Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

Krediler bireysel krediler, kurumsal krediler ve ticari krediler olarak ayrılmaktadır. Bireysel krediler arasında taşıt kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisi bankalar tarafından kullanıcılara sunulmaktadır. Tüketici kredileri küçük olduğu için onaylanmaları kolaydır. İhtiyaç kredisi, bireylerin kısa vadeli ihtiyaçlarını düşük maliyetle karşılamak için ipotekli veya ipoteksiz olarak kendileri için kullandıkları kredi türüdür. Peki, teklifimi yapsaydım ne kadar ihtiyaç kredisi alırdım diye düşünüyorsanız sorunuzu cevaplayalım.

Bu Yazıda Neler Var?

İhtiyaç Kredileri Kaç Ayla Sınırlıdır?

İhtiyaç kredisi tüketicilerin en çok tercih ettiği kredi türüdür. Kredi çekmeden önce bankanızın aylık ödeme planını ve faiz oranını kontrol etmelisiniz. Bir krediyi geri öderken, mantıksız olmayan makul taksitler yapmalısınız. Peki ihtiyaç kredileri kaç ay limitlidir? Tüketici kredisi koşulları, bankanın kredi politikasına ve kişinin kredi değerliliğine bağlıdır. Bankacılık Düzenleme Kurumu (BDDK), tüketici kredisi limitlerini 60 aydan 36 aya indirdiğini açıkladı. Bir yönetim kurulu kararı normal süre sınırını değiştirdi. Ayrıca bankalar ihtiyaç kredisi ve diğer krediler için farklı fiyatlama politikaları uygulayabilmektedir. Benim önerim, onlarca bankanın ihtiyaç kredisi notlarına kolayca bakmanızı sağlar.

İhtiyaç Kredisi Üst Limiti Nasıl Belirlenir?

İhtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda bankanız inceleme başlatacak ve sonucu size bildirecektir. Kullanıcılar çeşitli amaçlarla ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunurlar. Tüketici kredileri, otomobil veya konut kredilerinden daha küçüktür. Peki ihtiyaç kredisi limiti nasıl belirlenir ve belirleyici olan unsur nedir? Kullanabileceğiniz tüketici kredisi miktarı, kredi notunuza ve gelirinize bağlıdır. Bankanıza ne kadar çok gelir bildirirseniz, o kadar çok kredi çekebilirsiniz ve evrensel kredi başvurunuzun onaylanma olasılığı o kadar artar. Ayrıca ipotek veya kefil ekleyerek ödünç aldığınız tutarı artırabilirsiniz. Kredi puanınızı yükselterek hem onaylanma olasılığını hem de miktarını artırabilirsiniz. Tüketici kredisi limitleri birçok faktöre bağlıdır. Alabileceğiniz maksimum tutarı öğrenmek için Kredizm gibi bir kredi danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Maaşın Kaç Katına Kadar Verilebilir?

Bankalar, ihtiyaç kredisi ve diğer ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kullanıcıların kredi değerliliğini ve gelirini kontrol etmektedir. Kredi puanınız, bankanızla olan ilişkinizi ve düzenli ödeme alışkanlıklarınızı gösterir. Maaş ve gelir çok önemlidir. Bu sebep, geri ödeme yeteneğinizi gösterir. İhtiyaç kredisi için kaç kez ödeme alabilirim? İhtiyaç kredileri için çekilebilecek azami tutar kanunla sınırlandırılmıştır. Bu yasalara göre aylık taksitler, kanıtlanmış aylık gelirinizin P’sini aşamaz. İki kat taksit geliriniz olduğunu kanıtlayabilirseniz, koşul ve limitleri göz önünde bulundurarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu durum bankanın kredi verme politikasına ve çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir