En uygun taşıt kredisi veren bankalar

En uygun taşıt kredisi veren bankalar sayesinde daha ekonomik koşullarla sıfır ya da ikinci el araç satın alabilirsiniz. 

Binek ya da araç, her insanın temel ihtiyaçlarından biridir. Gerek işlerin düzenli şekilde akışını sağlamak gerekse de aile içi ihtiyaçların daha sağlıklı şekilde karşılanması için taşıtın olması günümüz koşullarında şarttır. Fakat nakit para vererek araç satın almak, günümüz ekonomik şartlarına göre biraz zordur. Bu da vatandaşların banka kredilerine müracaat etmelerine itiyor. Her bankanın uyguladığı taşıt kredisi faiz oranları birbirinden farklıdır. Bu yazımızda, sizler için derlediğimiz bankaları sizlere bildirerek en uygun taşıt kredisi veren bankalar ve şartları hakkında sizleri bilgilendirerek otomobil ihtiyacınızda başvurabileceğiniz bankalar hakkında bilgi aktaracağız.

Sıfır ya da ikinci el araç almak isteyip ödemesini de taksitle yapmak isteyenlere sunacağımız taşıt kredisi veren bankalar hakkındaki bilgileri derleyerek kendi ekonomik bütçenize daha uygun olan bir bankadan kredi çekerek hayal ettiğiniz otomobile sahip olabilirsiniz. Hafta sonları da dahil olmak üzere 7/24 online banka kanallarından veya SMS ile kredi başvurusu yaparak satın almak istediğiniz araca daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Var?

En Düşük Faizli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Taşıt kredisinde adını daha fazla duyuran 3 banka vardır. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank. Üç kamu bankası, taşıt kredisinde en uygun faiz oranlarını belirleyen bankalardır. Devlet destekli olmalarından dolayı faiz oranlarının daha düşük olması, araç sahibi olmak isteyenlerin daha çok bu bankaları tercih etmelerini etkiliyor. Bu bankalar arasında da en cazip kredi seçeneklerine sahip olan banka Vakıfbank’tır. Diğer bankalara göre hem daha esnek ödeme koşulları sunan hem de daha erken kredi onaylayan devlet destekli bankanın faiz tablosuna bakıldığında da diğer bankalara göre çok daha iyi avantajlar sağladığı görülmektedir.

Vakıfbank taşıt kredisi

Vakıfbank, diğer bankalara göre daha düşük faiz oranları ile taşıt kredisi almak isteyenlere yardımcı oluyor. Tabi diğer bankalarla ortak yönünü de unutmamak gerekir. Genel olarak tüm bankalar, taşıt kredisinde 48 ay vadeden daha fazlasını vermiyor, Vakıfbank da müşterilerine taşıt kredisi verirken aynı dönemleri göz önünde bulundurmaktadır. Ancak faiz oranları diğer bankalara göre daha düşük oranlarda olduğu için ilk sırada Vakıfbank taşıt kredisi seçeneğini sunmak çok daha isabetlidir. Kredi sicil notu ile ilgili herhangi bir problemi olmayanlar, Vakıfbank taşıt kredisi kullanırken 120.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirler.

Vakıfbank taşıt kredisi, farklı seçenekleri ile sunulmaktadır. Örneğin 5 yaşını aşmamış araçlar için 60 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullandırılmaktadır. 5 yaşını aşmış araçlarda ise 36 aya varan vade seçenekleri ile kredi imkânı sunulmaktadır. Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu bir diğer ayrıcalık ise 3 ayda bir ödemeli taşıt kredisidir. Bu seçeneği de değerlendirerek yine daha kolay seçenekler dahilinde araç sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Devlet bankalarının müşterilerine sunduğu cazip seçenekler sayesinde araç sahibi olmak isteyenler daha ekonomik koşullarda ve daha kolay ödeme seçenekleri ile kredi kullanabiliyorlar. Yine cazip seçeneklerle müşterilerinin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan bankalardan biri olan Ziraat Bankası, taşıt satın almak isteyenlere sunduğu cazip seçenekleri ile daha kısa sürede kredi onayı veren isimlerden biridir.

Ziraat Bankası taşıt kredisi, yine diğer bankalarda olduğu gibi 60 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Üstelik sıfır ya da ikinci el araç olması fark etmiyor. Ancak ikinci el araçların alımında ziraat bankasının koştuğu şart, aracın 5 yaşını aşmamış olmasıdır. Kredi notu ile ilgili herhangi bir sorunu olmayanlar, bankanın sunduğu cazip seçeneklerden faydalanarak kolaylıkla hayal ettikleri araca sahip olabilirler.

Halkbank Taşıt Kredisi

Uygun faiz oranları ile araç sahibi olmak isteyenlerin yardımcısı olan Halkbank, sunduğu cazip seçenekleri ile en çok tercih edilen bankalardan biridir. Devlet bankası olmasının da sağladığı avantajlar sayesinde, araç sahibi olmanın en kolay yöntemlerini sunan Halkbank, seçenekleri ve avantajları ile beklentilerden çok daha fazlasını karşılıyor.

Halkbank taşı kredisi üst limiti 200.000 TL olarak belirlenmektedir. Ancak bu limitte kredi alanlara en fazla sağlanan vade seçeneğinin 48 ay olduğunu belirtmemiz gerekir. 2. El araç satın almak isteyenlere de kredi imkânı sunan banka, 3 ay ertelemeli kredi imkânı sunmaktadır. 60 ay, yüzde 0,94 faiz oranı ile taşıt kredisialarak araç sahibi olmak isteyenlerin, kredi koşullarını yerine getirmesi gerekmektedir.

Deniz Bank Taşıt Kredisi

Devlet bankalarından sonra kredi verme konusunda en esnek seçenekler sunan bankaların başında Deniz Bank geliyor. 3 ay ertelemeli, aylık yüzde 1,20 faiz oranları ile araç kredisi veren Deniz Bank da yine sıfır ya da ikinci el araç sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldüren isimlerden biridir.

İkinci el araçlarda 150.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunan Deniz Bank, sıfır araçlarda ise 120 bin TL’ye kadar olan kısmının yüzde 70’ini karşılamaktadır.

AKBANK Taşıt Kredisi

Bankalar arasında taşıt kredisi alanında en çok bilinen ve tercih edilen isimlerin başında Akbank geliyor. Akbank, müşterilerine sağladığı kolay ödeme seçenekleri ile taşıt almada yardımcı olan en iyi isimlerden biridir. Herhangi bir kefil olmaksızın 20 bin TL’ye kadar 60 ay vade ile taşıt kredisi sunan Akbank, sıfır ya da ikinci el araç sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri isimlerden biridir.

Aracınızı satın aldıktan sonra 1 ay üzerinden geçmemesi şartı ile daha yüksek kredi miktarı çekme olanağı da sunan Akbank, taşıt kredisi konusunda en çok tercih edilen isimlerin başında gelmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir