Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlenmek üzere olan ve düğün masraflarını karşılamak isteyen müşterilere evlilik kredisi sunulmaktadır. Evlilik kredisi veren bankalar da bu tür ihtiyaçları olan kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Yeni bir ev yaptırmak isteyenlerin ya da düğün masraflarını karşılamak isteyenlerin en büyük yardımcısı olduğu söylenebilir. Bu devlet destekli kredilerden bazılarının da çok ucuz seçenekleri var. Ödeme ve erteleme seçenekleri sunan bu tür krediler oldukça ilgi görmektedir. Evlilik kredisi kullanan müşteriler sadece banka şubelerinden işlem yapabilmektedir. Kamu bankaları arasında oldukça popüler olan bu kredi seçenekleri, özel bankalardan tüketici kredisi olarak da değerlendirilmektedir. Bazı bankalar ön planda.

·       Ziraat Bankası

·       Vakıfbank

·       Halkbank

·       Garanti BBVA

·       Türkiye Finans

·       Kuveyt Türk

Bu Yazıda Neler Var?

Evlilik Kredisi Nedir?

Evlilik sürecinde evlenmek istedikleri ancak bankaların maddi imkanları yetersiz olan müşterilerine çeşitli promosyonlar sunabildikleri gösterilmektedir. Ancak bu kez kullanıcının kredi başvurusu tüm başvuru işlemlerinden geçerek onaylanmayacaktır. Ayrıca, daha acil ve kısa vadeli finansman ihtiyaçları için devlet destekli kredilere güvenilmesi gerektiğini söyledi.

Bankaların sunduğu bu kredilere benzer şekilde çiftlerin düğün, balayı, ev eşyası gibi masraflarını karşılamalarına yardımcı olduğu söylenebilir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları

Devlet evli çiftlere taviz veriyor. Evlilik kredisi veren bankaların yanı sıra bu imkanlara ulaşabilmek için bazı kriterler bulunmaktadır. Aile ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından sunulan bu krediler için belirli koşullar geçerlidir.

·       En az 18 en fazla 24 yaşında olmak gerekmektedir. Üniversite mezunları için 26 olarak yaş üst limiti değiştirilmiştir.

·       Sicilin temiz olması ve ağır suçların işlenmemiş olması olarak ifade edilmektedir.

·       Maddi yetersizlikler bir komisyon tarafından belirlenmelidir.

·       Çiftlerin daha önceden evlenmemiş olmaları belirtilmektedir.

Bu kriterler karşılanırsa, Aile ve Sosyal İşler Dairesi’ne odaklanmış bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kredilerin bazı özellikleri oldukça caziptir.

·       İlk yıl geri ödemek gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

·       Evlilik kredisinde üst limit 10 bin TL olarak belirlenmiştir.

·       36 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.

·       Devlet tarafından düşük faizli olarak verilen bir kredidir.

·       İlk yıl çocuğun olması durumunda bu krediler bir yıl daha ertelenebilecektir.

Devlet destekli evlilik kredisi başvuruları Aile ve Sosyal Politikalar Dairesi’nin saha ofislerine yapılabilir. Devlet desteği sadece 10.000 TL ile sınırlıdır, bu nedenle daha fazla nakit ihtiyacınız varsa özel bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek faydalı olabilir.

Vakıfbank Düğün Kredisi

Vakıfbank evlilik kredisi veren bankalardan biridir. Evlilik kredisi teklif ederse, güvenlik depozitosu istemiyor. Bu kredi kampanyası için maksimum kredi çekme limiti 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranı tavanı da %1,55 olarak gösterildi. Süresi 1 ile 36 ay arasında değişmektedir. Vakıfbank kredisi başvuru şartları şunlardır:

Kuveyt Türk Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi kapsamında en yüksek ödemeyi 100 bin TL ile Kuveyt Türk yaptı. Bu bankanın vadesi de 60 ay olarak belirlenmiştir. Bu tür işlemler Kuveyt Türk bünyesinde yapıldığında bankalar çeşitli kazançlı kampanyalardan yararlanabilmektedir. Örneğin evlilikten önceki üç yılda evlilik birikim hesabı açma gibi sorunlar o banka tarafından tanınarak su yüzüne çıkabilir.

Türkiye Finans Bankası’ndan evlilik kredisi

Evlilik kredisi veren bankalar arasında Türkiye Finans Bankası öne çıkıyor. Bu fırsatlar faizsizdir ve kar paylaşımı yoluyla kar elde edilebilir. Helal bankacılık yapan bu bankadan bu işlemleri gerçekleştirmek çok kolay.

Türkiye Finans Bankası 100.000 TL’ye kadar evlilik kredisi çekmenize olanak sağlıyor. Öte yandan, bu krediler 60 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır.

Evlilik kredileri ihtiyaç kredileriyle karşılaştırılabilir mi?

Evlilik kredileri ve tüketici kredileri genellikle benzerdir. Bu, özel bankaların kampanyaları belirli zaman dilimleri için adlandırmasına olanak tanır. Evlilik kredileri, ancak bu kredilerin doğası gereği tüketici kredileri olduğunu bilmek önemlidir. Devlet desteği ile satın alsanız bile bu durumun değişmeyeceğini de bilmelisiniz.

Evlilik kredisi için devlet desteği var mı?

Evlilik kredisi devlet politikalarıyla desteklenen bir yapıdır. Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı bu duruma müdahale ederek evlilik kredisi konusunda yardımcı olmuştur. Bu kredilere erişim ayrıca 36 aya kadar ve 10.000 TL’ye kadar devlet katkısı ile sağlanmaktadır.

Evlilik kredisi ödemesi ertelenebilir mi? Evlilik kredilerine ihtiyaç kredisi de denilmektedir bu nedenle bu kredilerde de ertelemeler ön plana çıkmaktadır. Ancak başvuru sonrasında bankalarla yapılan görüşmeler sonrasında taksit erteleme seçeneklerinin nasıl genişletilebileceği de gündeme geliyor.

Evlilik kredisi için nereye ve nasıl başvurulur?

Bankalardan evlilik kredisi ile ilgili başvurularda ek belgeler istendiği için bu başvuru işlemi online olarak yapılmamaktadır. Bunun yerine size en yakın şubemize giderek başvuru işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Ancak bankanızın internet sitesini ziyaret ederek tüketici finansmanı ve diğer kredi işlemleri hakkında gerekli bilgileri edinerek başvuru sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir