Evlilik Kredisi Veren Bankalar | Nasıl Çekerim? | Şartları | 2019

Her ihtiyaca göre kredi çeşitleri olan bankalar için dönemsel olarak değişen ve kampanyaları farklılık gösteren kredi türleri de vardır. Özellikle yaz aylarında sunulan evlilik kredisi veren bankalar, 2019 yılında da evlenen çiftlere kredi vermeye devam edecek. Yeni evlenecek çiftler için alımlarında ve buna bağlı olarak düğün sonrası gerçekleşecek balayı gezi gibi harcamaları için bankalar kredi desteği sağlamaktadır. Bu kredi çeşidi ihtiyaç kredisi faiz oranlarında eş değer olarak değişkenlik gösterebilir.

Kredi taleplerinizde 50.000₺ kadar üst limit ile belirlenmiş her tutarı belirleyebilirsiniz. Bu finansman desteğine ek olarak tatil, eşya, ve ihtiyaç kredisi seçme imkanından da  ayrıca yararlanabilirsiniz. Ortak çekilen evlilik kredisi bazı bankalar için hala geçerliliğini devam ettiriyor. Bu uygulama genelde konut kredilerinde yapılsa bile evlilik kredisinde de nikah sonrası gerçekleşebiliyor.

Bu Yazıda Neler Var?

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? 2019

Devlet destekli evlilik kredilerinden ilki 25 yaşını aşmamış öksüz ve yetim kız çocukları için maaşlarının 4 katına kadar alabilecekleri geri ödeme şartı olmayan devlet desteği. Bunun için anne babası olmayan kız çocuklarını evlenirken daha rahat ve huzurlu bir ortam sağlamak adına alabilecekleri bu seçenek düşünülmüş. 2019 yılında da devlet tarafından verilmeye devam edecek bu destek ilk evlilikler için geçerli olacak. Diğer seçeneklerden biri ise bankada açacağınız çeyiz hesabı olacak. Açacağınız hesaba 5 yıl boyunca işlem yapmanız durumunda %20 devlet katkısı alarak paranızı çekebileceksiniz. Bu kredi seçeneği bütün bankalar ile yapılan bir anlaşmadır. 3 Yıl dolmadan çekeceğiniz para için devlet desteği alamazsınız.

3 Ay Ertelemeli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik Kredisi Veren Bankalar, krediler içerisinde seçeneklerden biri ise 3 ay ertelemeli kredi çeşididir. Bu kredi çeşidi normalde 3 ey ertelemeli ihtiyaç kredisi olarak bankalar tarafından verilir fakat siz bunu evliliğiniz için yaptığınız masraflar da kullanabilirsiniz. 3 ay ertelemeli kredilerde faiz oranların da her hangi bir değişiklik olmaz ve özellikle yaz aylarında verilen kredi seçeneklerinden biridir. Evlilik sonrası ödemeye başlayacağınız bu kredi sayesinde hem birikimlerinizi ayarlayabilir ve elinize geçecek nakit para ile ödemelerinizi daha rahat gerçekleştirebilirsiniz.

KOSGEB Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? 2019

Geçtiğimiz yıllarda KOSGEB evlenecek çiftlere faizsiz kredi seçenekleri sunmaktaydı. Fakat 2019 yılı içerisinde henüz böyle bir seçeneğin düşünülmediği belirtiliyor. Maksimum 35.000₺ varan kredi seçeneğinden fatura edilmiş her şey için kredi alabiliyordunuz. Yaş sınırlaması getirilmeyen bu kampanyanın 2019 yılı içinde devam etmesi bekleniyor. KOSGEB Kredileri ve hibe seçenekleri için diğer konularımızda yer alan bilgileri inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kredi harici bazı iş kollarında yaptığı hibe ve destek projeleri için ise İnternet sitesinden bilgi alabilirsiniz. Kadın girişimcileri ve küçük kobileri destekleyen 2019 projeleri ile bu yılda oldukça uygun koşullar sunmaya devam ediyor. Evlilik için yaptığınız her türlü masraf için çekebileceğiniz ihtiyaç ve evlilik kredisi seçenekleri için bankaların mevcut kampanyaları takip etmeyi unutmayın. Yapılacak KOSGEB evlilik kredisi veren bankalar 2019 yılı seçeneği açıklandığında güncel yazımızla sizlere bilgilendirme yapacağız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir