Gelir belgesiz sigortasız kredi veren bankalar

Ne yazık ki, tüketiciler arasında bir milyondan fazla sigortasız tüketici var. Bu kanunen suç olmasına rağmen birçok işçi sigortasız çalıştırılıyor. Bu kaçınılmaz durum, tanınmış tüketiciler için de birçok sorun yaratmaktadır. Bunların başında sağlık hakkı gelir ama işin aslı ekonomik açıdan mantıklı olduğu durumlara açıklık getirmektir.Öğrencilerin bile kredi çekme imkanı vardır. Bankalar arasındaki rekabet kapsamında sigortası olmayanlara kredi açılmaktadır. Ancak her konuda olduğu gibi sigortasız banka kredisine başvurmanın da bazı şartları olduğunu bilmekte fayda var.

Bu Yazıda Neler Var?

Sigortasız birine güvenebilir misin?

Daha önce de belirttiğimiz gibi belirli bankacılık şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde sigortasız kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Daha önceki bir yazımda kredi çekmek isteyen kişilerin sigorta yaptırmak zorunda olduğundan bahsetmiştim. Bu halen geçerli bir durum olmakla birlikte, belirli gereklilikleri yerine getirerek bu yükümlülüğün üstesinden gelmek tamamen mümkündür. Bankalar sigortalılara öncelik vermekle birlikte kredi notu iyi ve düzenli geliri olanlara da kredi desteği sunmaktadır. Bu geliri kağıt olarak bankaya beyan ederek, ev ve arsa gibi gayrimenkuller ve ipotek için kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Sigortası olmayan kişilere hangi bankalar kredi verir?

Vakıf Bankası:
Son yıllarda değeri yükselen bir banka olan Vakıfbank, devlet destekli bir bankacılık kurumu olarak sigortasız kişilere kredi sağlamaktadır. Müşteri sayısını artırmayı ve rakiplerinden daha cazip seçenekler sunmayı hedefleyen banka, sigortasız ve belirli şartları taşıyan kişilere 48 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. Bu amaçla bir arsanız, daireniz, arabanız veya gayrimenkulünüz varsa, ipotek kullanarak kolayca kredi çekebilirsiniz.

Garantör banka:
Özel bir banka olan Garanti Bankası, sigortasız ve sosyal güvencesi olmayan kişilere, belirli koşulların karşılanması durumunda ihtiyaç kredisi verebilir. Bu işlem, sigortasız kredi fırsatlarından kolayca yararlanabilmeniz için en uygun kredi başvurusu kapsamında gerçekleştirilir.

Türkiye Bankası:
Sigortasızlara kredi veren bir diğer banka da İş Bankası’dır. Bankalar genel olarak emeklilere sundukları en cazip seçeneklerin yanı sıra sigortasız kişilere de düşük faizli kredi imkanı sunuyor.

Denise Bankası:
KOBİ’lere ve serbest çalışanlara yönelik kredi ürün paketiyle gündemden düşen banka, sigortası dahi olmayanlara 55.000 TL’ye varan ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. Gayrimenkul, daire, ziynet eşyası ve benzeri eşya ve eşyaların teminat olarak gösterilmesi durumunda bankanızdan kredi alabilirsiniz. Söz konusu banka, dünyanın en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olmak ve daha geniş bir müşteri kitlesine sahip olmak için bu tür girişimlerde bulunabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir