Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar, herkes tarafından merak edilen bir konudur. Kentsel dönüşüm için başvuru yapılan konuta kredi çıkar mı gibi sorular da merak konusu olmaktadır. Kentsel dönüşüm kredisi 2020  yılında da birçok kişi tarafından takip ediliyor.

 Kentsel dönüşüm projeleri için maliyet yetersizliğinden kişiler, bankadan konut veya ihtiyaç kredisi çekerek bu durumun önüne geçmeye çalışıyor.

Sizlere kentsel dönüşüm kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

Bu Yazıda Neler Var?

 Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır?

Devletin desteği ile birçok ülkede kentsel dönüşüm yapılmaktadır. Peki kentsel dönüşüm kredisi nasıl alınır? Sorusu birçok kişinin aklına gelmiştir. Kentsel dönüşüm yapmak için bankalardan kredi çekilip çekilmeyeceği akıllarda soru işareti bırakmıştır. Kentsel dönüşüm içinde harcanan giderlerin karşılanması için kredi almak daha kolay hale gelmiştir. Çevre ve şehircilik Bakanlığı sayesinde aldığınız krediler daha uygun faizlerle isteyenlere verilecektir. Bu sayede riskli binalar ve kentsel dönüşüme girecek binalar daha kolay yıkılır hale gelmiştir. Devletin desteği ile birçok banka artık daha kolay kentsel dönüşüm kredisi verecektir.

 Kentsel Dönüşüm Kredisi Verecek Bankalar

Kentsel dönüşüm kredisi verecek bankalar; Ziraat Bankası, DenizBank ve HalkBank şeklindedir. Dilerseniz ayrıntılı bir biçimde anlatalım.

DenizBank: Kentsel dönüşüm için kredi almak isterseniz DenizBank’da tercihleriniz arasında yer almalıdır. Türkiye’de uzun yıllar hizmet etmiştir. Şartları ise şöyledir;

DenizBank Kentsel Dönüşüm Kredi Başvurusu Şartları:

 • Risk tespit raporu için başvuru yapmak gerekmektedir.
 • Kredi için DenizBank’a başvuruda bulunur.
 • İnşaat süreci başlatılır.
 • Yüklenici firmanın hangi firma olduğu karar verilir ve sözleşmeler imzalanır.
 • İnşaat bitiminde tapuların teslimi ile süreç tamamlanır.

Ziraat Bankası: Bunun gibi kredi başvurularında ek belge talep edebilir. Bu tür işlemleri sadece şubelerden yapılmaktadır.

  • Konut kredilerinde yıllık %4, iş yerlerinde ise %3 destek vermektedir.
  • Konut kredilerinde vade oranı 120 iş yeri kredilerinde ise 84 aydır.
  • Bu kredi konutların yenilenmesi ile değer kazanmaktadır.
 • HalkBank: Doğal afet ve risk grubunda olan konutların dönüştürülmesinde etkin rol oynayan bir bankadır.
 • 1 ile 120 vade arasında olan krediler için %0,89 müşteri oranı, %0,33 devlet desteği ile toplam %1,22 faiz oranı uygulanır ve tahsis ücreti alınmaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir