Esnaf kredisi için gerekli şartlar ve evraklar 2023

Devlet her zaman esnaf ve küçük işletmeler için sübvansiyon paketleri hazırlıyor ama ne yazık ki her esnaf için geçerli değil. Bu amaçla esnaflar daha fazla değer yaratmak ve iş potansiyellerini artırmak için bankalara kredi talebinde bulunurlar. Banka faiz oranları, işyeri borçlanmasında sorun yaratan temel unsurlardan biridir. Bu kapsamda esnaf, daha iyi bir destek paketi için KOSGEB‘den hibe ve kredilere güveniyor. , ihtiyaçlarınız hakkında önemli bilgiler veriyor.

Bu Yazıda Neler Var?

KOSGEB esnaf kredisi başvuruları nereye yapılıyor?

Bu finansmana esnaf garantili kredi adı verilir ve kooperatifler aracılığıyla sağlanır. KOSGEB’in meslek ve sanatkârlara sunduğu bu kredi türünden yararlanabilmek için belirli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. KOSGEB ise Tüccar Kefalet Kooperatifi ile ortak bir çalışma kapsamında yapılıyor. Kuruma başvurmanız sonucunda iş projenize bağlı olarak 50.000 TL’ye kadar geri ödemesiz kredi alabilirsiniz. Öte yandan çalışan kitlenizi genişletmek istiyorsanız KOSGEB’in 100.000 TL faizsiz kredi fırsatından yararlanabilirsiniz. Devlet destekli bu projenin kredisi Halkbank aracılığıyla sağlanacak. Halkbank’ın kullandırdığı kredi 150.000 TL’dir ve bankanın bu tutar üzerindeki cari faiz oranı %4’tür.

Tüccar veya kefil kredisi için hangi belgeler gereklidir?

Devlet tarafından sağlanan bu kredi sayesinde tüccarlar, iş potansiyellerini genişletmek için artık 30.000 TL’lik bir krediye erişebiliyor. Bu bağlamda, kredi başvurusunda bulunan bir kişinin, belirli koşullar dışında eksiksiz belgeler sunması gerekir. Tüm evraklarınız hazırsa kredi başvurunuzda güzel sonuçlar alabilirsiniz. Krediyi kullanabilmek için Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifine kayıt olmanız gerekmektedir. Ancak ön koşul, bu kooperatifin sicilinde de bir kayıt bulunmasıdır.

Finansman için hangi belgeler gereklidir?

Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
Kredinin ait olduğu firma sahibinin kimlik fotokopisi,
Esnaf ve Ticaret Odasına üyeliği gösterir kayıt belgesinin aslı,
Kredi başvurusu için önemli belgeler Ticaretin vergi nüshası ve belge olarak sunulabilecek ticaret sicil belgesi sonuçları beyaz olmalıdır.

Esnaf depozitosu için azami miktar

Bir işyeri kredisine başvurmayı planlıyorsanız, öncelikle bunun ne kadara mal olacağını hesaplamanız gerekir. Bunun için internet ortamında birçok hesaplamanın içerisinde yer alan Tamirci Garantili Kredi Hesaplayıcımızda bu soruların cevaplarını kolayca bulabilirsiniz. Halkbank tarafından sunulan bu kredi için tüm şart ve belgeleri sağlamanız zorunludur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir