Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar (PTT Engelli Maaşına Kredi 2019)

Devlet tarafından yapılan ve bazı kurumlarında desteklediği engelliler için daha rahat ve huzurlu yaşam projelerinin yanı sıra engelli maaşına kredi veren bankalar 2019 yılında faiz ve vade oranlarını belirlediler. Engelliler adına yapılan bir çok yenilik ve kolaylığın yanında bankaların kredi vererek kendi alanlarında iş kurma ve hobilerini kazanç haline çevirme gibi bir çok seçenekleri kredi vererek desteklemeye çalışıyorlar. Kredi destek programlarında devlet tarafından verilen hibe ve eğitim programları ile seçenekler sunulabilecek. Engelli maaşını banka vasıtası ile alan müşteriler için kredi seçenekleri sunulacak. İllaki kendi maaşınızı aldığınız bankadan kredi çekmek zorunda kalmayacaksınız.

Bu Yazıda Neler Var?

PTT Engelli Kredisi 2019

PTT
PTT

Engelli maaşına kredi veren bankalar seçeneklerinden biri ise PTT tarafından veriliyor. Engelli maaşını PTT şubelerinden alan vatandaşların ve 2022₺ maaşı alanların çekebileceği 10.000₺ limitli ihtiyaç kredisi için direk şubeye başvurabilirsiniz. PTT şubelerinden kimlik ve hesap cüzdanınız ile yapacağınız başvurular 24 saat içerisinde sonuç verir. Dilerseniz çekeceğiniz kredi aylık maaşınızdan otomatik olarak kesilir. Bankalar tarafından da verilen engelli kredisi için yapacağınız işlem aynı şekildedir. Kurul tarafından alınan engelli raporu, maaş hesabınıza ait cüzdan ve kimliğiniz ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. PTT’den alacağınız krediler için kefil istenmez. Ayrıca, PTT ihtiyaç kredisi çekerek de işinizi görebilirsiniz. Bankaların bazı durum ve koşullarında kefil isteme hakkı vardır.

Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar

Eve bakım hizmetlerinin yanı sıra %70 ve üzeri özürlüler ve bakıma muhtaç vatandaşlar için verilen bakım parasını birinci dereden aile yakını ya da aileden biri alabiliyor. Düzenli olarak maaşa bağlanan vatandan istediği zaman bankaya kredi başvurusunda bulunabilecek. Hasta bakım parasını normal statüde maaş gibi alan kişiler için banka kredi verebiliyor. İhtiyaç kredisi adı altında yüksek limitli krediler olmasa da nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz düzeyde kredi alabilirsiniz. Kredi destek programlarından faydalanmak için banka şubesine bizzat başvuruda bulunmanız gerekli. Kredi notunuzda problem olmadığı sürece sabit bir maaş aldığınız için kredi çekebileceksiniz.

3 Aylık Engelli Maaşına Kredi 2019

Engelli maaşlarının her ay ve 3 ay şeklinde alınan türleri vardır. Bu maaşlar kişinin yaş ve özür oranına göre değişebiliyor. Ayrıca 2022₺ maaşı alanlar ve dengi ücretle her ay düzenli ödenekten yararlananlar ayrı gruplarda yer alıyor. Alınan 3 ay da bir engelli maaşına kredi çekmek şuan için mümkün değil. Fakat bazı bankalar kefil ve ipotek karşılığında kredi seçeneklerini sunabiliyor. Engelliler için kredi türlerinden şubeye giderek 3 aylık engelli maaşına kredi 2019 yılında size verilebilir mi kredi notunuz ve diğer bankacılık hareketlerinize bakılarak karar verilecektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir