ING Bankası Konut Kredisi | Faiz Oranları | 2019

Konut kredisi alırken en çok dikkate edilen vade seçeneği ve faiz oranlarıdır. Bankalar bu oranları ödeme şekline göre ve dönemsel olarak yaptığı kampanyalara göre değiştirir. Kredi seçeneklerinden biri olan ING bankası konut kredisi tercihinizde öncelikle randevu almanız gerekiyor. Randevulu sistemle çalışan ING bankası konut kredisi için şube yetkilisi ile ödeme koşullarınızı belirleyerek kredi ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Konut kredisinde ön onay olmadan aynı gün şubede işlemlerinizi gerçekleştirebilir kredi için onay alabilirsiniz. Konut kredileri onay alınsa dahil bildiğiniz gibi ekspertiz raporunun ardından sonuçlanır. Ekspertiz konuta fiyat biçer ve bu fiyat üzerinden %80 kredi kullanma imkanı tanınır. Bu süreç ortalama 7 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Bu Yazıda Neler Var?

ING Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Konut kredisi Faiz oranlarını hesaplarken vade süresi kredi toplam tutarı için çok önemlidir. Vade süreniz ne kadar uzarsa faiz oranı o kadar yükselir. Dosya masrafı ve sigorta bedeli kredi talep eden kişinin yaş ve cinsiyetine göre değişmektedir. Aşağıda örnek olarak 100.000 TL konut kredisi 120 ay vade ile çekildiğinde yıllık toplam maliyetli tabloyu sizler için çıkardık. Yıllık toplam maliyete sigorta primi ve diğer masrafları eklenmişti. Hesaplama yapılırken 35 yaşında erkek birey olarak işlem alınmıştır.

Kredi Tutarı
Kredi Vadesi (Ay)
Aylık Faiz Oranı
Yıllık Akdi Faiz Oranı
Kredi Tahsis Ücreti
Aylık Taksit Tutarı
Aylık Toplam Maliyet Oranı
Yıllık Toplam Maliyet Oranı
100.000 TL
120
%1,83
%23,19
500 TL
2.082,78 TL
%1,4125
%23,3687

Kredi hesaplaması yapılırken banka diğer masraflar için o gün içerisindeki  kur ve kampanya çeşidinin değişken olması durumunda farklılık sunabilir.

Size uygun olan mortgage kredisi için ING Bank uzmanlarından bilgi alabilirsiniz. Sabit gelir ve ödeme gibi işlemler için eşit taksit seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.Ben nasıl istiyorsam ödeme planı öyle oluşsun diyorsanız yapmanız gereken eşit anapara ödemeli kredi seçeneğini istemek olacak. Taksiti giderek azalsın istiyorsanız ara dönemlerde ödeme yaparak ara ödemeli kredi seçeneğini tercih edebilirsiniz. ING Bank konut kredisinde bu tip koşulları kendi açınızdan değerlendirip talep edebilirsiniz.

ING Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Kredi yapılandırmaları bazı bankalar için oldukça sancılı bir süreçtir ve her banka yapılandırmaya gitmeyebilir. ING Bank konut kredilerinde yapılandırma yapıyor fakat yapılandırmış olduğunuz  krediyi yine ödemekte zorlanırsanız tekrar bir hak maalesef tanımıyor.  O yüzden yapılandırma işlemi yaparken çok iyi düşünmeniz gerekli. Bu işlem için belirli bir faiz oranı uygulayan banka borçlu olduğunuz kısım için sadece bu oranı değerlendirmeye alır. Aslında yapılandırmalar çok mantıklı bir işlem değildir çünkü faiz ödediğiniz bir kredinizi tekrar yeni bir faiz oranı ile borçlanarak ödemiş oluyorsunuz. Bu şekilde ödemeleriniz nerede ise %30 oranında daha fazla artmış oluyor. Erken ödeme ve ara ödemeler gibi seçeneklerinizde ortadan kalkmış oluyor. Borçlarınızı ödeyemediğiniz taktirde ING bankası konut kredisi yapılandırma süreci için bir kez daha düşünmenizde fayda olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir