Esnek Hesap Nedir? Esnek Hesap Ne İşe Yarar?

Yapı Kredi’nin kullanıcılarının hizmetine sunduğu Esnek Hesap kredili bir mevduat hesabıdır. Esnek Hesabı kullanan müşteriler hesaplarında hiç para olmasa dahi kira, taksit, fatura gibi ödemelerini yapabilir, otomatik ödeme, kredi ödemesi gibi sürekli ödemelerini yapabilirler, bankamatikten nakit çekebilir veya banka kartı ile bu parayı alışverişlerinde kullanabilir.

Bu Yazıda Neler Var?

Esnek Hesap Özellikleri

Banka kullanıcılarının acil paraya ihtiyaçları olduğu durumlarda kısa vadeli nakit dayanağı sağlayan bu kredi türü, müşterinin ödemelerinin tarihini unutması veya hesaptaki paranın tümünü kullanması gibi durumlar oluştuğunda bankada ki ödeme düzenini ve kredibilitesinin negatif etkilenmemesini de sağlar.

Esnek hesabın çalışma prensibi, kullanılan kredinin meblağı ve kaç gün kullanıldığının hesaplanarak hesaptan yalnızca o oranda kredi faizinin alınması şeklindedir. Şayet kredili mevduat hesabı hiç kullanılmazsa alıcıdan rastgele bir faiz talebi olmaz.

Kullanıcı bu hesaptaki kredi limitini 365 gün 24 saat kullanabilir. Günde, haftada veya senede kaç adet işlem yaptığıyla alakalı rastgele bir sınırlama yoktur.

Esnek Hesap Nedir? Esnek Hesap Ne İşe Yarar? yazısının görseli

Esnek Hesap Nasıl Açılır? Başvuru ve Şartlar

Yapı Kredi kullanıcıları esnek hesap müracaatlarını şubelerden, internet şubesinden, en yakın Yapı Kredi ATM’sinden, Yapı Kredi Alıcı Bağlantı Merkezi’nden ve mobil bankacılıktan yapabiliyorlar.

Parolalarını unuttuklarında veya yeni bir parola almak istediklerinde ise yeniden internet bankacılığı üzerinden Parola Al / Parolamı Unuttum alternatifinden işlemlerini yapabiliyorlar.

Başvuru İçin Gereken Belgeler

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (hesap sahibinin, varsa ayrıca kefilin),
  • Gelir belgesi (kişinin çalışma statüsüne, çalışan/emeklilik durumuna ve gelir türüne göre değişen),
  • Şayet banka sisteminde kullanıcının adres bilgileri güncel değilse, bu dokümanlara ek olarak; hesap sahibinin ismine tertip edilmiş ve son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz veya telefon gibi bir hizmet faturası gerekmektedir.

Esnek hesabın ekstresi alıcıya hiçbir ücret gerekmeksizin e-posta ile veya belirli bir ücret karşılığında posta yoluyla iletilmekte, alıcılar böylece esnek hesabın tüm hareketlerini rahatlıkla inceleyebilirler


Bu ve bunun gibi bankacılık işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Açık Kredi’de kalmaya devam edin. Banka, ekonomi, kredi ve daha birçok içerik hakkında en güncel bilgiler Açık Kredi’de.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir