Evde El İşi Yaparak Gelir Elde Etmek

Evde ek iş yapmak hemen hemen herkesin yapmak istediği bir şeydir. İnsanların büyük bir kısmı ise işlerini evinin merkezi haline getirmek istemektedir. Aile gelirine katkı sağlamak için ve giderlerinizi karşılamak için evde el işi gibi ürünler yaparak satabilirsiniz. Böylece aylık gelir elde edebilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Var?

El İşi Modelleri

Tabi ki bu iş göründüğü kadar kolay değildir. Öncelikle kendinize modeller çıkartmanız gerekiyor. Burada ise internet en yakın dostlarınızdan bir tanesi olacaktır. Youtube üzerinden veya başka platformlardan farklı tarzlarda modeller öğrenebilirsiniz.

Öncelikle ne yapmak istediğinizi gözünüze kestirip daha sonradan bu tarz için farklı modeller aramalısınız. Eğer daha önceden hiç el işi ile uğraşmadıysanız bile örnek videolar sayesinde kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Yaptıklarımı Nerede Satabilirim?

evde el işi

Öncelikle ilk satış yapacağınız kişiler çevreniz olabilir. Küçük çaplı olarak satışlar yaptıktan sonra kendiniz el işi pazarlarına gidip tezgah açabilirsiniz. Burada büyük bir müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz ve sattıklarınız direkt olarak kâr haline dönüşür.

Her ne kadar kendi ürünlerinizi kendinizin satması daha çok kazandıracak olsa bile bu yöntem kesin bir yöntem olmayabilir. Bir diğer satış yöntemi ise el işi satan kişilere ürünlerinizi vererek komisyon karşılığında satmasını isteyin ve satış yaptığı zaman size ödeme yapmasını söyleyin. Bu teklifi çoğu kişi kabul edecektir. Böylece hiç satış işine karışamadan ürünlerinizden gelir elde edebilirsiniz.

Örneğin 100 adet ürün yaptıktan sonra bunu bir pazarcıya veya bujiteri gibi işletmelere götürüp bu teklifi sunabilirsiniz. Satış sonrası para talep ettiğiniz için bu teklifiniz ilgi çekecektir.

Ayrıca sosyal medya hesabı açarak da internet üzerinden satış yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer sosyal medya sayfanızı doğru bir şekilde yönetebilirseniz çok fazla satış yapabilirsiniz.

Şık Ürünler Sunun

Satışlarınızın artmasını istiyorsanız şık ürünler elde etmelisiniz. Özellikle yeni neslin ilgisini çekecek olan alanlara yönelmenizi tavsiye ederiz. Bu ürünleri bulmak için yeni evlenen kişilerin çeyizlerini inceleyebilirsiniz ve birebir olarak sorabilirsiniz. Böylece en çok hangi ürünün ilgi çektiği hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Bunun yanında Youtube’da en çok izlenen örnekler muhtemelen en fazla ilgi çeken modeller olacaktır. Dolayısıyla bu modelleri daha detaylı olarak incelemenizde fayda olacaktır.

Evde El İşi Yapmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekli?

evde el işi

Açıkçası bu sorunun cevabını net bir şekilde söylemek mümkün olmayacaktır. Çünkü hangi modellere yöneleceğiniz ve hangi ürünleri kullanacağınıza göre değişkenlik göstermektedir. El işi işleri maliyet olarak düşük malzemelerden oluştuğu için kâr marjı oldukça yüksektir. Ancak burada verilen emek ve vaktiniz nakite dönüşecektir.

Evde el işi yapma fikri aklınıza yattıysa 100-200 liralık malzeme edinerek bu işe başlayabilirsiniz. Daha sonradan yaptığınız satışlara göre ve hedeflerinize göre farklı malzemeler alabilirsiniz.

El İşi Ürünler Satılıyor Mu?

El işi ürünleri eski zamanlardan beri oldukça fazla rağbet görmektedir. Günümüzde çoğu kişi makine üretimi olan malzemeler yerine elde işlenmiş malzemeleri tercih etmektedir. Ayrıca özel ve emek içeren ürünler her zaman daha fazla rağbet görmüştür.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir