Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar, çalışmayan ve ev işi yapan kadınlara kredi vermektedir. Evden çalışan ve hane bütçesine katkıda bulunan kadınların kredi alıp alamayacağı ortak bir sorudur. İşini evden yürütmek için para arayan bir kadın, böyle bir taleple bir bankaya başvurabilir. Evden çıkmadan iş yapmak için ev hanımlarına kredi veren bir bankaya gidebilirsiniz.

Ev hanımlarına yönelik krediler, bazı bankalar tarafından devlet destekli, bazıları tarafından ise teşvik kredisi olarak sunulmaktadır. Bu bağlamda, şirketinin başkanı olarak ev hanımı seçeneğini gündeme bırakabilir. Bu tür bir destek sunan birçok banka var.

·       Ziraat Bankası

·       Halkbank

·       Vakıfbank

·       TEB

·       Garanti Bankası

·       İş Bankası

·       Denizbank

·       QNB Finansbank

·       HSBC

Bu Yazıda Neler Var?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar genellikle gelir belgesi ve teminata tabi olarak kredi verirler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar da aynı şekilde. Bu kriterlerin bir kısmı veya tamamı bankanız tarafından istenebilir. Bu durum bankadan bankaya değişmekte olup kredi başvurusu yapılmadan önce mutlaka kontrol edilmelidir. Krediyi ev hanımına ibraz edebilmek için gerekli mülkü de teminat olarak göstermeniz gerekecektir. Ancak bu durum zorunlu olmayıp bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir.

Bankalar kredi başvurusu yaparken her zaman gelir belgesi isterler. Ancak bu konuda belge ibraz edemeyen ev hanımları ipotek yoluyla kredi alabilmektedir. Bu tür krediler sadece tüketici kredileri için geçerlidir. Araç veya ipotek kredileri ile kullanılmaz. Öte yandan bazı bankalara devlet desteği verilmesi ev hanımlarının kredi almasını kolaylaştırabilir.

Ev Hanımları Kredi Çekmek İçin Neler Yapmalıdır?

Gelir belgesi ve kredisi olan ev hanımları rahatlıkla kredi başvurusunda bulunabilirler. Ancak bu şartları taşımayan ev hanımları taşınmazı ipotek almak için kullanabilirler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar genellikle bu tür işlemler yapmaktadır. Bankalar da bu konuda gerekli bilgileri vermekte ve ev hanımlarına gerekli desteği sağlamaktadır.

Ev hanımlarının bankaya bağlı olarak kredi başvurularında zorlanmaları beklenmektedir. Bazı bankalar için bu kampanyalar sadece reklamlardan oluşmakta ve kredili alışveriş ile sonuçlanabilmektedir. İhtiyacınız olmayan küçük bir miktar krediniz olabilir.

Ev hanımlarının harcama potansiyelleri nedeniyle kredi katlarının kredilerden daha değerli olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sizi ciddi bir müşteri olarak görmeleri önemlidir. Bu nedenle bazı bankalar genellikle ev hanımlarına yönelik hizmet ve kampanyalar sunmaktadır. Bilgi arayan ev hanımlarının en uygun sonuçlara çok kolay bir şekilde ulaşması oldukça kolaydır.

Bankalardan kredi başvurusunda bulunan ev hanımlarının da her müşteri gibi geçerli bir banka referans numarasına sahip olması gerekmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar bu konuyu çok ciddiye almakta ve ev hanımlarına genel olarak etkin sonuçlar elde etmeleri için ihtiyaç duydukları desteği verebilmektedir. Kredi kartı ödemelerini doğru bir şekilde işleme koymaları ve kredi taksitlerine odaklı olarak aynı süreçte olmaları önemlidir. Bu konudaki sorunlar, zayıf banka kaydına ve düşük kredi notlarına yol açabilir. Bu istatistiklere yükseltmeler şeklinde de başvurulur, bu da kredi kullanımını daha da zorlaştırır.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Bankaların ev hanımlarına özel kredi limitleri vardır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar genellikle konut kredisi kampanyalarını bu yönde başlatıyor. Aranan koşul, ipotek olarak bildirilen mülkün krediyi veren kişiye ait olmasıdır. Bu sayede gerekli başvuru işlemleri herhangi bir banka şubesinden rahatlıkla yapılabilmektedir.

İpotekli mal bir hissedara ait ise diğer hissedarın da muvafakatinin alınması gerekir. Bu kriterler bankanın başvuru belgelerinde de yer almalıdır. Bu işlemler sadece banka şubelerinden yapılmakta olup, SMS veya internet bankacılığı merkezli olamaz.

İpotekli Kredi ile Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Bir banka ipotek başvurusunda bulunduğunda, ipotekli gayrimenkulün değeri kredinin miktarını belirler. Bu durumda değerleme raporu çalışır ve basitçe en iyi kredi tutarını belirler. Öte yandan, taşıt, daire veya arsa kategorisi kredilerinde farklı yüzdeler olabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar genellikle ev hanımı odaklı hizmetler için gelir belgesi ister. Gelir belgesi gösterebilen ve daha önce bir bankada iyi bir işi olan kişiler, kredi kartı almakta sorun yaşamayabilir. Ancak bu durumun gelir belgesi olmayan kişileri de olumsuz etkilediğini unutmayın. Evli tam zamanlı ev hanımı olsanız bile eşiniz çalışıyorsa sizin izninizle kredi kartı alabilirsiniz.

Böyle bir işlemi bir bankadan istemek daha sağlıklıdır. Bunu internet üzerinden yapmak daha detaylı araştırma yapmıyor ve istediğim sonuçları vermiyor.

Postaneden Ev Hanımlarına Kredi İmkanları

PTT acentesi şimdiye kadar sadece kargo işlemleri ile ilgilendi. Ancak son zamanlarda ev hanımlarına kredi veren ve birçok işlem yapan bankalar tarafından alternatif olarak görülmektedir. Devlet kontrolündeki bir medya olarak, kolayca kredi imkanları sunabiliyoruz. PTT Bank bünyesinde sunulan bu fırsatların düşük faiz oranlarıyla sunuluyor olması da herkesin dikkatinden kaçmayan bir boyuttur. Ayrıca en uygun koşullarda kredi kullanmak isteyenler için uygun olduğunu sürekli olarak kanıtlayarak adından söz ettirmektedir. PTT Bank, işlemlerini genellikle anlaşmalı olduğu AktifBank üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu, AktifBank bünyesindeki N Kolay Kredi işleminde de kendini göstermektedir. Sorunsuz kredi alınabilen PTT Bank ile birlikte özellikle ev hanımlarının sayısının arttığı görülmektedir. Bu kredilerden yararlanabilmek için bazı şartlar ön plana çıkmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir