Öğrenci Kredi Kartı 2021

Bilindiği üzere kredi kartları artık hayatımızda en az para kadar önemli bir rol oynuyor. Önceden gelir düzeyine göre artış gösteren kredi kartı kullanımı artık en alt tabakaya hatta öğrenciler arasında da yayılmış durumda. Özellikle internet alışverişlerinin pratik oluşu ve hızlı bir şekilde yayılmış olması kredi kartı kullanımının artmasında önemli rol oynuyor.

İnternet alışverişleri sayesinde hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş oluyorsunuz. Çünkü hemen hemen her şeyin ucuzu internet satışında.

Her ne kadar limiti düşük olsa da günümüz bankalarının büyük bir kısmı öğrencilerin kullanabilmesi için kredi kartı imkanı sunuyor. Bazı bankalar ise özellikle öğrenci kartı ürünü ile öne çıkıyor. Kredi kartı başvuru yapıldığında onay miktarı diğer bankalara nazaran çok daha yüksek olan bankalar da var. Öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri genellikle diğer kredi kartı kullanan kişilere göre çok düşüktür. Bu ilk başta bir dezavantaj gibi görülüyor. Ancak öğrenciler için bu durum aslında bir avantaj. Çünkü öğrenci kredi kartı limitinin düşük olması aynı zamanda kredi kartının ödeme gecikmeleri sırasında yaşanacak faiz oranlarının da düşük olması anlamına gelir.

Bunun yanı sıra bankaların öğrenciler için tanımladığı en indirimler mevcuttur. Ve anlaşmalı iş yerleri aracılığıyla ek fırsatlar ve birtakım kampanyalar öğrencilere sunulmaktadır. Bu tarz kampanyaları kredi kartını aldığın bankanın internet sitesi üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.

  1. Bu Yazıda Neler Var?

    Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veriyor?

Garanti Bankası, Akbank, TEB, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank bu bankalar öğrenciye kolaylıkla kredi kartı tanımlamakta. Akbank’ın öğrenci kart ismi Exi26 olarak geçiyor. Başvurusunu internet üzerinden sağlayabilirsiniz. Garanti Bankası’nın gençlere özel tanımladığı kart ismi ise Bonus Genç. Bu kartın da başvurusunu internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Teb ise ÜniversiTEB şeklinde bir isimle anılıyor. İş Bankası İş’te Üniversiteli Ziraat Bankası Genç Bankkart Vakıfbank ise Like Card adıyla öğrencilere düşük limitli kredi kartı imkanı sağlıyorlar

  1. Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları

Bankaların sizden öncelikle istediği kriter alt limit 18 üst limit 25 yaş aralığında olmanız. 18 yaşından küçük olanlar sadece öğrenci kartı değil hiçbir kredi seçeneğinden hiçbir banka aracılığıyla yararlanamaz. Ancak üst limit konusunda bazı bankalar tolere edici olabiliyor. Yani 25 yaşın üstüne çıktığınız takdirde 1-2 sene kadar esneme yapabiliyorlar. Tabi bu her banka için söz konusu değil.

Bir diğer istenen öge üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızın yer aldığı nüfus cüzdanı. (Nüfus cüzdanının yerine pasaport ya ada sürücü belgesi de geçebilir.)

Koşullardan biri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız. Aksi takdir de öğrenci kredi kartı imkanından faydalanamıyorsunuz.

Size kredi kartı çıkartmak için gittiğinizde tüketici sözleşmesi verecekler. Onu imzalanız da koşullardan biri.

Öğrenci olduğunuzu ispat eden öğrenci belgesi de evrakların içinde yer alması gerekenlerden. (Yalnız bilinmelidir ki çoğu banka açık öğretim lisesi ya da açık üniversite okuyan öğrencilerin başvurularını kabul etmiyor.)

Öğrenci kredi kartlarına başvuru yapmak artık çok kolay. İlgili bankaların internet sitelerinden bu konuda faydalanabilirsiniz. Bu seçeneğin dışında kredi kartlarını karşılaştıran bazı siteler mevcuttur. Bu siteler aracılığıyla da hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Telefon bankacılığını kullanmak da seçenekler arasında. Başvuru da bulunma seçiminiz ne olursa olsun bankaların talep ettiği evrakları eksiksiz şekilde bankalara teslim etmeniz zorunludur. Bura da önemli bir nokta daha var. Eğer kredi kartı başvurusu yapacağınız banka ile daha önce bir çalışmanız varsa salt tüketici sözleşmesi imzalayarak da kredi kartı alabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir