İthalat ve İhracattan Para Kazanmak 2021

Kendinize ait bir dış ticaret şirketi veya kendi ülkenizde büyük bir pazara sahip olan iç ticaret şirketi kurmak istiyorsanız tam olarak size göre bir iştir. Dünyanın pek çok yerinde farklı alanlarda ürünler üretilmektedir. Bunlar hepsi bizim ülkemizde üretilmemektedir ya da bir ülke tarafından tüm dünyanın ihtiyaçları karşılanmamaktadır. Pek çok avantajlı yolları olan bu iş ile yüksek kârlar elde edebilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Var?

İthalat ve ihraçat yaparak para kazanma yolları

Dış ticaret temsilciliği

İthalata ve ihracat sektöründe gerçekleştirilmesi en kolay olan yöntemdir. Dış ticaret komisyonu olarak da adlandırılan bu işlem pek çok kişi tarafından da kullanılmaktadır. Dış ticaret temsilcisi görevleri arabuluculuk yapmaktır. Deniz aşırı ülkelere satış yapmak için belirli şartlar ve evraklar imzalanmalıdır. Bu gerekli ufak işleri yapan kişiye temsilci denir. Hem şirketlerden tarafından her şeyin yolunda gittiğini gösteren bir eleman hem de sizin tarafınızdan kazançlı bir iştir.

Doğrudan ihracat

İthalat ve ihracat sektöründe geleneksel para kazanma yollarından bir tanesi de doğrudan ihracattır. Bu en riskli yöntemler arasında yerini alsa da şüphesiz en çok kazandıran yöntemdir. Örneğin ülkemizden kat kat büyük Hindistan, Çin, Rusya gibi ülkelere yapılan ticaret büyük gelir imkânları sağlamaktadır. İhracat yapacağınız ülkenin isteklerini ve pazarlayacağınız ürünü dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekmektedir. İthalat ve ihracat ürünlerini iyi analiz ederek yüksek kâr oranları elde edebilirsiniz.

Doğrudan ithalat

Bir ürünü başka ülkelerden ithal edip kendi ülkenizde satmak, doğrudan yapacağınız ihracat işleminden daha basittir. Kendi ülkenizin eksiklerini, pazarını ve insanların daha çok rağbet gösterdiği ürünleri yakından tanımak size avantaj sağlamaktadır. Bir satış ağına veya bayiye sahip olarak yabancı ülkelerden getirdiğiniz ürünleri satabilirsiniz. Avrupa Birliği’ne bağlı yiyecek, içecek, teknolojik aletler gibi pek çok eşyanın ithalatını yapabilirsiniz.

Depo kiralama

Limanlara, tren merkezlerine ya da havaalanlarına yakın bir yerlerde arsanız, size ait mülkünüz veya bu yerlerde bir alan satın alabileceğiniz sermayeniz varsa büyük oranda kâr ettiren işlerden bir tanesidir. Ürün ithalat veya ihraç eden şirketlerin belirli zamanlarda ürünlerini koyabileceği bir yere sahip olması gerekmektedir. Ulaşıma yakın yerlerin daha çok ilgi gördüğü kesin olsa da civarlarındaki yerler de size para kazandırabilir.

İthalat ve ihracat yapmadan önce!

Derin bir araştırma ve yatırım yapacağınız iş hakkında tecrübeye ihtiyacınız vardır. Daha önceden bu işi yapmış kişilerle ya da internette bu işler hakkında detaylı bilgiler alarak her yolu ve yöntemi öğrenmeniz gerekmektedir. Eskilerde yapılan ithalat ihracat ve gelecekte sürdürülebilirlik konusunda da derin bir araştırma yaparak deneyim kazanabilirsiniz. Ticaret zekânız ve bu işlere el yatkınlığınız varsa çok yüksek paralar kazandırabilen bu sektöre girmenizi tavsiye ederim.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir