Kamu Bankalarından Araç Kredisi

Korona virüsün ülkemizde etkisini göstermesinden sonra ekonomi alanında alınan tedbirlere ek olarak araç sahibi olmak isteyenlere de güzel haber geldi. Halkbank ve Vakıfbank, araç kredisi almak isteyenlere sunduğu cazip faiz oranları ile araç sahibi olmalarını kolaylaştırıyor. Hükümet, vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntıları çözmek adına başlattığı sosyal yardım kampanyasından sonra araç sahibi olmak isteyenlere de esnek kredi imkanı sundu. “Hayatı Destek Kredisi” adı ile konut ve araç sahibi olmak isteyenlere sunulan imkanlar, oldukça değerlendirilmeye değer. Peki, Vakıfbank ve Halkbank’ın sunduğu araç kredisi detayları neler? Yazımızın devamında kredi ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız.

Halkbank, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota markaları ile anlaşarak sıfır araç satın almak isteyenlere kredi desteği sağlayarak uygun ödeme seçenekleri ile kredi imkânı sunduğunu açıkladı. Aynı zamanda ziraat bankası ve Vakıfbank da geri ödeme tablosunu açıklayarak araç kredisi kampanyasından yararlanmak isteyenlerin ödemelerini ne şekilde yapacakları ile ilgili örnek tabloyu sundu.

Bu Yazıda Neler Var?

Hayatı Destek Kredisi Nedir?

COVID-19 salgınından sonra Türkiye’de ekonomi alanında alınan tedbirlere yenileri eklenmeye devam ediyor. Sosyal yardım kampanyasından sonra açıklanan hayatı destek kampanyası kapsamında konut veya araç sahibi olmak isteyenlere düşük faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri ile kredi kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda bankalar anlaşmalı oldukları otomobil firmalarını açıklayarak sıfır araç almak isteyenlerin ödemelerini ne şekilde yapacaklarına dair bilgilendirmede bulundular. Bu kapsamda Halkbank; Halkbank, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota markaları ile anlaşmalı olduğunu duyurdu. Vakıfbank ise yerli üretime taşıt kredisine anlaşmalı otomobil markalarını; Fiat, Honda, Toyota ve Hyundai olarak açıkladı. Son zamanların en çok merak edilen kredi kampanyalarından biri olan hayatı destek kredisinin geri ödeme planı ve kampanya detayları bankalar bazında şu şekilde olacak.

VAKIFBANK 0 KM TAŞIT KREDİSİ GERİ ÖDEME PLANI

Vakıfbank, araç kredisi desteğini açıkladıktan sonra ödeme planı ile ilgili de geniş bilgilendirmeye yer verdi. Buna göre 50 bin TL’lik bir araç için 36 ay vade ile %0.69 faiz oranından aylık 1.611 TL geri ödeme yaparak araç sahibi olabilirsiniz.

VAKIFBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ GERİ ÖDEME PLANI

Sadece sıfır araçlara değil ikinci el araçlar için de kredi imkânı sunan Vakıfbank, ikinci el otomobil almak isteyenlere de imkan sunuyor. 30 Bin TL’lik bir araç almak isteyenler 60 ay vade ile %0.82 faiz ödeyeceksiniz. Aylık taksit tutarı 752 TL olursa da efektik yıllık faiz oranınız %12.0850 şeklinde olacak.

Halkbank Sıfır Araç Kredisi

Son dönemlerde kamu bankaları arasında sunduğu destekleri ile daha çok gündeme gelen Halkbank da araç kredisi konusunda gerekli açıklamalarda bulundu. Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Toyota ile anlaşmalı olan Halkbank, ticari araçlarda ise BMC, FİAT, FORD, GAZ, GÜLERYÜZ, ISUZU, KARSAN, OTOKAR, MERCEDES markalarına destek vereceğini açıkladı. Ödeme planı ise Vakıfbank ile aynı şekilde olacak. Yani 30 Bin TL’lik bir araç almak isteyenler 60 ay vade ile %0.82 faiz ödeyeceksiniz. Aylık taksit tutarı 752 TL olursa da efektik yıllık faiz oranınız %12.0850 şeklinde ödeme yaparak araç sahibi olabilecekler.

Araç kredisi nasıl kullanılır?

Daha önce sosyal hayatı destek kampanyasında kredi kullanmak isteyenler, online kanallardan başvuru yapabiliyordu. Ancak taşıt kredisi için şimdilik öyle bir imkânın olmadığını söylemek gerekir. Hayatı destek kredisi kapsamında araç sahibi olmak isteyenler, kendilerine en yakın şubelere giderek detaylı bilgi alabiliyor ve kredi başvurusunda bulunabiliyorlar.

Araç Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Hatırlayacağınız üzere daha önce başlatılan sosyal hayatı destek kredisi kampanyasında bankalar müşterilerinin sicillerine bakmaksızın aylık geliri 5000 TL’nin altında olan herkese kredi veriyordu. Ancak araç kredisi ve konut kredisi için şartlar biraz daha ağır işliyor. Araç kredisi almak isteyen kişilerin satın almak istedikleri aracın yüzde 30’luk bir bölümünü karşılamaları gerekiyor. Ayrıca kredi sicillerinin temiz olması da önemlidir. Bu nedenle kredi başvurusu yapmadan önce gerekli şartların yerine getirilip getirilmeyeceği konusunda biraz hesap yaparak hareket etmek daha sağlıklı olacaktır. aynı şekilde konut kredisi için de yine belli bir oranın peşin olarak bankaya verilmesine ek olarak kredi sicilinin de temiz olması şartı aranmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir