Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren En İyi Bankalar

Ev hanımları, SSK’lı olmadıkları için banka hizmetlerinden yararlanmada kısıtlıdırlar. Kredi kartı veya kredi veren bankalar, çok az olmasıyla birlikte ev hanımlarından istenen şartların yerine getirilmesi pek ala mümkün olamadığında kredi kartı sahibi olmak isteyen kadınlar farklı yöntemlere başvurarak kredi kartı almaya çalışıyorlardı. Ancak 2020 yılının başlarında bazı bankalar “Her kadına 1 kredi kartı” kampanyası ile ev hanımlarının kredi kartı sahibi olmalarını kolaylaştırdı. 500 TL alt limitten 5.000 TL’ye kadar kredi kartı veren bankalar, ev hanımlarına özel olarak uyguladıkları bu kampanyayı biraz daha genişleterek taksit sayısını 24 aya çıkarttılar. Bu da harcamalarının ödemelerini kolaylıkla yapmaları için güzel bir fırsata dönüşmüş oldu.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren En İyi Bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı veren en iyi bankalar yazımızda, kartların özellikleri ve bankaların sunduğu avantajlar hakkında ayrıntılı bilgi vererek sizin için en uygun olan karta başvuru yapmanızı kolaylaştıracağız. Hangi banka hangi şartlarda ev hanımlarına kredi kartı veriyor, kredi kartı ödemelerinde sağlanan kolaylıklar nelerdir, taksit seçenekleri nelerdir gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Bu Yazıda Neler Var?

2020’de Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Bazı durumlarda her banka ev hanımlarına kredi kartı veriyor. Mesela eşi SGK’lı iken vefat eden kişilerin sahip oldukları tüm haklar, kendisine geçer. Tabi bunun için yapılması gereken bazı işlemler vardır. Peki, eşi vefat eden bir kadın kredi kartı alabilmek için hangi işlemleri yapmalıdır?

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren En İyi Bankalar

Eşi vefat eden kişiler, SGK’lı olan eşim tüm haklarına sahip olabiliyor. Ancak bunun için gerekli başvuruların yapılması gerekiyor. Eşin vefatından sonra ev hanımının yapması gereken ilk işlem veraset ilanı çıkartmaktır. Bunun için noter veya mahkemeye başvuruda bulunulabilir. Bundan sonraki aşamada ise eşin ölüm belgesinin nüfus müdürlüğüne götürülmesine sıra gelir. Bu işlem de ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanır ve neticede ölen eşin sahip olduğu tüm haklar eşine (kadına) geçmiş olur. Hali hazırda DenizBank’a yapılacak başvuru ile ev hanımı, vefat eden eşinin maaşını üzerine alarak bankadan çekebilir. Buna ek olarak DenizBank, ölen eşine sunulan kredi kartı hakkını ev hanımına iade eder.

Gelir Belgesi Olan Her Kadın Kredi Kartı Alabilir

Bankalar, kredi kartı verirken eskisine göre daha hassas davranıyorlar. BDDK’nın getirdiği düzenlemeden sonra “şeker” dağıtır gibi kredi kartı dağıtan bankaların önüne ciddi engeller gelmeye başladı. İşin doğrusunu söylemek gerekirse bunun önüne geçilmesi, aile hayatları açısından son derece iyi oldu. Çünkü kullanılan kredi kartları, hunharca harcamaların yapılmasından sonra cepte kalmıyor, bunun bir de geri ödemesi var ki gecikme zammı, faizler derken ödeme yapmak imkânsız hale geliyordu. Bu durum bir ev hanımı için ciddi sıkıntıların yaşanmasına neden oluyordu. Bu yüzden BDDK’nın çıkarttığı bu kararın yerinde bir karar olduğunu savunuyoruz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren En İyi Bankalar

Gelir belgesi olan her kadın, istediği bankadan kredi kartı alabilir. Bunun için yapması gereken tek şey başvurmak istediği bankaya giderek elindeki gelir belgesini göstermektir. Çoğu ev kadınının gelirinin olmaması bu maddenin boş bir madde olduğunun düşüncesine kapılmaya neden olsa da, gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar da yok değil. Mesela bankacılık alanında çok fazla duyulmamış bankaları deneyebilirsiniz. Tabi yüksek limitli kredi kartı beklemeyin. 300-500 TL limitli kredi kartını veren bu bankalarla uzun süre çalışarak, borcunuzu da aksatmadan öderseniz, ilerleyen dönemlerde kredi kartı limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Şansınız varsa banka limitinizi arttıracaktır.

ODEABANK’dan 500 TL Limitli Kadınlara Kredi Kartı

Bir kadının çalışmaması, evde oturması onun akşama kadar dizi izlediği anlamına gelmez. Kadınlar, evin en büyük yükünü kaldıran sorumlulardır. Çocuklarının bakımı, yedirmesi-içirmesi, Pazar alışverişi derken çoğu zaman ev hanımları oturacak zaman bile bulmakta güçlük çekerler. Böylesine hızlı çalışan bir ev hanımı için “çalışmıyor” demek gerçekten de eziyetten başka bir şey değil. Ama maalesef ki gelir belgesi olmadan kredi kartı veren banka sayısının çok az olduğu gerçeğini gizlemek mümkün değil. 2020’de ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında yer alan ODEABANK, KKB notu yüksek olan ev hanımlarına 500 TL limitli kredi kartı veriyor. Bir ev hanımının temel ihtiyaçlarını karşılaması bu parayla mümkün olmasa da en azından harcamalarına ek olarak kredi kartı kullanma imkanına sahip olabilir.

odeabank

OdeaBank’ın ev hanımlarına kredi kartı vermesi, sadece harcamalarla sınırlandırılmış bir kredi kartı olarak sunulmuyor. Aynı zamanda aidat parası da bu kredi kartları için istenmiyor. Sanırım bu da ev hanımlarını sevindirecek durumlardan biridir.

Şekerbank’dan Ev Hanımlarına Özel Kredi Kartı!

Kendinden çok söz ettirmese de uzun soluklu bir döneme tanıklık eden Şekebank, ev hanımlarını en çok düşünen bankalardan biridir. Kredi kartı sahibi olmak isteyen ama gelir belgesi olmayan kadınlar için özel olarak geliştirilen kredi kartının birçok yönden avantajı var. Özellikle harcamaların kontrol altında tutulabiliyor olması, ev hanımlar için son derece güzel bir uygulamadır.

Şekerbank

Örneğin aylık harcama limiti olarak 250 TL belirlediğinizde, bu limitin aşılması durumunda banka sizi uyarıyor ve siz de ayağınızı yorganınıza göre uzatmak zorunda kalıyorsunuz. Yani kredi kartı yüzünden icralık olmaktansa kısıtlanmak herhalde daha güzel olur diye düşünüyoruz.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde televizyon ve dijital reklam dünyasında adından çokça söz ettirmeye başlayan DenizBank da ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında yer alıyor. Eğer bir hesabınız yoksa, hemen bir hesap açın ve bir süre bu hesaba para giriş çıkışı yapın. Bunu yapmanız, bankanın gözünden kaçmayacaktır. Eğer adınıza elektrik, su, doğalgaz ve cep telefonu faturası varsa ve ödemeleri de zamanında yapıyorsanız, DenizBank kredi kartı başvurusu tam size göre.

DenizBank

Ev hanımlarına “altın günü” haricinde hem kredi hem de kredi kartı veren DenizBank’ın kredi kartı modelleri de bir hayli geniş. Ama hem bedavası bol hem de avantajları daha fazla bir kredi kartı almak istiyorsanız “Deniz Bonus Kart” başvurmanızı önerdiğimiz kart tipi olacaktır.

TEB Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar, yeni müşteriler edinmek ve daha fazla kişiye ulaşmak için dönemsel olarak bazı kampanyalar düzenliyor. 2020’de ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan biri olan TEB (Türkiye Ekonomi Bankası), gelir belgesi olmadan kredi kartı veriyor. Tabi TEB de diğer bankalar gibi çok yüksek limit vermiyor. Maksimum 500 TL ile sınırlandırdığı kredi kartına harcama sözü vermeniz durumunda 500 TL hediye para imkanı sağlıyor. Üstelik bu TEB Bonus kredi kartında da aidat ücreti yok. Yani tercih edilebilecek bankalardan biridir.

TEB

TEB ev hanımlarına kredi kartı başvurusu yapmak ve detayları öğrenmek için internet sitesini ziyaret edebilir, 0-850-200-06-66 numaralı telefondan banka ile görüşme yaparak detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbette ev hanımı olmak demek hakların kısıtlanacağı anlamına gelmemelidir. Ama sadece ev hanımlarının değil, tüm kredi kartı sahiplerinin kart kullanımında dikkatli olmaları gerekmektedir. Kredi kartı yüzünden icralık olmamak ve herhangi bir sorun yaşamamak için aşağıda vereceğimiz kurallara uygun olarak kredi kartı kullanmanızı öneririz.

  • Ay sonu ödeyemeyeceğiniz tutarlarda kredi kartı kullanmayın.
  • Her alışverişiniz için kredi kartı kullanmak yerine varsa nakit para kullanın.
  • Ödemelerinizi zamanında yapabilmek için plan-program yapın.
  • Harcamalarınızı kontrol altında tutun.
  • İhtiyacınızdan fazlasını almayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir