Memurlara Özel Faizsiz Kredi Fırsatları Nelerdir?

Devlet memurları için özel olarak düzenlenen kredi kampanyaları bulunmaktadır. Eminyet mensupları da bu kredilerden faydalanarak oldukça düşük faizli veya faizsiz krediler alabilir. Bunun haricinde kamu sektöründe yer alan herkes bu kredilere başvurabilir.

Dilerseniz ilk olarak kredi kampanyalarından bahsedelim:

Bu Yazıda Neler Var?

Faizsiz Kredili Mevduat Hesapları

Kredili mevduat hesapları pek çok kişi tarafından eksi hesap olarak anılmaktadır. Bilindiği gibi bu hesaplardan, hesapta para olmasa bile bakiye eksiye düşebilmektedir. Bu finansman türü için bankalar faiz işletmektedir. Ancak bazı bankalar memurlar için bu durumu esneterek faizsiz kredili mevduat hesabı tanımlamaktadır. Bu hesaplar sayesinde herhangi bir faiz ödemeden bakiyeniz eksiye düşebilir. Bir bakıma bir dostunuzdan borç almışsınız gibi olacaktır.

Bu kredili mevduat hesaplarında en uzun vade oranı 12 aydan oluşmaktadır. Yani alacağınız kredi en fazla 12 ay taksitlendirilebilmektedir. Bu kampanyayı sağlayan bankalar ise şunlardır; Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası ya da QNB Finansbank. Faizsiz kredili mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız bu bankalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Kampanyası Düzenleyen Bankalar

memurlar için kredi fırsatları

Bu sürekli olarak geçerli değildir. Dönem dönem Ziraat Bankası, Halkbank ve Denizbank, memurlara özel sıfır faizli kredi kampanyası düzenlemektedir. Eğer bir kamu çalışanıysanız bu bankaların kredi kampanyalarını yakından takip etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca ilerleyen dönemde farklı bankalarda bu kampanyayı düzenleyebilir. Dolayısıyla sürekli olarak kredi kampanyalarını incelemeniz sizi bir adım daha ileri taşıyacaktır.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi İmkanı

Geçtiğimiz dönemler içerisinde Ziraat Bankası tarafından memurlara özel faizsiz kredi kampanyası düzenlenmişti.Bu kampanya oldukça kısa süre sürdü. Bu tür kredi kampanyalarına katılım sağlamak isteyenler bankaların web sitelerinde yer alan kampanyaları yakından takip etmelidir.

Denizbank Faizsiz Kredi İmkanı

Denizbank bilindiği üzere özel sermayeli bir banka işletmesidir. Denizbank’ın memurlar için düzenlediği kredi kampanyası sayesinde 1000 liraya kadar sıfır faizle kredi çekme imkanı bulabilirsiniz.

Bu kampanyadan yararlanmak için bankanın bazı talepleri olacaktır. Bunlar; iki adet otomatik ödeme talimatı ve kurtaran hesap açılmasıdır. Bu şartlar sağlandığı taktirde faizsiz olarak bin liraya kadar kredi çekilebilir ve eşit taksitlerle ayda 83 lira olarak geri ödemesi sağlanabilir.

Sıfır Faizli Konut Kredisi

Memurlar için geçen sene Emlak GYO tarafından inşa edilmiş olan konutlar için sıfır faizli kredi imkanı sunulmuştu. Ancak bu durum ne yazık ki günümüzde geçerli değil. Dolayısıyla şu an bu kampanyadan yararlanmak mümkün değildir.

Yine de zaman zaman konut firmaları tarafından bu tarz kampanyalar düzenlenebilmektedir. Bu yüzden de inşaat şirketlerinin kampanyalarını yakından takip etmek sizi bir adım daha öne çıkartacaktır.

Ayrıca emlak sektörünün giderek durgunlaşmasıyla konutların sayısı da artmaya başladı. Dolayısıyla kredi faizlerinde çeşitli kampanyalar düzenlenmeye başladı ve faizler yeniden düzenlendi. Bu sayede kredi kullanımı bir nebze daha kolaylaştı.

Memurlar İçin Düşük Faizli Vakıfbank Memur Kredisi

Vakıfbank, maaş müşterisi olan memurlar için düşük faizli ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar, kadrolu işçiler ve emeklileri kapsayan kampanya dahilinde eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli veya balon ödemeli ihtiyaç kredisi kullanılabilir.

Tabiki bu başvuru için bazı şartlar gerekmektedir. Bunlar;

  • En az 3, en fazla 36 ay vadeyle kredi kullanılabilir,
  • Maaşını Vakıfbank’tan alan memurlar çekilen kredi için % 1.98 faiz ödemesi yapmak durumundadır,
  • En az 2 bin TL, en fazla 90 bin TL kredi kullanılmaktadır,
  • % 0,5 kredi masrafı ödemesi ve BSMV ödemesi yapılması gerekmektedir.
  • Kamu çalışanı ve emekliler aylık % 2.04 faiz ödemesi yapmak durumundadır.

Örneğin 50 bin liralık kredi çekmek istediniz ve bu krediyi 36 ay vade ile ödeyeceksiniz. Bu durumda aylık ödemeleriniz 2082 lira olurken, toplam ödemeniz gereken tutar 74.952 lira olacaktır.

Tüm Bunlardan da anlaşıldığı gibi memurlar için özel fırsatlar bulunmaktadır. Tabiki bu kredilere başvururken memur olduğunuza dair bir takım belgeler ve prosedür gereği farklı evraklar istenebilir. Kredinin şartlarını sağladığınız taktirde yukarıda bahsettiğimiz kredileri almanız oldukça olağandır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir