Kefille Kredi Çekme İşlemleri

Farklı ihtiyaçlar için kredi çekmek bankaları takip eden bir süreçtir. Ama bazı durumlarda bankalar kredi vermediği için insanların maddi ihtiyaçları karşılanmıyor. Bankalar, geliri olmayan vatandaşların borçlanması için başka bir yol geliştirdi. Böylece kefil tarafından kredi çekme işlemi uygulanmaya başlandı.

Kefil olma yöntemi ve bu yöntemle alınabilecek kredi derecesi bankadan bankaya değişmektedir. Bu tür bir krediyi almak için bankanızdan ihtiyacınız olan bilgileri almak çok kolaydır. Bu aşamada kefil bulmak ve kredi sonuçlarını almak oldukça kolaydır.

Bu Yazıda Neler Var?

Kefille Kredi Nasıl Alınır?

Kredi alabilmek için öncelikle gelirinizi kanıtlamanız gerekir. Aynı zamanda kredi notunun yüksek olması da kredi almanın ön koşullarından biri olmalıdır. Yetersiz kredi geri ödemesi kötü notlara yol açar. Böyle bir durumda kredi başvurusunun onaylanmaması için bu yeterli bir sebeptir.

Belgesiz, belgesiz kredi gibi kampanyalar günümüzde bankalarda oldukça yaygın. Bilmelisiniz ki bu reklamlar sadece müşteri çekmek içindir. Bankanız gelir belgesi talep etmiyorsa, başka gereklilikler olduğunu bilmek önemlidir. Reklam gelir tablosu içermese bile diğer talepler her zaman gelir.

Kredi notu düşük olan müşteriye hiçbir banka kredi vermez. Daha önceki kredilerden ödemeleriniz düzensiz ve kötü görünüyorsa başvurunuz sonuçsuz kalır ve kredi notunuzun düşük olması nedeniyle durum bu yönde gelişebilir. Ancak bankalar, kredi notu düşük olan müşterilere farklı bir yaklaşım sergilemektedir. Kefil ile kredi çekme işlemi çerçevesinde bir opsiyon sunarak bu yönde olumlu bir konumlanma için gerekli koşulları oluşturuyoruz.

Kefil Aracılığı ile Kredi

Kefilden borç para almak için öncelikle kredi başvurusunda bulunmanız gerekir. Bu süreç, kefil kredisi çekebilmek için uygun kredi kalitesine sahip bir kefilin sunulmasıyla işler. Ancak bu konuda bazı uyarılar var. Krediye uygunluk, bankaların ele aldığı temel konulardan biridir.

  • Kefille kredi başvurusunda bulunan kişinin aynı hanede ikamet etmemesi
  • Düzenli ve belgelenebilir bir gelirinin olması
  • Aynı iş yerinde 3 aydan fazla çalışabiliyor olması
  • Kefil gösterilecek kişinin kredi puanının yüksek olması

Bu kriterler karşılanırsa, başvurunun genel olarak kabul edildiği bir durum ortaya çıkar. Bankaların bu kriterleri dikkate aldıkları ve kefil olarak bulundurdukları kişilerin kredilerine uygunluğunu göz ardı etmedikleri bilinmektedir. Geri ödenebilir veya geri ödenebilir krediler için fırsatlar yaratılır. Bu koşullar yerine getirildiği takdirde kefil ile marj ticareti sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Kefil Olan Kişi Kendi Adına Kredi Çekebilir Mi?

Kefil olarak borçlanmada merkezi rol oynayan kişilerin ihtiyaçları için borç alıp alamayacaklarını sordukları bilinmektedir, bu yönde bilgi sahibi olunabilir.

Riskten korunma sonrası kişisel ihtiyaçları için kredi çekmek isteyenler için bu şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterecektir. Uygunluk gereksinimleri kiralamadan kiralamaya değişir, bu nedenle kullanıcıların bu bilgilere en baştan sahip olmaları önemlidir. Kefilin ödenmesi gereken masrafları zamanında ve eksiksiz olarak karşılaması gerektiği vurgulanır. Aynı zamanda, ödemelerinde temerrüde düşmeleri veya ödeme planlarını yerine getirmemeleri durumunda, kendi başlarına kredi alamazlar.

Banka, garanti süresi içinde herhangi bir sorun olmadığını tespit ederse, banka tarafından incelendikten sonra kredi açılacaktır. Ancak, kredi adedinin aylık geri ödeme tutarı ile aylık geri ödeme tutarının garanti ettiği kredinin aylık tutarının toplamı aylık geliri aşamaz. Aksi halde diğer tüm borçlanma koşulları sağlansa dahi banka gelirinizi aşacağı için size borç veremeyecektir.

Kefil Kredi Notu ve Sicil İncelemeleri

Bankalar ister istemez kefil ile kredi başvurusunda bulunan kullanıcı listelerini kontrol etmektedir. Ancak bu çeklerde bankaya ödeme yapmayan veya kefilin talep ettiği şekilde ödeme yapmaması durumunda kredi verilemez. Bu tür sorumlulukları üstlenmek isteyen müşterilerin genel olarak şartnameleri tam olarak karşılaması gerekmektedir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için ödeme planına kesinlikle uymanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Geç ödemeler hem müşteri hem de banka için sorun oluşturmaktadır. Bu nedenle bir müşterinin puanının yüksek olması, banka ile ilgili ödemelerde sorun olmadığını gösterir. Bu, ödemelerinizde devam eden gecikmelerinizin bankanızla yaptığınız sözleşmeye uygun hareket etmediğini gösterir. Tüm bankalar bu gibi durumlarda müşterilerine yaptırım uygulamaktadır. Bu durumun devam etmesi kredi değerliliğini olumsuz etkileyebilir.

Kefillerin Kredisinde Banka Düzenlemeleri

Ödünç alınan müşterilere kefil olanların sorumluluğu, bu krediyi talep eden kişinin ödemelerini geciktirmesinden sonra doğar. Bu nedenle kefil ile borçlanma söz konusu olduğunda doğrudan kredi alıcısını göz ardı etmeden hareket etmek gerekmektedir. Ev kredisi, ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisi kefili olarak kefilin kendi şartlarına göre hareket etmesi önemlidir.

Kredi ödemelerinde sorun yaşamamak ve kredi seçeneklerini uygun hale getirmek için ilk adımda sicilinizin durumu hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Bankaların kayıt ve ödeme sürecinde yaşanabilecek sorunlarda gerekli önlemleri alabilecekleri bilinmektedir.

Kefille Kredi Veren Bankalar

Bankalar, kredisi düşük veya doğrulanabilir bir geliri olmayan müşterilere çeşitli promosyonlar sunar. Bunlardan en temel olanı, bir Garantörün Kredi Çekme işleminde bulunan talimatlardır. Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen ancak gerekli şartları karşılayamayan müşterilere bu bankalar gerekli desteği sağlamaktadır.

  • Garanti BBVA
  • QNB Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Fibabanka
  • Vakıfbank

Bu bankalar aracılığıyla kefil ile kredi almak da farklı kriterler gerektirmektedir. Bankaların her zaman bu tür koşullara sahip olması da temel bir sorun olarak görülebilir. B. Gerekli koşulları içerebilecek ilgili uygulamaları ve faaliyetleri dahil edin.

Banka seçimi yapılırken en çok merak edilen soru ise sunulan kredi koşullarıdır. Genel olarak kefil ile kredi veren bankalar aşağıdaki şartları sağlamaları gerektiğini belirtmektedir: B. Memur olmak, maaşı düzenli olmak ve kredisi iyi olmak. Böyle bir kefilin olması kredi alma şansınızı arttırır. Bankanın belirlediği kredi notu 1700 ile 1900 arasında olan müşterilerin durumu gayet iyi. Öte yandan, 1500 ile 1699 arasında olanlar iyi risk grubundadır ve kredi çekme olasılığı daha yüksektir. Kredi notu 1100 ile 1499 arasında olanlar yüksek riskli kabul ediliyor ve bu dönemde gelir belgesi istenecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir