Eşlerin Birlikte Yapabilecekleri İş Fikirleri | 2019

Bu Yazıda Neler Var?

Çiftler İçin İş Fikirleri

Bazıları için eşiyle birlikte bir iş yapma fikri kötü gibi görünse de, her şeyi birlikte yapmaktan hoşlanan çiftlerin sayısı da azımsanacak kadar değildir. Eşinizle çalışmanın sizi işinizden uzaklaştırabileceği ya da ilişkinizi zorlaştırabileceği düşüncesi belki doğru olabilir. Fakat iş hacmini ikiye katlamak için gösterilen motivasyonun ve yaşanılan başarma tutkusunun ilişki temellerini güçlendirebileceği düşüncesi de aynı oranda doğru bir yaklaşımdır. İki kişilik bir ekip için uygun birçok girişim vardır. Herhangi bir ortaklıkta olduğu gibi, her biri becerilerine ve güçlü yanlarına uygun rolleri üstlenebilecekleri işler seçebilirler. Girişimci bir ilişki, tüm ticari girişimlerdeki gibi, gerçekten de bir aşkın emeğidir. Eşlerin birlikte yapabilecekleri iş fikirleri konusuna beraberce bir göz atalım:

Yemek İkram Etmek

Eşlerin birlikte yapabilecekleri iş fikirleri konusunda verilebilecek ilk örnek yemek ikram etmek. Bazı çiftler akşam yemeğini kimin pişirmesi gerektiği konusunda kavga ederlerken bazıları ise birlikte bir yemek hazırlamayı bağlılık için ideal bir yol olarak görürler. Siz ve eşiniz ikinci kategoriye giriyorsanız ve iyi aşçılarsanız; kendi yemek pişirme işinize başlamayı düşünebilirsiniz. Biri gurme yemek hazırlığı yaparken, diğeri müşteri hizmetleri temsilcisi ve servis şefi olarak hizmet verebilir. Bu iş modelini daha ileriye de taşıyarak, kendinize ait işyeri de açabilirsiniz.

Yemek Kamyonu İşi Kurarak Para Kazanabilir Miyim?

Seyahat etmeyi sevenler için, bir yiyecek kamyonuyla satıcı olarak çalışmayı düşünebilirsiniz. Yemek kamyonu ile seyahat ederken müzik festivalleri, açık hava partileri veya özel etkinliklerde ilginç insanlarla tanışırken ekstra para kazanabileceği bir iş yapabilirsiniz. Birçok seyyar gıda satıcıları için, özgürlük ve en sevdikleri faaliyetlerin çekiciliği çok cazip olurken, bunu sevdiğin kişiyle yapmak ayrıca bir zevk verir.

E-Ticaret Perakendeciliği Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

DIY kendin yap projelerine tutkulu olan çiftler, internette pek çok satış platformlarda başarılı bir e-ticaret işi başlatabilir. Çiftlerden biri kendin yap projesini yaparken diğeri pazarlama faaliyetlerini başlatabilir; müşteri hizmetlerini idare edebilir ve siparişleri toplayabilir. E-ticaret sadece para kazanmak için bir fırsat sunmakla kalmaz, aynı zamanda size ve eşinize birlikte yaratıcı olma şansı sunar. Eşlerin birlikte yapabilecekleri iş fikirleri arasında en çok tavsiye edilen ve yapılan konu e-ticaret perakendeciliği fikridir.

Spor Eğitimi Vererek Para Kazanabilir Miyim?

Sporu yaşam stili haline getiren bir çift iseniz spor ile ilgili iş başlatmak sizin için uygun olabilir. Kişisel eğitim veya sınıf eğitimi ile ilgileniyorsanız, aerobik, fitness eğitmenliğini sertifikalandırılabilir ve müşteri almaya başlayabilirsiniz. Şayet ikiniz de aynı alanda uzmansanız, ayırdığınız seans veya ders sayısını iki katına çıkarabilirsiniz. Eşlerin birlikte yapabilecekleri iş fikirleri konusunda ekstra avantaj olarak, eğer biriniz kişisel bir eğitmense, diğeri bir sınıf öğretmeniyse, müşteri tabanınızı hizmet çeşitlerinizden genişletebilirsiniz.

Ev Temizlik Hizmeti Vererek Para Kazanabilir Miyim?

Uzun süre çalışan ebeveynler evlerinin temizliğinde yardımcı olacak kişiler ararlar. Vakumlama ve toz alma gibi hafif ev işlerinden mutfak ve banyo temizliği gibi ağır işlere kadar her şey için hafta sonlarınızı ve akşamlarınızı bu şekilde bir işi yaparak değerlendirebilirsiniz. Siz ve eşiniz bir ekip olarak çalışırken, bu görevleri iki kat daha hızlı halledebilirsiniz. Ayrıca evlerinde yatılı olarak temizlik ve hizmetli çiftler arayanların da sayısı epeyce vardır.

Evcil Hayvan Bakımı Yaparak Para Kazanabilir Miyim?
Evcil Hayvan Bakımı Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Evcil Hayvan Bakımı Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Siz ve eşiniz hayvanları seviyor musunuz? Eşlerin birlikte yapabilecekleri iş fikirleri arasında hem tatil hemde hafta sonu gezisine çıkarken, evcil hayvanlarının bakımını üstlenecek kişiler arayanlara bu evcil hayvanların bakım hizmet sunabilirsiniz. Evcil hayvan sahipleri, yatılı bir tesise yerleştirmek yerine, güvende bir ev sahibinin bakımına bırakmayı her zaman tercih ederle. İki bakıcı sunmak, müşterilerinizin evcil hayvanlarına daha fazla ilgi göstermek anlamına gelir; bu harika bir satış noktası olabilir.

Peyzaj ve Bahçe Danışmanlığı Yaparak Para Kazanabilir Miyim?

Siz ve eşiniz bahçe işlerinden anlıyorsanız arka bahçesini gerçek bir cennete dönüştürmek konusunda tavsiye almak isteyen birçok ev sahibi var. Bahçeciliğin ötesinde, suni havuzlar kurmalarına yardımcı olarak ev sahiplerinin daha çevre dostu bir arka bahçe oluşturmalarına yardımcı olabilirsiniz. Bu tür hizmetler gittikçe daha fazla popüler hale gelmektedir, çünkü insanlar karbon ayak izleri konusunda giderek daha bilinçli hale geliyorlar.

Blog & YouTube Kanalı Açarak Para Kazanabilir Miyim?

Eşlerin birlikte yapabilecekleri iş fikirleri arasında en popüler fikirler arasında YouTuber olabilirsiniz. Hayatınızı belgelemek size heyecan verici gelebilir ve aynı zamanda bu size maddi açıdan fayda sağlayabilir. Hikâyeleri ve fikirleri olan yaratıcı bir çift iseniz, bunları bir blog veya vlog aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bir iş olarak ilginç bir tema bularak blog açabilir ve düzenli olarak içerik yayınlayabilirsiniz. Düzenli ve ilginç yayınlarla takipçi kitlenizi artırdıktan sonra reklam alımıyla geliriniz daha da artacaktır.

Ev Yenileme Hizmeti Vererek Para Kazanabilir Miyim?

Dekorasyon, inşaat, mimarlık konusunda bir yeteneğiniz varsa, bu projelerle gelir elde etmek için yeteneklerinizi uygulayabilirsiniz. Şayet gerekli sermayeniz varsa eşinizle birlikte uygun bir fiyata eski bir ev satın alarak düzenledikten sonra daha yüksek bir kar ederek satabilirsiniz.

– Bunları da okuyabilirsiniz! –
Anketle Para Kazandıran Siteler
Kolay Kredi Veren Bankalar

Eğer çiftler yaşanacak muhtemel çatışmaları iyi idare edip birbirlerini motive ederlerse, tutkularını bir işe dönüştürmeyi düşünebilirler. Sizde eşinizle birlikte bir iş yapma düşüncesine sıcak bakıyorsanız farklı iş girişimleri hakkında bilgi almak için; Açık Kredi platformunda yer alan yeni iş fikirlerini inceleyebilirsiniz..

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir