Cepbank Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Cepbank, günümüzde para alma ve para yollama yöntemlerinden bir tanesidir ve bu yöntemi ilk defa deneyecek olan kişiler, cepbank nasıl yapılır sorusunun yanıtını bilmek isterler. Cepbank sisteminin her bankada olmadığı öğrenilmelidir. Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi ve Akbank gibi bazı bankalar alıcılarına cepbank avantajı sağlar. Cep bank aracılığı ile cep telefonundan para sevk edilebilir ve alınabilir. Her bankanın cepbank sistemi birbirine eş gibi görünse de esasa kullanım biçimleri birbirinden değişiktir. Cepbank uygulaması ile parasını çekmek isteyenler ilk olarak bankanın ATM’sine gitmelidir. Kartsız olarak yapılacak işlem için zorunlu bilgilerin girilmesinin ardından para çekilebilir.

Bu Yazıda Neler Var?

Cepbank İşlem Saatleri Ne Zaman?

Cepbank işlem saatlerinde rastgele bir zaman kısıtlaması yoktur. Cepbank ile günün herhangi bir saatinde para sevk edilebilir ve çekilebilir. Ancak paranın çekilebilmesi için belirli bir gün sınırlamasının olduğu da öğrenilmelidir. Çekim günü sona erdiğinde gönderilen para yollayıcıya iade edilir. Cepbank kullanmak tehlikesizdir. Zira cepbank ile yapılan tüm işlemler için SMS onayı zorunludur. Niyeti kötü olan şahısların SMS onayında kullanılan telefon numarasını öğrenebilmesi söz konusu dahi değildir Bu sebeple cepbank ile tehlikesiz bir biçimde para transferi yapılabilir. Cepbank, elektronik etrafta yapılan havale operasyonudur. Bu havale işleminde alıcının hesap numarasının olması gerekmez. Cepbank’ın nasıl yapıldığı sorulduğnuda yalnızca cep telefon numarasının olmasının yeterli olduğu söylenir. Cepbank sisteminde para transferi yapılırken düşük ölçüde de olsa banka komisyonu ödenebileceği öğrenilmelidir. Ancak bazı bankaların komisyon almadığı gerçeği de göz ardı edilmemelidir.

Cepbank işlemini temsil eden görsel

Cepbank’ta Para Transferi Nasıl Yapılır?

Cep bank uygulaması ile para yollayabilmek için banka hesabının bu uygulamaya izin vermesi zorunludur. Bu izin, bankanın internet şubesine giriş yapılarak “cepbank” alternatifinin açılması ile verilmektedir. Cepbank uygulaması için bankaların istediği bilgiler standart değildir. Örnek vermek gerekirse İş Bankası üzerinden cepbank işlemi gerçekleştirildiğinde para transferi yapılacak olan bireyin TC kimlik numarasının da öğrenilmesi gerekirken, TEB üzerinden para sevk edilecekse yalnızca transfer yapılacak bireyin cep telefonu numarasının öğrenilmesi yeterlidir. Cepbank nasıl yapılır denildiğinde mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden yapıldığı öğrenilmelidir.

Buna benzer ekonomi ve finans ile alakalı bilgilerden anında haberdar olmak istiyorsanız acikkredi.com‘u takip etmeyi unutmayın.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir