Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Diğer banklar gibi Garanti Bankası ihtiyaç kredisi almak isteyen müşteriler için yaptığı avantajlar ile biz müşterilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kredi başvurusu yapmak isteyen müşterilere kredi alırken kolaylık sağlamaktadır.

Bu Yazıda Neler Var?

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için bazı koşullara uymaları gerekmektedir bu koşullar şunlardır;

18 yaşından büyük olmanız gerekiyor bu en önemli şarttır.

Kredi ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapmanız bu koşul için gereklidir.

Çalışıyor iseniz gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmanız gerekiyor.

İpotek verecek iseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya sunanız gerekmektedir. su

Kredi başvurusu sırasında bu şartlara uygun olduğunuz belirlendikten sonra yanınızda T.C kimlik kartınızın olması yeterli olacaktır. 

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Belgeleri

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için bazı belgelere ihtiyaç vardır. Bunlar şu şekildedir;

Nüfus cüzdanı 

İkametgâh belgesi ya da fatura

Gelir Belgesi

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Adımları

İlk olarak ödeyebileceğiniz tutarı da göz önünde bulundurarak kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarını belirlemeniz gerekiyor.

Kişisel bilgileriniz ile iletişim bilgilerinizi hatasız bir şekilde kredi başvurusu formuna eksiksiz doldurmalısınız.

Garanti Bankanın sizden istediği evrakları eksiksiz şekilde teslim etmeniz gerekiyor.

Garanti Bankası tarafından onaylanan kredi başvurunuzu iletilen kredi ödeme planını ve kredi sözleşmesini onaylayarak kredi başvuru sürecini tamamlamış olursunuz.

GARANTİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvuruları Garanti Bankası şubelerine giderek ya da direkt online olarak yapabilmektesiniz. İster şubeden isterseniz ise online başvuruda bulunduğunuz zaman her iki türlü de Garanti Bankasının size sunduğu kredi başvuru doldurmanız gerekiyor. Ayrıca online başvuru yaptığınız zaman başvuru formunda yer alan kişiler bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra almak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarını girerek direkt sorgulama sayfasına gidebilirsiniz. Aynı işlemleri şubeden de yaparak size sunulan kolay imkanlardan yararla şansını bulabilirsiniz. 

GARANTİ İHTİYAÇ KREDİSİNİN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi müşteri ihtiyacına göre farklılık gösterir. Müşteriler ihtiyaçlarını belirleyip kredi almak için bilmesi gereken kredi çeşitleri şu şekildedir;

Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Eğer emekli olduysanız ve sizden istenen yaş sınıra sağladıysanız ilk istenen koşullar için uygunsunuz demektir. Bu koşullar ihtiyaç kredisinden kolay yollarla yararlanmak için sağlanan koşullardandır. Bu koşul uzun zamanlardan beri bankaların şartı olmasına rağmen yine de değişiklik gösterir. Başvuru yapmadan önce internet sitesinden ya da Garanti Bankası şubelerine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Alışveriş Kredisi

Garanti Bankası son dönemlerde bize sunduğu en önemli seçeneklerden biri alışveriş kredisidir. Uzun zamanlardan beri bankaların şartı olmasına rağmen yine de değişiklik gösterir. Garanti Bankası alışveriş kredisine yönlendirerek belli, kurumlardan dilediğiniz gibi alım yapmamızı sağlıyor.

Garanti Çalışanlarına Kredi

Memurlar için kolay başvuru sistemi sunan Garanti Bankası kolay başvuru imkânı ile ihtiyaç kredisi ürünüdür.

Borç Transferi

Eğer ki çok fazla kredi kartı borcunuz ya da krediniz var ise azar azar borç ödemenin önünü kesmek gerekir. Garanti Bankası üzerinden aldıkları krediler ile diğer borçları kapama sağlayan ihtiyaç kredisi türüdür. Bu şekilde borçlar tek bir yerde toplanır ve aylık taksitler ile düzene girmiş olur.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Öncelikli olarak ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken öncecilikle ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmalısınız. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce ödeyebileceğiniz taksit seçeneklerine ve ödeme planınızı yapmanız gerekmektedir. Kredi başvuru yaparken olumsuz sonuçlanmaması için ilk önce kredi notunuzu öğrenmeniz gerekmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir