PTT Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? | Avantajları Neler? | 2019

Kredi kartı kullanmak artık bir alışkanlık haline geldi. PTT kredi kartı başvurusu yapmak isteyenleri pek çok avantaj bekliyor. Çünkü bu kartlar bonus program ortaklığı ile çalışıyor. Bonus dünya üzerinde en çok kullanılan program ortaklıklarından bir tanesi. Üstelik üye iş yeri ağı da son derece geniş. Dolayısıyla bu program ortaklığına sahip kartlar, alışveriş yaparken aynı zamanda kullanıcısına puan kazandırıyor. Tabi taksitli işlem yapma şansı veriyor olması da ödemeler de ekstra kolaylık sağlıyor.

PTT tarafından verilen bu kredi kartları, diğer kredi kartlarının sağladığı tüm avantajları sağlıyor. Bu kartlar ile taksitli nakit avans işlemi yapmak, taksitli alışveriş yapmak, yurt dışında kullanmak mümkün. MasterCard özelliği sayesinde, onlarca farklı üye iş yerinde ve internet sitesinde de kolaylıkla kullanılabiliyor. Gün geçtikçe daha fazla ATM ve şube ağına sahip olan PTT, bu kartları müşterilerine vermeye başladı bile. Hatta bu kartı kullananların tavsiyesi üzerine, başvurular her geçen gün artmaya devam ediyor. İşte PTT kredi kartı başvurusu yapmak için tüm ayrıntılar.

Bu Yazıda Neler Var?

PTT Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Tüketicilerin en çok şikayet ettikleri konu yüksek kredi kartı üyelik bedelidir. Yıllık 500 – 1000₺ varan üyelik bedellerinin olduğundan söz etmek mümkün. Ancak PTT kredi kartları son derece düşük kart aidatına sahip. Her grup için de uygulanan kart aidatı farklılık gösteriyor. Bunlar;

  • PTT Classic kart için yıllık 59₺,
  • PTT Gold kart için yıllık 66₺,
  • PTT Platinium kart için yıllık 73₺

PTT kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin öncelikle kart aidatı konusunda bilgilendirilmeleri gerekmektedir. Ayrıca bu kartların nakit avans özelliği de bulunmaktadır. Üstelik nakit avans işlem ücreti yüzde 3,5₺ + 5₺ şeklindedir. Bu tutar minimum 8₺ olacaktır. Tabi PTT kredi kartları ile taksitli nakit avans kullanmak da mümkündür. Ayrıca yüzde 1.84 alışveriş, yüzde 2.34 de gecikme faizine sahiptir. Görüleceği üzere PTT bonus kart pek çok bonus karttan daha avantajlı faiz ve komisyonlar sunmaktadır.

PTT Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT artık yediden yetmişe milyonlarca insanın kullandığı bir bankacılık ağı. Dolayısıyla müşterileri bu ağın alternatif ürünlerinden de faydalanmak istiyor. PTT kredi kartları da bunlardan biri. PTT kredi kartı başvurusu PTT müşteri hizmetlerinden ya da şubelerinden yapılabiliyor. Bunun için PTT müşterisi olmak şart değil. Gidip en yakın PTT şubesinden müşteri kaydı açtırabilir, karta başvurabilirsiniz. Tabi bu kart da diğer tüm kartlar gibi aynı koşullara başlı veriliyor. Yani kişinin düzenli bir geliri ve yeterli KKB puanının olması bekleniyor.

PTT Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

PTT kredi kartı kişinin eline ulaştıktan sonra sıra şifre alma işlemlerine geliyor. 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetleri aranarak karta şifre belirlenebilir. Eğer SMS ile kart şifresi alınacak ise SİFRE boşluk, 4 haneli belirlenmek istenen şifre boşluk, kartın son dört hanesi ve boşluksuz CVV numarası yazılarak 3290’a mesaj atılmalıdır.

İlk Yıl Ücretsiz Kullanım

PTT kartlarının en önemli özelliğinden biri de ilk yıl üyelik bedeli almıyor olmasıdır. Yani PTT kredi kartı başvurusu yapan herkes ilk yıl bu ücretlerden muaf olacaktır. Kart ücretleri sonraki yıl işlemeye başlayacak ancak PTT bu aşamada da bazı müşterilerini kart aidatından muaf tutacaktır. Çünkü her banka gibi PTT de maaş anlaşmalı olduğu ya da emekli müşterileri için kart aidatlarını muaf yapabiliyor. Bunun için söz konusu aidat karta yansıdığında ilgili şube ile görüşmek gerekiyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir