Ev Hanımlarına Anında Kredi Veren Bankalar 2019

Yalnızca çalışanlar değil artık ev hanımları da kolayca kredi alabilmektedir. Bununla birlikte ev hanımlarına anında kredi veren bankalar araştırılmakla beraber kolay kredi veren bankalar üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Zira ev hanımları da kimi zaman kredi kullanmak zorunda kalabilir. Çalışanlar kadar ev hanımlarının da krediye ihtiyacı bulunmaktadır. Bu yüzden ev hanımları gelir dokümanına sahip değil ise gelir ev hanımlarına belgesiz kredi veren bankalara yoğunlaşabilir.

Bu Yazıda Neler Var?

Ev Hanımları Kredi Alabilir mi?

Çalışmayan ev hanımlarıyla alakalı yapılan pek çok araştırmada kredi alıp alamayacakları merak konusudur. Elbette belirli koşulları sağlayan ev hanımlarına bankalar kolaylık sağlamaktadır. Kredi kampanyalarının son zamanlarda ilgi kazanmasından dolayı her türden ihtiyacı karşılamak yerine bankalara müracaat yapılabilir. Alternatif olarak ev hanımlarına verilen teşvik kredilerinden de yararlanabilirler.

Ev hanımları kredi başvurusunda bazı zamanlar zorluklarla karşılaşabilmektedir. Buna ek olarak bankalar arasındaki rekabet nedeniyle bazı bankaların 1000 TL’ye kadar ev hanımlarına anında kredi veren bankalar arasında yerini aldığını söylemek olasıdır. Zira ciddi bir müşteri kitlesi olan bir takım bankaların tüketiciyi geri çevirmemek hesabına bu seçeneklere yoğunlaştığı bilinmektedir. Öğrenci kredisi veren bankaların yanı sıra gelir beyansız kredi veren, kefilsiz ve ipoteksiz kredi veren bankalar haliyle ev hanımlarına da fırsatlar sunmaktadır.

Çalışmayan ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için ilk önce kredi notu kriterine bakılır. Başka bir deyişle banka sicilinin bozuk olmaması gerekmektedir. Ek olarak kredi kartı kullanan bir ev hanımının borç ödemelerini vaktinde yapması oldukça önemlidir. Zira en küçük bir kredi kart borcu gecikmesi, kredi puanını etkileyerek kredi almayı zorlaştırmaktadır. Haliyle kredi sicili bozuk olanların kredi alması da olanaksız hale gelecektir. Son zamanlarda sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar elbette var ancak kefil koşulu aramaktadırlar.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alır?

Ev hanımlarının kredi notu incelendikten sonra eşlerinin de kredi puanı incelenir. Ayrı olarak eşin işine de bakılır. Gelir beyanı gösterebilen eşler sayesinde ev hanımlar kolayca kredi alabilmektedir. Buna güvenerek eşlerinin finansal geçmişinde herhangi bir sorun yaşamış olan ev hanımlarının kredi alma ihtimali yoktur. Başka bir deyişle ev hanımlarına anında kredi veren bankalar tamamiyle eşleri kefil görerek kredi hizmeti vermeye devam eder. İyi bir kredi notu ve geliri olan fertler eşlerine kefil olarak onları kredi hizmetlerinden faydalandırılabilir.

Yalnızca ihtiyaç kredisinde değil konut kredisinde de eş kefili isteyebiliyor. Günümüz bankaları eşleriyle birlikte kredi almaya gelen tüketicilere bu konuyla alakalı ayrıntılı bilgi vererek krediden faydalanmalarını sağlamaktadır. Bazı bankalar ise büyük tutarlı kredileri de kefilli veyahut ipotekli olarak kullandırmaktadır.

Ev Hanımlarına Uygun Faizli Kredi Veren Bankalar

2019 senesinde ev hanımlarına anında kredi veren bankalar arasında Akbank, TEB, Vakıfbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Halkbank ve Garanti Bankası’nı sıralayabilirsiniz. Ayrı olarak bu bankaların devreye aldığı pek çok uygulamada da Sosyal Güvenlik Kurumu koşulu vardır ve kefil aranmamaktadır.

Denizbank, ev hanımlarından kefil istemeyen bankalar arasındadır. Dosya parası veya ekstra gider parası istemeden kredi veren bu bankadan kredi almak için Sosyal Güvenlik Kurumu koşulu vardır. Ayrı olarak QNB Finansbank’ın enpara.com uygulaması ve TEB’in CEPTETEB uygulaması da aynı şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu koşulu ile kefil aramamaktadır. Yalnızca Garanti Bankası kefil aracılığı ile ev hanımlarına kredi olanağı sağlar.

Ev hanımları, anında veren bankalar ile iletişime geçerek kefil koşulu olup olmadığını araştırmalıdır. Bu bu süre bitiminde internet bankacılığını da kullanarak anlık hizmet alınabilir. Son olarak bankaların sunduğu olanaklar belirli dönemlerde değişmektedir. Başka bir deyişle ürem indirimleri veyahut çeşitli kredi kampanyaları sunularak daha avantajlı zamanlara denk gelinebilir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir