Halkbank Otomatik Ödeme Talimatı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Halkbank şubelerinden herhangi birinden vadesiz hesap açtırmış olanlar, Halkbank otomatik fatura ödeme talimatı hizmetinden yararlanabilirler. Günümüzde faturaların zamanında ödenmesi, yorucu bir sorumluluk olabilmektedir. Faturalarını ödemeyi sürekli unutan ya da fatura takibi yapmak istemeyen kişiler, otomatik ödeme talimatlarından faydalanabilir.  Elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet, uydu ve diğer düzenli ödemeler, vadesiz hesaplardan temin edilerek düzenli olarak ödenecektir.

Halkbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Halkbank otomatik ödeme talimatı kampanyası 2021’den faydalanmak isteyenler, telefon bankacılığı ile bu işlemi anında gerçekleştirebilirler. 444 0 400 numarası ile bankanın telefon bankacılığı kullanılabilir. İletişim kurduğunuz müşteri temsilcisine, otomatik ödeme talimatı kullanmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Bu işlemi şubeler üzerinden gerçekleştirmek isteyenler ise hesaplarının bulunduğu şubeyi ziyaret etmelidir. Sunulacak olan Paraf otomatik fatura ödeme talimatı kampanyası gibi kampanyaları değerlendirdikten sonra işleme onay verebilirsiniz.

Şubeleri ziyaret ederek otomatik ödeme talimatı için başvuruda bulunmak isteyenler, şubelerdeki yoğunluğa göre bir süre beklemek zorunda kalabilir. Zaman kaybetmemek için internet bankacılığı ile de otomatik ödeme talimatı verilebilir. “Fatura Ödemeleri” menüsü altından, anlaşmalı kurumları incelenebilir.  Bu kurumlar içerisinden ödeme gerçekleştireceğiniz kurumları seçerek, otomatik ödeme talimatınızı düzenleyebilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Var?

Halkbank Otomatik Fatura Ödeme Talimatı İşlem Ücretleri;

 

Her banka, otomatik fatura ödeme talimatı için farklı ücretler talep etmektedir. Halkbank otomatik ödeme talimat hesap işletim ücreti ise bazı şartlar halinde alınmamaktadır. Hesaba kayıtlı en az iki adet otomatik ödeme talimatı tanımlanmış ise ücret alınmamaktadır.  Yalnızca bir adet otomatik ödeme talimatı bulunan müşterileri ise bankanın belirlediği ücreti, belirli aralıklarla ödemek zorundadır. Birden fazla faturanızı otomatik ödeme talimatı ile ödeyerek, fatura ödemek için kuyruk beklemenize gerek kalmadan ve üstelik herhangi bir ücret ödemeye de gerek kalmadan rahatlıkla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?;

 

Halkbank üzerinde bulunan hesabı kapatmak isteyen, başka bir bankanın otomatik ödeme talimatından yararlanmak isteyen ya da maaşını başka bir bankadan almak zorunda kalan kişiler, otomatik ödeme talimatı için iptal işlemi gerçekleştirmek isteyebilir. Halkbank otomatik fatura ödeme talimatının iptal edilebilmesi için kullanılabilecek birden fazla yol bulunmaktadır. İptal işlemi internet bankacılığı üzerinden kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilir. Şubelerde ya da telefon bankacılığında sıra beklemek istemeyenler, internet bankacılığını tercih etmelidir.

Telefon bankacılığı ile otomatik fatura ödeme talimatını iptal etmek isteyenler ise 444 0 400 numarasını tuşlamalıdır. Halkbank Dialog ile her müşteriye bir adet müşteri temsilcisi yönlendirilmektedir. Otomatik ödeme talimatının iptal edilmek istendiği söylenerek, işlemlerin başlaması sağlanabilir. Telefon bankacılığındaki yoğunluğa bağlı olarak, müşterileri sıraya alınmakta ve banka çalışanları ile sırayla görüştürülmektedir. Bankacılık işlemlerinin yoğun olarak gerçekleştiği öğle saatlerinde aramak yerine, sabah erken saatlerde arama yapabilirsiniz. Bu şekilde iptal işlemi de daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Yakınlarda Halkbank şubesi olan kişiler, şubeleri ziyaret ederek de iptal işlemini gerçekleştirebilirler. Öncelikle banka şubelerinden Halkbank ödeme talimatı dilekçesi istenmeli ve doldurulmalıdır. Dilekçeyi şubede hazırlamak istemeyenler, kendileri de bir dilekçe yazarak şubeye teslim edebilir. Nasıl dilekçe yazılacağını bilmeyen kişiler, şubelerden alacakları dilekçeyi doldurarak teslim edebilirler. Dilekçeler teslim edildikten sonra kısa bir süre içerisinde işleme konulmaktadır. Otomatik ödeme talimatının iptal edildiğinde dair bilgilendirme yapılacaktır. Otomatik ödeme talimatına başvuruda ücret talep edilmediği gibi iptalinde de yasal olarak ödenmesi gereken bir ücret bulunmamaktadır. Yararlanılan bu hizmet, ücretsiz olarak kısa sürede iptal edilebilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir