Kredi Notunu Arttırmanın Yolları | Kredi Notunu 1 Ayda Yükseltmek | 2019

Kredi notunu etkileyen birçok unsur bulunur ve notu düşük olanların en sık aradığı şeylerden biri kredi notunu arttırmanın yolları sorusudur. Diğer bir soru ise kredi notum kısa sürede yükselir mi? sorusunu sorduğunda, olumlu cevap verilebilir. Ancak kredi notunun hızlı bir şekilde artması için bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bu hususların en başında geleni, tüm ödemelerin aksatılmadan yapılmasıdır. Örneğin kredi ve kredi kartı ödemelerinin yanı sıra fatura ödemelerinin de aksamadan yapılması şarttır.

Uygun tetkikler ve belirtilen hususlara dikkat edilerek Kredi notunu arttırmanın yolları olduğu söz konusudur. Aslında kredi notunun hızlı bir şekilde artması için uygulanacak yöntemler basittir ancak bu basitlik, dikkatsiz harcama yapanlar için son derece zordur. İlk husus, gelir dengesidir. Kredi ürünlerinin toplamı, gelirin yüzde 70’inden fazla olmamasıdır. Bunun yanı sıra tüm ödemelerin aksatılmadan yapılmasıdır.

Düzenli olarak yapılan ödemeler, kredi notunu yüzde 35 oranında etkiler.

Bu Yazıda Neler Var?

Kredi Notu 1 Ayda Yükselir Mi?

Kredi notunun bir ayda ne kadar artacağı, kişinin finansal davranışlarına göre değişir. Öncelikle tüm kredilerin toplamının gelir dengesini sarsmayacak şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Kredi ürünleri, kredi kartı ve mevduata bağlı olan ek kredilerin tamamı kredi ürünüdür. Bunlara olan borçların toplamı, kredi notunu direkt olarak etkiler. Borçların durumu da düzenli ödemeler kadar kredi notunu etkileyen bir unsurdur.

Kredi notunun kısa sürede artmasını isteyenler, bankalara olan borçlarına göz atmalıdır. Mümkünse bu borçların bir kısmı ödenmelidir. Bu şekilde bir ödemenin kısa sürede yapılması söz konusu olmaması durumunda, kredi notunun yükseltilmesi için ödemelerin düzenli yapılmasının yanı sıra borçların da azaltılmasına çalışılmalıdır. Bunlar kredi notunu arttırmanın yolları arasında birinci sırada gelmektedir.

Kredi Notunu Artırmanın Yolları

Kredi notunu arttırmanın yolları arasında, yeni kredili ürün alındıktan sonra bir süre beklemeye geçilmesi vardır. Yeni kredilerin alınması, risk oranının artması demektir. Bu durumda da genel olarak kredi notu düşer. Kredi kullanım yoğunluğuna da dikkat edilmelidir. Sıklıkla kredi ürünü kullanılıyorsa bu durum borç oranını artırır ve kredi notunun düşmesine neden olabilir. Ancak aynı durum kredi notunun yükselmesini de sağlayabilir. Düşmesinin nedeni borçluluk oranının artması, yükselmesinin nedeni de borçluluk oranının artmasına rağmen ödemelerin düzenli yapılmasıdır. Bunlara dikkat edildiğinde kredi notum hızlı artabilir mi? sorusuna evet cevabı verilebilir.

– Bunları da okuyabilirsiniz! –
Kredi Masrafları Nelerdir?
Kredi Erken Ödeme Nedir?
Ziraat Bankası Borç Yapılandırma & 2019 Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Kolay Kredi Veren Bankalar
Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları 2019 (Güncel Liste)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir