Calzedonia Bayilik Bedeli ve Şartları | Bayilik ve Franchising

Kendine bir iş fırsatı arıyorsun ancak nasıl bir girişimde bulunacağına karar veremiyor musun? İtalyan modasını kaliteyle birleştiren ve farklı ürünleriyle özellikle kadınların vazgeçemediği markalar arasına giren ünlü Calzedonia’nın bayiliği senin aradığın girişim olabilir. Hem zevkli hem de kârlı bir yatırım olacak Calzedonia bayiliği, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ülke çapındaki bayi ağını geliştirmek için yeni bayilikler veriyor. Bu yeni bayilerden biri neden sen olmayasın?

Bu bayilikle birlikte uluslararası bir zincirin de parçası olarak, kendini daha fazla geliştirme fırsatını da yakalarsın. Calzedonia hakkında edineceğin kısa bir bilgi  Calzedonia bayiliğine ilgini artırıcak ve böylesi bir yatırım için  aksiyon almanı hızlandıracaktır.

Bu Yazıda Neler Var?

Calzedonia Ne Markasıdır? Nerede ve Ne Zaman Kurulmuştur?

Calzedonia; 1987 yılında İtalya’nın Verona şehrinde, kadın –  erkek ve çocuklar için çorap ve plaj ürünlerinin satışı konusunda bayilik satış ağı aracılığıyla yeni bir satış metodu ortaya koymak üzere kurulmuştur. Ortaya koyduğu bu başarılı satış metodu, 20 yıl gibi bir süre zarfında tüm dünyada 2.000’den fazla satış mağazasını beraberinde getirmiştir. Günümüzde başta; Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Fransa, Hırvatistan, İngiltere, İspanya, İsveç, İtalya, Karadağ, Kıbrıs, Macaristan, Makedonya, Meksika, Polonya, Portekizi Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye ve Yunanistan’da olmak üzere dünyanın 30 civarı ülkesinde 4.200 adet mağazayla satışlarını yürütmektedir.

Calzedonia Ne Markasıdır? Nerede ve Ne Zaman Kurulmuştur?
Calzedonia Ne Markasıdır? Nerede ve Ne Zaman Kurulmuştur?

Bir marka için kısa sayılabilecek bir süre içerisinde yakalamış olduğu bu başarıyı ürünlerinin kalitesine, çeşitliliğine, farkılılığına ve de fiyat / kalite oranına borçludur. Calzedonia mağazasında satılan ürünler en talepkâr müşterileri bile tatmin edecek niteliktedir. İlk etapta; daha küçük ve seçici bir kitleye hitap eden marka, bir süre sonra her yaştan ve her meslekten insanların tercihi olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Calzedonia mağazalarında pek çok farklı marka satılmaktadır. Bu markalar aşağıdaki gibidir:

  • Calzedonia: Şirketin ilk markası olup, kuruluşundan beri hem uygun fiyatlı hem de orijinal kadın, erkek ve çocuk çorap ve mayosu üretmektedir.
  • Intimissimi: 1996 senesinden bugüne dek varlığını sürdüren kadın ve erkek iç giyimi markasıdır. Zarif ve sade çizgileriyle vazgeçilmez bir hale gelmiştir.
  • Tezenis: Bu marka kadın, erkek ve çocuk iç giyimi ve ev giysileri konusunda 2003 senesinden beri varlığını sürdürmektedir.
  • Falconeri: Gruba en son katılmış olup hem kadın hem de erkekler için kaşmir ve triko ürünler üretmektedir.

Bunların yanısıra mağazalarda Cash & Carrry, Signorvino, Agribel gibi markalar da satılmaktadır. Tüm bu satışlar doğrudan veya bayiler aracıığıyla tek marka çatısında gerçekleştirilmektedir.Tüm dünyada 3.000’i İtalya’da olmak üzere 32,000 civarında çalışanı bulunmaktadır

Calzedonia Bayilik Şartları ve Bedeli

Calzedonia markası hakkında biraz bilgi edindikten sonra; bayilik için nasıl başvuracağını görelim: İrtibat kurmak ve başvurunu yapmak için https://tr.calzedonia.com/custserv/contactus.jsp linkine tıklayıp buradaki bayilik formunu doldurup gönderebilirsin. İlk başvuru bilgilerine göre uygun bulunursan, seni daha detaylı görüşmeler yapmak üzere Türkiye’deki merkeze çağırırlar.

Calzedonia Bayilik Şartları ve Bedeli
Calzedonia Bayilik Şartları ve Bedeli

Bu görüşmeler neticesinde Calzedonia bayilik hakkı alıp alamayacağın netleşir. Bayilik için uygun bulunduğun takdirde Calzedonia’nın İtalya’da ki merkeziyle de uygunluğun paylaşılarak oradan da gerekli onay alındıktan sonra sıra mağazayı açacağın yerin tespitine gelir.

  • Lokasyon Seçimi: Calzedonia mağazasını açmayı düşündüğün lokasyonun işlek ve yaya yoğun bir cadde üzerinde veyahut bir AVM’de olması talep edilir.
  • Mağazanın büyüklüğünün 50 m2 ile 80 m2 arasında olması gereklidir.
  • İsim hakkı mağazanın açılacağı yere göre farklılık göstermekle birlikte, bayilik için yapılacak görüşmelerde bununla ilgili olarak sana detaylı bir enformasyon sağlanmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir