Krediyi Kredi İle Kapatmak | Krediyi Kapatmak İçin Kredi Çekilir Mi? | 2019

Kredi borcunu kapatmak için kredi çekmek bir çok kredi mağdurunun başından geçen bir durumdur. Krediler günümüzde oldukça yüksek bir kullanım oranına sahipler. Bu süreçte bankaların izlediği politika ve sundukları uygun kredi fırsatları müşterileri birkaç adım ileriye götürüyor diyebiliriz. Kredi çeken birisinin kredi taksitlerinin altında ezilmeye başlamasıyla birlikte kredinin ödenemeyeceği gerçeği ortaya çıkıyor. Her ne kadar kısa vadeli olarak görülse bile kredilerin ödendiği süre zarfınca hayatın önünüze ne çıkaracağı hiç belli olmaz.

Bu nedenle kredi çekmeden önce özellikle vade bandında iyi düşünmeniz ve olası aksi durumlarda ne yapabileceğinizi güvenceli teminatlar ile planlamanız gerekmektedir. Krediyi kredi ile kapatmak konusuna gelecek olursak da, bu tekniğin hiçbir zaman başarıya ulaşamayacağı bilgisini verelim. İkinci bir kredi, daha yüksek faizle bankaya para kazandırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Ancak ödeme sorumluluğu olan ancak hayatın zorlukları karşısında boynu bükülen birisi geliriyle ödemeyi göze alıyorsa 2. bir kredi mantılı olabilir.

Bu Yazıda Neler Var?

Kredi Borcunu Kredi Kullanarak Kapatmak Ne Kadar Mantıklı?

Krediyi kredi ile kapatmak kapatmak dışarıdan bakıldığında mantıklı görülür. Ancak bu işlemi yaparken değişkenleri iyi belirlemeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse kredi net ödeme tutarının altında kalan bir krediyi ikinci kredi olarak lanse edemezsiniz. Ayrıca çekilecek olan kredinin mevcut kredi borcundan da fazla olmaması gerekmektedir. Bir ihtiyacım da aradan çıksın diyerek bu hatayı yaparsanız ne yazık ki üçüncü bir krediye mecbur duruma gelirsiniz. Kredi borcunu borçla kapatmak pek önerilmese de üslubunca yapılabilir. İkinci çekilecek kredide genel olarak aşağıdaki özellikler bulunmalıdır.

  • Kredi tutarı, mevcut kredi borcunun “bugün ödenirse…” adı altında hazırlanan tutarına göre belirlenmelidir.
  • Kredi taksitleri, mevcut kredi taksitlerinin bütçeyi rahatlatacak kadar altında olmalıdır ve bu şekilde ödeme sürecine devam edilmelidir.
  • Kredi çekilecek olan bankalar mümkün mertebe değişmemelidir. Birkaç bankaya üst üste borçlanmak işlerin terse gitmesi durumunda sorun çıkaracaktır.

Krediyi Kredi İle Kapatmak Tuzağına Düşmeyin

Borçla kredi borcu kapatmak diğer bir deyişle krediyi kredi ile kapatmak hiçbir şekilde mantıklı değildir ancak bankalarla yüz göz almak yerine yapılabilecek en mantıklı eylemler arasında yer alır. Bu durumlara bulaşmamak için kredi çekmeden önce bir hayli detaylı bir düşünce planı yapın. Düşünerek kredi çekmeniz durumunda daha az zararla işi kurtarabilirsiniz.

7 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir