Peşinatsız Sıfır Araba Kampanyaları 2019

Geçtiğimiz yıl araç kredi faiz oranlarında yaşanan yükselme ile birlikte dolarında ani çıkışı alım gücünü oldukça olumsuz etkileyemeye sebep olmuştur. Buna istinaden peşinatsız sıfır araba kampanyaları 2019 yılı için hareket getirmesi beklenen bir kampanya olacak. 2018 yılının son 6 aylık zamanında satışların düşmesi ile birlikte araç firmaları bankalar ile anlaşmalar imzaladı. Marka bazında banka ile yapılan bu anlaşmalar sayesinde peşinatsız 12 aya varan vade ile taşıt alma imkanları tanındı.

Bu kampanya kapsamında sıfır araba alımlarında vergi indirimine de gidilerek satışların %30 artmasını sağlayan bankalar ek olarak müşterileri için sigorta indirimi de yaptılar. Araç satışlarının bu şekilde biraz hareketlenmesi bu yıl yapılması beklenen kampanya içinde geçerli olacak.

Bu Yazıda Neler Var?

Peşinatsız Bayiden Araba Nasıl Alınır?

Peşinat verme imkanınız yok ise yapmanız gereken kampanya kapsamında banka ile görüşüp kredi talebinde bulunmanız. Bu kampanya kapsamında hiç bir toplu ödeme yapmadan banka sizin yerinize peşinatı öder ve 12 ay taksit ile size toplam tutarı yansıtır. Ayrıca hala vergi indirimin devam edeceğini belirten firmalar seçimlerden sonrasına kadar tüm alımlarda kasko ve benzeri sigorta kapsamında size yansıtılacak tutarlar için %28 oranında indirime de gidebiliyor.

Peşinatsız Bayiden Araba Nasıl Alınır?

Sıfır araba almak istiyorsanız öncelikle marka ve model belirleyerek otomobil bayisinin anlaşmalı olduğu bankaya kredi başvurusu yapmak olacak. Peşinatsız sıfır araba kampanyaları için başvuru sırasında kefil talep etmeseler de mutlaka alacağınız araba üzerinde ipotek koyulması şartı vardır. Kredi taksitler bitene kadar aracı satmanız mümkün değildir. Bu tür kredi seçeneklerinde hayat sigortası ve kasko mecburidir. İkinci el alımlarda kredi faiz oranları değişir ve yaş sınırı konulmuştur. Bazı bankalar 5 yaşına kadar araç için diğerleri ise 7 yaşına kadar olan otomobiller için kredi verebiliyorlar.

Peşinatsız Senet İle Araba Almak

Bankalar araba alımlarında kredi harici başka bir işlem uygulamamaktadır. Senet ile araç alımı tercih ediyor iseniz bazı markalar bayilerine vermiş olduğu seçenekler içerisinde senet ile alımı serbest kılmışlardır. Eğer güvendiğiniz bir yer ise kredi çekemiyor iseniz senet ile araba alabilirsiniz.

Bayiler Senet ile araç alımlarında ödemeler bitmeden aracı üzerinize devretmezler. Bu tip durumlarda oldukça dikkatli olunması gerekli. Üzerinize almadığınız araç her an sizden alınabilir. O yüzden bu tip alışverişlerinizde önceliğiniz güvenilir ve düzenli ödemeli olarak olursa alıcı için daha sağlıklı ve güvenilir olacaktır.

Kredili Sıfır Araba Kampanyaları 2019

Doların ani yükselmesi ile araba fiyatlarının ikiye katlandığını gözlemliyoruz. Bu fiyatlar vergi indirimi ile aşağı çekilse bile Türkiye ekonomisi açısından vatandaş alımda oldukça zorlanıyor. Hal böyle olunca kredi seçeneklerini değerlendirerek araç sahibi olma yolunu deniyorlar. Yurt genelinde hemen her banka araç sigortasında büyük zorluklar çıkartmayacaktır. Bankanın bu kredi türünde güvendiği satın aldığınız arabanın üzerinde ipotek olmasıdır. Bankaya olan borcunuzu ödemeden aracı elinizden çıkaramazsınız o yüzden banka kredi kolaylığı tanır. Araç alımlarınızda Peşinatsız kredili sıfır araba kampanyaları 2019 yılında hangileri diğer konularımızdan göz atabilir değerlendirmeye alabilirsiniz. Güncel konularla sizinle olacağız bizi takip ederek bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir