Kredi Faizleri 2021

Kredi faizleri 2021 oranları her dönem farklılık gösterdiği gibi bankadan bankaya da farklılık göstermektedir. Faiz oranı piyasa koşullarından ve ülkenin genel durumundan etkilenerek yükseliş ya da düşüş sağlar. Her banka faiz oranına farklı kredi maliyeti miktarı koymaktadır ve bu maliyet de değişiklik göstermektedir. Krediye başvururken maliyeti en düşük olan krediyi seçmeniz sizin yararınıza olur. Çünkü kredi maliyeti ne kadar düşük olursa siz o kadar düşük miktarda geri ödeme yaparsınız. Bu yüzden başvurudan önce bankaların faiz oranlarını inceleyip farklılıklarını ve size en çok katkı sağlayan bankayı bulup kredi başvurusunda o şekilde bulunmalısınız. Bankaların internet sitesinde ya da size en yakın banka şubesine giderek kredi faizleri 2021 ile ilgili bilgi alabilir ve sizin için en avantajlı kredi seçeneğine kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Var?

Banka Faiz Oranları 2021;

 

Güncel kredi faizleri 2021 oranları her banka için şu şekilde belirlenmiştir;

ING BANK ;

ING Bank ihtiyaç kredi için belirlediği faiz oranı %1,14, konut kredisi için belirlediği faiz oranı %1,14 ve taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı %1,17 olarak belirlemiştir.

GARANTİ BBVA ;

Garanti Bankası ihtiyaç kredi için belirlediği faiz oranı %1,29, konut kredisini için belirlediği faiz oranı %1i29 ve son olarak da taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı %1,39

AKBANK ;

Akbank ihtiyaç kredisi için belirlediği faiz oranı %1,19, konut kredisini için belirlediği faiz oranı %1,19 ve son olarak taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı %1,31 olarak belirlemiştir. 

VAKIF BANK ;

Vakıf Bank ihtiyaç kredisi için belirlediği faiz oranı %1i24, konut kredisi için belirlediği faiz oranı %1,09 ve son olarak taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı %1,65 olarak belirtmiştir.

HALK BANKASI ;

Halk Bankası ihtiyaç kredi için belirlediği faiz oranı %1,21, konut kredisi için belirlediği faiz oranı %0,99 ve son olarak da taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı ise %1,15’dir.

TEB Bankası ; 

TEB ihtiyaç kredisi için belirlediği faiz oranı %1,25, konut kredisi için belirlediği faiz oranı %1,29 ve son olarak da taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı ise %1,26’dır. 

ICBC TURKEY Bankası ;

ICBC TURKEY ihtiyaç kredisi için belirlediği oran %1,16, konut kredisi için belirlediği faiz oranı %1,08

Ve son olarak da taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı ise %1,13’tür. 

YAPI KREDİ BANKASI ;

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi için belirlediği faiz oran %1,59, konut kredisi için belirlediği faiz oran %0,99 ve son olarak da taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı ise %1,24’tür.

İŞ BANKASI ;

İş Bankasının ihtiyaç kredisi için belirlediği faiz oranı %1,30. konut kredisi için belirlediği faiz oranı %1,15 ve son olarak da taşıt kredi için belirlediği oranı ise  %1,2’dir. 

ZİRAAT BANKASI ;

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için belirlediği faiz oranı %1,24, konut kredisi için belirlediği faiz oranı %1,09 ve son olarak da taşıt kredisi için belirlediği faiz oranı ise %1,15’dir

Kredi Faiz Oranları Neye Göre Belirlenir?;

 

Kredi faiz oranı 2021 güncel faiz oranları piyasa koşulu ile bankaların kredi sundukları ya da kendi prosedürlerine göre yaptıkları değişiklikler bankadan bankaya değişiklik gösterir. Almak istediğiniz kredi türüne göre faiz oranlarındaki farklılık yıllık yapılan ya da belli dönemlerde yapılan değişiklikler nedeni ile farklılık göstermesi söz konusudur. Toplam ödeyeceğiniz tutarı öğrenmek için piyasalardaki gerileme nedenlerini ya da bankaların nakit akışlarına bakarak faiz oranlarındaki nedenlerine bakarak öğrenmeniz çok kolay olacaktır.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir