Kuveyt Türk Kredi Başvurusu ve İmkanları | 2019

Kuveyt Türk kredi başvurusu nasıl yapılır? sorusu, özellikle islami koşullara uygun olarak kredi almak isteyenlerin merak konusudur. Diğer bankalara nazaran kredi çeşitliliği daha olsa da, faiz ve vade konusunda daha çeşitli imkanlar getirir. Özellikle konut, taşıt ve ihtiyaç kredisinde çözümler sunan Kuveyt Türk, 1999 yılından beri tercih edilen bankalar arasındadır. Kuveyt Türk’ün ana sermayesinin %62’si Kuveyt Finans Kurumu’na gitmektedir. %9’luk kısmı İslam Kalkınma Bankası’na, %18’i Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ve %9’u Kuveyt Devletine aittir. Kuveyt Türk’ün en ayırt edici özelliği, faizsiz finans hizmeti vermesidir. Bu açıdan bakıldığında, dünyadan öncü kuruluşlardandır.

Bu Yazıda Neler Var?

Kuveyt Türk’te Kredi İmkanları:

Hemen hemen her bankada kredi olarak kullanılan bu kavram, Kuveyt Türk’te finansman olarak kullanılmaktadır. Kuveyt Türk’te kullanılan kavramın finansman olmasının sebebi, faizsiz olmasıdır. İslami koşullara uygun olması için krediye faiz işletmeyen Kuveyt Türk, bu açıdan dünyada birçok ülkede tanınmaktadır. Kuveyt Türk araç kredisi de esasında Kuveyt Türk araç finansmanı olarak geçmektedir. Kuveyt Türk’ün finansmanları şu şekilde sıralanabilir:

 1. Konut Finansmanı
 2. Araç Finansmanı
 3. İhtiyaç Kart
 4. İhtiyaç Finansmanı

Kuveyt Türk’ten Kredi Almak:

Kuveyt Türk, kredi imkanları açısından diğer bankalara göre daha az çeşitlilik gösterir. Ancak verdiği şey aslında kredi değildir finansmandır ve bu açıdan islami özelliklere uygunluk gösterir. Bu uygunluğun her kredi tipinde kolayca sağlanması mümkün olmadığı için, şimdilik sadece 4 konuda finansman hizmeti vermektedir. Kuveyt Türk kuruluşundan bu yana yatırım alanında araştırmalar yaparak, tasarruf eden kişilere ve çalışma hayatındaki kişilere en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemiştir. Kalite hedefinin içerisinde, hızlılık, verim ve güven unsurunu da barındıran Kuveyt Türk, çeşitli konularda finansman desteği sunmaktadır.

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her bankada olduğu gibi, Kuveyt Türk’ün de kredi vermek için bazı şartları bulunmaktadır. Öncelikle kredi kullanmak için en az 18 yaşında olmak gerekir. Ancak genelde bankalar krediyi 20 yaşından büyük insanlara vermektedir. Bunun sebebi kredi borcunun geri ödeneceğinden emin olmak isteyişleridir. Birçok kişi kredi almaktadır ama kredi borçlarını ödeyemeyerek hacze düşmektedir. Kredi konusunda bankaların en çok dikkat ettiği şey, kredi notudur. Kredi notunuz düşükse ya da daha önceden kara listeye girmişseniz bu sizin için eksi puan oluşturacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması için kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kredi notunuzun düşecektir ve kimse size kredi vermeyecektir. Önceden kredi ödememeniz sebebiyle hakkınızda yasal işlem başlatıldıysa kara listeye düşersiniz. Bu gibi durumlarda da banka temkinli davranmaktadır. Kuveyt Türk faizsiz kredi verir ancak her banka gibi bu durumlara dikkat eder.

Kuveyt Türk kredi başvurusu yaparken sahip olmanız gereken bazı özellikler ve gerekli bazı evraklar vardır. Gereken özellikler yukarıda kısaca belirtilmişti. Gereken evraklar ise istediğiniz finansman tipine göre değişiklik gösterecektir. İhtiyaç finansmanı için başvuru yapıyorsanız:

 • Nüfus cüzdanı,
 • İkamet belgeniz ya da fatura belgeleri,
 • İş yerinde çalışma belgeniz veya gelir belgeniz,
 • Bordro veya maaş sirküleri,
 • Vergi levhası, bilanço, gelir tablosu,
 • Emekli maaşı ve hesap cüzdanı,
 • Çiftçilik belgesi,

Gibi belgeler gerekebilir. Çalışma tipinize göre yukarıdaki evrakları seçmelisiniz ancak ilk 2 madde değişmeyecektir. Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi şartları bu evraklar ve özelliklerden ibarettir. Konut ve taşıt finansmanında koşullar değişse de, istenen belgeler genel olarak bu şekilde seyreder.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir