İşkur’dan 3500TL Maaş iLe Çalışacak Sınavsız Personel Alımı Yapacak

İŞKUR yurttaşlara istihdam sağlamak amacı ile uzun zamandır faaliyetlerini devam ettiriyor. Her bir vatandaş için yeni bir meslek edindirme programı oluşturan

İŞKUR vatandaşa istihdam sağlamak amacı ile fırsatlar sunuyor. 23 farklı şehirde yapacak olduğu günlük 100 TL’ye kadar ödemeli yapılan işçi alımı için müracaat koşulları belirlendi. İşbaşı eğitim programı bilişim ve imalat sektöründeki iş yeri ve meslek dallarında en fazla 6 ay uygulanıyor. Diğer sektörlerde 3 ay, muhabirlik ile alakalı meslek dallarında fazla 9 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli meslek dallarında MEB Hayat Boyu Öğrenme modeline göre asgari süreden az olmayacak şekilde kurs sürdürülüyor. Bu kurslardan faydalanmak isteyenlerin ise bazı özelliklerinde olması gerekmektedir. Her meslek grubunun kendisine ait alanda uygun özelliklerinde olmak kurs müracaatsunun olumlu olmasını sağlıyor.

İŞKUR kurslarına müracaat için gerekli evraklar ve konuyla alakalı son dakika haberleri…3500 TL maaş ile İŞKUR’dan sınavsız eleman alımı yapılacağı duyurulmuştu. Konuya ilişkin ayrıntılar gelmeye başladı.

Vatandaşlara büyük istihdam olanağı sağlamayı başaran İŞKUR her sektör için alım gerçekleştirdiği gibi hem bu fotoğrafı kurumlar hem de özel sektör için personel ihtiyacı karşılamaya devam ediyor. Peki, İŞKUR’dan 3500 TL’lik alım ilanı için kimler müracaat oluşturabilir?Kuruma kayıtlı işsiz olanlar15 yaşını tamamlamış ya da büyük olanlarİşverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası olmayanlar Emekli olmayanlar Programın başlama tarihinden önce 3 aylık dönem için programa müracaat yapanİşverenin çalışanı olmayanlarProgram başlangıcından önceki son 1 ay için uzun süreli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olanlarİş ve meslek danışmanlığı hizmetinden faydalanmış olanlarBelirlenen koşulları taşıyan ve programa sürmesi için hiçbir engeli olmayan öğrenciler de bu programlar dahilinde

İŞKUR’a müracaat yapabilirler.Tarımsal faaliyette olan ve isteğe bağlı sigortalı olanlarSosyal yardım alanlar ve dul ile yetim maaşı alan yurttaşlar da işbaşı programından yararlanabilirler.Bu programlara katılabilmek için yapılması gerekli olan işlemlerden ilki müracaat işlemidir. Başvuru işlemleri için İŞKUR şubesini ya da online adresini ziyaret edebilirsiniz.

İŞKUR’dan İş Başı Eğitim Programı Ve Program SüresiİŞKUR işbaşı eğitim programıyla bilişim ve imalat sektöründeki işletmeler ve meslek dalları için en fazla 6 ay, diğer sektörler için 3 ay, muhabirlik ile alakalı meslek dalları için en fazla 9 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli meslek dalları için MEB Hayat Boyu öğrenme modüllerinin asgari süresinden daha az olmayacak şekilde istihdam gerçekleştirmektedir.Bulut Bilişim Siber güvenlik oyun geliştirme ve kodlama gibi eğitimler için eğitim programına katılan yurttaşların 18 ile 29 yaşları arasında olması gerekmektedir.

En fazla 9 ay süreyle bu programlar uygulanmaktadır. Programlar günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftalık 6 günü aşmamak şartıyla uygulanıyor. Toplamda haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde çalışma süresi belirleniyor.İşbaşı Eğitim Programı İçin Karşılanabilecek Giderler Nelerdir?

İşbaşı eğitim programına dahil olacak yurttaşlara programa fiilen katıldıkları günler için ödeme yapılmaktadır. Bu yurttaşlara günlük yapılacak ödemeler şu biçimde belirlenmiştir.İş arayan statüsündeki yurttaşlara 89.4 TL Öğrenciler için ise 67,05 TLİşsizlik ödeneği alan yurttaşlar için de 44.7 TL zaruri olarak gider ödemesi gerçekleştiriliyor.İşte anne projesi kapsamında olanlar için 0 – 15 yaş çocuğu olan kadınlara iş kabulü faaliyetlerinden faydalanan ve sonrasındada işbaşı eğitim programına katılanlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi yapılmaktadır.Geleceğin meslek dallarıi olarak belirlenmiş meslek dalları için programlara katılanlara günlük 100 TL zaruri gider ödemesi yapılmaktadır.

İmalat sektöründeki meslek dallarında düzenlenecek işbaşı eğitim programına katılmış fertlerin bakmakla yükümlü olduğu 2 ile 5 yaş çocukları için de 400 TL’lik bir destek ödemesi verilmektedir.Genel sağlık sigortası primiİş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi de kurum tarafından program kapsamında ve program süresinde karşılanmaktadır.İşbaşı eğitim programına katılan katılımcıların göstermiş oldukları başarıyla orantılı olarak işbaşı eğitim programı sertifikası temin edilmektedir.

İŞKUR Başvuru Adresi Ve Başvuru Süresi Nedir?İşbaşı eğitim programlarına katılım koşullarını sağlamayı başaran yurttaşlar 81 ilde çalışma ve İş Kurumu İl müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istedikleri zaman programa katılmak için müracaat oluşturabilmektedirler. Kaynak: İŞKUR’dan 3500 TL Maaş İle Sınavsız Personel Alımı Yapılacak! İşte Başvuru Şartları Ve Alım Yapılacak Kadrolar…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir