerine yapacağınız başvurular hemen reddedilir. Bu yüzden puansız kredi veren bankalar acil nakit ihtiyacı bulunan ancak kredi notu çok düşük olan vatandaşlarında bu acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yardımcı oluyor.

Ancak kredi puanına bakmadan kredi veren bankalar tarafından tüketiciden çok daha fazla belge ve aynı zamanda da garanti talep ediliyor. Kredi notu düşük olmasından nedeni ile puansız kredi veren bankalar tarafından tüketicinin geri ödeme garantisinin sağlanabilmesi amacı ile tüketiciden kefil talep edilmektedir. Kredi notu düşük ya da 0 olan tüketicilere kredi hizmeti veren bankalar arasında;

  • Aktif Bank,
  • Burgan Bank,
  • INGBank,
  • Enpara.com,
  • ICBC Turkey,
  • Fibabanka.

Bu bankalar aracılığı ile kolay bir şekilde kredi notunuz düşük olsa dahi kredi ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu şekilde de acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu bankalarda verilen kredi hizmetleri kredi notunun düşük olması yada 0 olması nedeni ile diğer banka kredi ürünlerine göre faiz oranları daha yüksek olacağını da unutmamalısınız. Bu nedenle de kredi başvurularınızda daha dikkatli hareket etmelisiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir