Denizbank İhtiyaç Kredisi 2021

Günümüzde birtakım ihtiyaçlarımızı karşılamak oldukça zor. Bize birçok imkân sunan, bizim tüm ihtiyaçlarımızı karşılama konusunda yanımızda olan ve kolay kredi veren bankalardan birisi olan DenizBank yine müşteri memnuniyetini benimseyerek DenizBank ihtiyaç kredisi yöntemi ile biz müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. DenizBank birçok yere açtığı şubesi ile çalışmalarına ve biz müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Bu Yazıda Neler Var?

Denizbank İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

DenizBank ihtiyaç kredisine 18-80 yaş arasındaki tüm müşteriler başvuruda bulunabilir. Eğer ki emekli olduysanız ya da belirli bir yaşa gelmiş iseniz DenizBank hayat sigortanızı zorunlu tutmaktadır. Bunun nedeni ise herhangi bir vefat durumunda bankaya sigorta tarafından ödeme yapılması ve miras düşen kişilere daha sonrasına bir borç kalmamasıdır. DenizBank ayrıca bu hususta kredi notu ve gelir belgenize de dikkat ediyor. Banka çalışan müşterilerinden 3 aylık sigorta giriş belgesi istemektedir. Bu konu için şube ile görüşülmesi daha doğru olacaktır.

Denizbank İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

DenizBank ihtiyaç kredisi için online başvuruda bulunmuş olsanız bile bazı belgelerin şubelere iletilmesi gerekiyor. Bu belgeler şu şekildedir;

Nüfus cüzdanının aslı ya da fotokopisi

Bireysel kredi başvuru formu

Geliriniz olduğuna dair resmi bir belge 

İkametgâh ya da fatura

 Kira belgesi beyan edilecek ise tapu fotokopisi ve kira kontratı

Faiz geliri beyan edilecek ise yatırım hesabı belgesi

DENİZBANK İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN KREDİ NOTU

DenizBank ihtiyaç kredisi bize sağladığı imkanlar ile sürekli yanımızda olmaya devam ediyor. Kredi başvurumuzun onaylanması için bazı kriterler vardır ve bizim bu kriterlere uymamız gerekmektedir. Bu kriterlerin başında kredi notu gelmektedir. Ödemelerimizi ne zaman ve nasıl yaptığımızı gösteren bu kredi notu bizim hangi grupta olduğumuzu belirler. Kredi notu aralıklarının risk durumu şu şekildedir;

0-699 en riskli

700-1099 orta riskli

1100-1499 az riskli

1500-1699 iyi

1700-1900 çok iyi

Kredi notunuz ne kadar iyi olursa bankaların başvurunuzu onaylama durumu da bir o kadar iyi olur.

DENİZBANK İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEŞİTLERİ

DenizBank ihtiyaç kredisi müşteri ihtiyacına göre farklılık gösterir. Müşteriler ihtiyaçlarını belirleyip kredi almak için bilmesi gereken kredi çeşitleri şu şekildedir;

Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi 36 aya kadar vade seçeneği sunan ve indirimli faiz oranları ile özel okul, özel kurs ya da üniversite gibi ücretler bu sayede karşılanabilmektedir. Fakat müşteri 18 yaşından büyük ise kendisi ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. 

Cebimde Kredi

Cebimde kredi ürünü ile 36 aya varan vade seçenekleri ile 55.000 TL’ye kadar nakit ihtiyacı sunan evrak ve kefilsiz kredi almamızı sağlamaktadır. Cebimde krediye tek bir mesaj atmanız yeterli olacaktır ve anında kullanabileceğiniz kredi miktarınız telefonunuza banka tarafından bildirilecektir. Sonrasında ise size en yakın DenizBank şubesine giderek kredinizi alabilirsiniz. 

Bireysel Finansman Kredisi

Evinizi teminat olarak göstererek bireysel finansman kredisine sahip olabilirsiniz ve bu bireysel finansman kredisi sayesinde nakit ihtiyacınızı kolay yoldan karşılamanız mümkün olacaktır. Bu bireysel finansman kredisinden yararlanmak için ipotek edeceğiniz evin değerinin %80’inden yararlanmak mümkün olacaktır.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı 

DenizBank ihtiyaç kredisi işlemi için belirli bir dosya masrafı ücreti vardır. DenizBank bu dosya masrafı ücretini müşterilerine yansıtırken bir ödeme olarak yansıtmıyor. Yasal düzenlemeler ile kredinin ana tutarından kesilen masrafın binde 5’ i geçmemek şartıyla toplam kredi tutarından kesiyor.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

DenizBank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce ilk olarak yapılması önerilen vade ve faiz oranlarının hesaplanmasıdır. Daha sonra ise tahmini ödeme planınızı çıkarmanız ve kendinizi bu ödeme şekline göre ayarlamanızdır. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir