Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar | Şartları Nelerdir? | 2019

Birçok kişi hayvancılık oldukça uygun bir iş seçeneği olurken, yeni dönemde çok daha fazla kişi yatırım yaparak gelirini arttırmak için hayvancılığa yöneliyor. Bu doğrultuda kişilerin ilk etapta gerekli tesisin kurulması için; arsaların alınması, tesisin kurulması, hayvanların satın alınması, yem ve diğer ihtiyaçların giderilmesi gibi birçok farklı kalemde harcaması oluyor. Birçok kişi ilk etapta yapılacak olan bu harcamaları karşılayamayacakları için işe başlamıyorlar. Ancak bu aşamada kişiler eğer Faizsiz hayvancılık kredisi veya devlet destekli hayvancılık faizsiz kredilerini alırlarsa; rahat bir biçimde hayvancılık sektörüne giriş yapabiliyorlar. Bu doğrultuda büyükbaştan tavuk çiftliklerine kadar her aşamada destek alınabiliyor.

Faizsiz krediler genel olarak bankalar tarafından sunulan bir seçenek olmuyor. Bu aşamada bankaların sıfır faizli bir kredi sunabilmesi için özel meslek gruplarına hizmet verecek şekilde kredileri çıkarması ve bu kredilerin de devlet tarafından desteklenmesi gerekiyor. Bankalarda gerçekleştirilen hayvancılık için sıfır faizli kredilerde bankaların oluşturdukları faizler devlet tarafından bankalara ödeniyor. Bu sayede kişiler faiz ödemeden yeni bir iş kurma şansı elde edebiliyorlar. Bu doğrultuda hayvancılık için de bu kurallar geçerli oluyor. Devletin belirlediği şartlara uyan kişiler başvurularını başarılı bir biçimde yaptıktan sonra geri ödemeli ancak faizsiz olan kredilerini alarak hayvancılığa başlıyorlar. Bu sayede işin en zor kısmı olan ilk dönemlerde sorun yaşanmamış oluyor.

Bu Yazıda Neler Var?

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli yürütülen bir proje olduğu için kişiler eğer bankalardan hayvancılık için 0 faizli kredi alacaklarsa bu bankalar devlet bankaları olacaktır. Buna ek olarak devlet bankaları tarafından da herkese bu kredi imkanı sağlanmaz. İlk olarak kişilerin Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarının olması gerekmektedir. Bu kayıt ile birlikte kişiler resmi olarak çiftçi olduklarını ve hayvan yetiştiriciliği ile uğraşacaklarını belirtmiş olurlar. Bunun için kişiler Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından sunulan eğitimlere katılarak bu belgeyi alabilirken sonrasında bu belge ile bankalara başvuruda bulunabilirler. Kişilerin Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalardan 0 faizli krediler alabilmeleri için bankalar da kendilerine özel şartlar sunabilirler. Bu şartların tamamını yerine getiren ve evraklarını eksiksiz bir biçimde teslim eden kişiler kredilerini kısa süre içerisinde alabilirler.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Şartları Nelerdir?

Kişilerin ilk olarak Çiftçi Kayıt Sistemi belgesinin olması gerekmektedir. Bu belgesi olmayan kişiler bankalara kredi başvurusunda bulunamazlar. Bunun dışında Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar, hayvancılık kredileri verirken belirli sayıda hayvan yetiştiriciliği şart koşarlar. Bu sayı bankalar tarafından belirlenirken büyükbaş ile küçükbaş hayvan sayıları arasında da farklar bulunmaktadır. Bu aşamada kişilerin gerekli belgelerini yanına alarak bankalara gitmeleri ve banka yetkilileri ile görüşmeleri gerekmektedir. Yetiştirecekleri hayvanlara göre bankaların istediği şartlar değişiklik gösterecektir. Hayvancılığını son derece profesyonel bir biçimde hazırlanmış olan tesislerde organik bir şekilde yapmayı düşünen kişiler gerekli şartları sağlamakta çok fazla zorluk çekmeyeceklerdir.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kişiler hayvancılık aşamasında gerekli evrakların tamamını doğru bir biçimde teslim etmezlerse krediyi almaları da oldukça zor olacaktır. Bu sebeple de kişilerin gerekli evrakların tamamını alarak Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar şubelerine gelmeleri gerekmektedir. İlk olarak kişiler Çiftçi Kayıt Sistemi belgelerini yanlarına aldıktan sonra nüfus cüzdan fotokopileri ve ikametgah belgeleri ile birlikte bankalara başvuruda bulunurlar. Bu doğrultuda bankalar tarafından sunulan kredilerde mevcut hayvanları bulunan kişilerin hayvanları ipotek edilecektir. Bu sebeple de bu hayvanların küpe numaraları da gerekli olur. Bu bilgilerin yer aldığı belgeler de başvurularda gerekli olmaktadır. Son olarak hayvancılığın yapılacağı alanın tapusu ya da kira kontratı banka kredisi başvurmak için gerekli görülmektedir.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Faizsiz krediler genel olarak yalnızca devlet kurumları ya da devlet bankaları tarafından alınmaktadır. Bu doğrultuda hayvancılık için 0 faizli kredi almak isteyen kişiler de ülkemizde hizmet veren devlet bankalarına başvurularını yaparlar. Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar elbette devlet bankaları.

  • Ziraat Bankası’ndan 0 faizli hayvancılık kredisi
  • Vakıfbank’tan 0 faizli hayvancılık kredisi
  • Halkbank’tan 0 faizli hayvancılık kredisi

Şubelerinden kişiler krediler için başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Bu üç bankadan da kişiler devlet destekli 0 faizli hayvancılık kredilerini alabilirlerken banka seçimleri tamamen kendilerine aittir. Genel olarak işlemlerin hızlı ilerlemesi için kişilerin hali hazırda müşterisi oldukları bankayı seçmeleri doğru olacaktır. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse çalışma şekli en fazla beğenilen banka kişiler tarafından tercih edilecektir. Kısa süre içerisinde başvurular yapılırken aynı gün içerisinde kredi cevapları alınabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir