Kredi Çekerken Annem – Babam Kefil Olabilir Mi? | Kefalet Şartları | 2023

Zaman zaman ekonomik açıdan zor günler geçirdiğimiz ya da yeni bir satın alım yapmak için yeterli nakit paramızın bulunmadığı durumlarda kredi başvurusu gerçekleştirebilir ve bankalardan yardım isteyebiliriz. Yapmış olduğumuz bu başvuruların kabul edilmesini garanti altına almak ve şansımızı yükseltmek için kefil göstermek en iyi çözümlerden birisidir.

Peki, kefil gösterirken aklınıza kredi çekerken annem babam kefil olabilir mi?, babam bana kefil olabilir mi? ya da kredi çekerken annem kefil olabilir mi? tarzından sorular geliyorsa tüm ayrıntılarıyla birazdan sizlerle paylaşıyoruz. Kredi başvuruları sırasında kefil göstermenin ne anlama geldiği ve ne gibi katkılar sağladığını tam olarak bilmeyenler için öncelikle yazımıza bu konuya değinerek başlayacağız.

Bu Yazıda Neler Var?

Kredi Çekerken Kefil Göstermek Ne Anlama Gelir?

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde tüketicilerin kredi ihtiyaçları ve gerçekleştirmiş oldukları kredi başvuruları yüzde üç yüz oranında bir artış göstermiş durumda. Aniden gelişen ve yeterli nakdin yer almadığı durumlarda çeşitli ihtiyaçların giderilebilmesi adına kredi çeken birçok birey, kredi çekebilmek için gerekli şartları sağlamak adına birçok işlem gerçekleştirmektedir. Kredi çekebilmek için bankanıza krediyi ne amaçla çekmek istediğiniz gibi detayları paylaşmanız sizler için daha iyi olacaktır. Kredi başvurularınız sırasında banka çalışanları ile mantıklı ve inandırıcı bir sebep belirtmek başvurunuzun onaylanmasında büyük bir rol oynayacaktır.

Elbette yalnızca inandırıcı bir sebep yeterli değil aynı zamanda kredi notu değerinizin yeterli düzeyde bulunması, maaşınızın uygun düzeyde olması gibi birçok kriter de ele alınmaktadır. Bankaların değerlendirme işlemine başladığı kredi notunuz istenilen seviyede olmadığı takdirde kredi notu yükseltme konusunda sizlerle paylaştığımız yazımıza bir göz atabilirsiniz. Asıl konumuz olan kefilin ne anlama geldiğine dönersek; kefil göstermek tam olarak bu aşamada devreye girmektedir. Sağlamış olduğunuz şartların bankalar tarafından yetersiz görülmemesi adına bir kefil göstermek çok önemlidir.

Borçlarınızı gününde veya yeteri kadar ödeyemediğiniz takdirde göstermiş olduğunuz kefilden ödeme tahsil edilecek ve banka kendini güvence altına alacaktır. Kefil göstermek başvuru gerçekleştirilen bankaya ekstra bir güvence sağlandığını gösterir. Bankalar tüketicinin zor günlerinde mağdur olmaktan hoşlanmaz ve bu dönemlerde dahi ödeme almak istemektedir. Bu yüzden gösterilecek kefilin maaşı, mal varlıkları gibi birçok detay iyi durumda olmalıdır.

Günümüz şartları gereğince bireyler kendilerine bir kefil bulmakta oldukça fazla zorluk çekmekte ve bir aile üyesini kefil olarak göstermeyi düşünmektedir. Birinci dereceden akrabayı kefil göstermek gibi birçok çalışma son zamanlarda oldukça fazla merak edilmektedir. Bu veya Kredi Çekerken Annem Kefil Olabilir Mi? diye soran kişiler içinde cevabımız evettir. Evet, aile bireylerinden birisini göstererek kredi çekebilirsiniz fakat bazı şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir.

Kefilin Yerine Getirmesi Gereken Şartlar Nelerdir?

Annem bana kefil olabilir mi?, baba ya da abi fark etmeksizin birinci dereceden sizinle bağlantısı bulunan bir akrabanızı kefil gösterirken şunlara dikkat etmelisiniz; kefil olarak herkesi göstermek mümkündür. Kefil gösterilecek kişiye ait sabit bir gelir, mal varlığı ya da varlıkları ve teminat olarak sunabileceği yüksek bir kredi notuna sahip olması. Kefil olarak göstereceğiniz kişi bu şartları yerine getirdiği takdirde hiçbir problem bulunmamaktadır.

Kredi Çekerken Annem Kefil Olabilir Mi?

Birçok genç arkadaşımızın nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek ya da bir düğün hazırlığı içerisindeyse ve kredisini kendisi çekmek istiyorsa kefil arayışına girebilmektedir. Akıllarına ise öncelikle tabii ki bir ömür yanımızda bizlere destek olan annelerimiz gelmektedir. Bunun ardından ise kafaları karıştıran kredi çekerken annem kefil olabilir mi? sorusu gelmektedir. Anneleriniz kredi başvurularınız sırasında sizlere rahatlıkla kefil olabilmektedir. Gerekli olan şartların yerine getirilmesi halinde annenizin kredi başvurunuz sırasında size kefil olmasının önüne geçen herhangi bir yasa ya da yasak bulunmamaktadır.

Kredi Çekerken Babam Kefil Olabilir Mi?

Kredi başvurularınızın kabul edilme ihtimalini arttırmak adına babanızı kefil göstermeyi planlıyor ve Babam bana kefil olabilir mi? gibi bir soru aklınıza takılıyorsa hemen içinizi rahatlatmak isteriz. Babanız başvuru işlemi sırasında size kefil olabilmektedir. Bunun yanı sıra birçok kişinin merak ettiği birkaç soruya daha açıklık getirmek istiyoruz. Kefil olabilmek için gerekli standart şartların yerine getirilmesi halinde herkes rahatlıkla size kefil olabilmektedir.

Eşler Birbirine Kefil Olabilir Mi?

Eşim bana kredi çekerken kefil olabilir mi? Evet; eşiniz size kefil olabilmektedir.

Kardeş Kardeşe Kefil Olabilir Mi?

Kardeşim bana kredi çekerken kefil olabilir mi? Evet; abiniz, ablanız ya da kardeşiniz size kefil olabilir.

Çocuk Babaya Kefil Olabilir Mi?

Babanızın nakit ihtiyacı için kredi başvurusu gerçekleştireceğini öğrendiniz ve kendisine bir kefil aradığını mı düşünüyorsunuz? Ya da oğlunuzdan ricada bulunarak başvurunuz sırasında size kefil olmasını mı isteyeceksiniz? Sıkça karşılaştığımız Babama kefil olabilir miyim? ya da Oğlum bana kefil olabilir mi? gibi soruların yanıtı da aynı şekilde “EVET” olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuklarınız size rahatlıkla kefil olabilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir