Hangi Bankalar Sanal Kart Veriyor?

Sanal kart, bankaların web üzerinden yapılan alışverişlerin çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan bir hizmetidir ancak başvuru yapmadan önce hangi bankalar sanal kart veriyor? sorusunun cevabının öğrenilmesinde yarar vardır. Bilindiği gibi satış işlemi gerçekleştiren çoğu marka, online satışlarda daha uygun fiyat vermektedir. Hatta internete özel kampanyalar düzenlenerek aynı ürünü fiziki mağazalardaki satış fiyatlarından daha düşük fiyata satabilmektedir. Bu satışların çok daha güvenli bir hale gelmesi için bankalar sanal kredi ve banka kartı uygulaması geliştirmiştir. Sanal kartlar, asıl kartlardan daha güvenlidir. Çünkü sansal kartın limiti alışveriş sırasında belirlenmektedir. Dolayısı ile kart numarası kötü niyetli bir kişinin eline geçmesi halinde kullanabileceği bir limit bulamamaktadır.

Bu Yazıda Neler Var?

Sanal Kart Veren Bankaların Avantajları

Sanal kartların numarası asıl kartların numarasından farklıdır. Güvenlik numarası da asıl kart ile aynı değildir. Sanal kartın üzerinde yer alan numaraların tamamı sadece bu karta özeldir. Sanal kartın son kullanma tarihi bile farklıdır. Dolayısı ile internette sanal kartla alışveriş çok daha güvenlidir. Asıl kart bilgileri verilmeden arzu edilen ürün kolaylıkla satın alınabilmektedir. Bu kart, kişiye özeldir. Dolayısıyla ek kart çıkartıldığında arzu edildiğinde ek sanal kartın çıkarılması mümkündür. Türkiye’de hem mevduat bankaları hem de katılım bankaları sanal kart vermektedir. Hangi bankalar sanal kart veriyor? denildiğinde karşılaşılan bankalardan biri olan Yapı Kredi, internet bankacılığı üzerinden başvuruları almaktadır. İnternet sitesi aracılığı ile başvuru yapıldıktan saniyeler sonra 0 TL limitli sanal kart oluşturulmaktadır.

Sanal Kart Güvenli mi?

Sanal kart veren bankalardan biri de Akbank’tır. Axess kredi kartına sanal kart veren Akbank’ta limitleri kart kullanıcısı belirlemektedir. Axess sanal karta web üzerinden başvurulabilmektedir. HSBC Advantage Sanal Kart da bankanın internet sitesinden başvuru yapılarak kullanıma açılmaktadır. Kart 0 TL limitle açılmaktadır ve limiti sadece kullanıcı belirlemektedir. Garanti Sanal Kart ise Bonus kart kullanıcılarına sanal kredi kartı veren bir bankadır. Aynıca para kart için de sanal kart uygulaması vardır. Her iki kartın da alışverişlerde kullanılabilmesi için kullanıcı tarafından para yüklenmesi gereklidir. Kuveyt Türk katılım bankası da herhangi bir ek ücret ödenmeden sanal kart hizmeti sunmaktadır. Son olarak sanal kartların arasında ininal kart vardır. ininal karta para yüklemesi yaparak kullanıma başlayabilirsiniz. Sanal kart internette en güvenli alışveriş yöntemidir ve hangi bankalar sanal kart veriyor? denildiğinde birbirleri ile karşılaştırma yapılarak avantajları ve dezavantajlarının sorgulanmasında yarar vardır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir