Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? Kolay Borç Sorgulama

Banka borç sorgulama nasıl yapılır? Vatandaşlar bankalara olan borçlarını web üzerinden sorgulamaya devam etmekte. Bir hayli banka mobil uygulamalarına giriş yapıldığında kişinin borçlarını göstermektedir. Birden fazla bankaya borcu olan şahıslar ise E-devlet üzerinden ya da Kredi Kayıt Ofislerinden borçları hakkında detaylı bilgi alabilmektedir. Banka borçları nasıl sorgulanır? Birçok yurttaş, bankalara olan borçlarını internet üzerinden öğrenmeye çalışıyor. Koronavirüs salgını sebebiyle banka borçlarının bir kısmı ertelenen şahıslar, borç denetleme ekranlarından banka borçlarını takip edebiliyor. Peki e-devlet üzerinden banka borçları sorgulanabilir mi?

Bu Yazıda Neler Var?

E-Devlet Üzerinden Nasıl Borç Sorgulama Yapılır?

Kredi borç sorgulama işlemi Kredi Limit ve Borç Bilgileri Raporu ya da Çek Bilgileri Raporu adlarıyla da adlandırılmaktadır. E-Devlet üzerinden kredi ya da banka borcu sorgulama işlemleri için TC kimlik numarası ve parola ile giriş yapılmalıdır. E-devlet parolası bulunmayan şahıslar parolayı Posta Ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü şubelerinden alabilmektedir.

E-devlete giriş yaptıktan sonra arama kısmına Risk Merkezi Raporu Başvurusu yazdıktan sonra açılan sayfadan Yeni Başvuru seçeneğine basın. Rapor cinsinizi seçtikten sonra ilerleyerek gelen ekranda şahsi bilgilerinizi girin ve müracaat işleminizi bitirin. Başvuru sonuçlarını ise 444 99 69 ya da http://www.riskmerkezi.org/ adresinden öğrenebilirsiniz. İntenet adresine girdikten sonra Parola Gönder seçeneğine basın. Telefonunuza gelen parolayı kullanarak raporunuzu görüntüleyebilirsiniz.

E-Devlet üzerinden Borç sorgulama işlemini temsil eden görsel

Findex Raporuyla Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Banka borçları Findeks Raporu ile de öğrenilebilmektedir. Findeks Raporu aracılığıyla bireyler kredi borçlarını, risk bakiyelerini ve kart bilgilerinin son 5 senedeki geçmişinin görüntüleyebilmektedir. Findeks raporu kredi müracaatlarında etkisi bulunan bir bedeldir. 0 – 1900 arasında izleyen kredi notu 1200 üstünde olması halinde yüksek olasılıkla banka kredi talebinizi kabul etmektedir. http://www.findeks.com/ adresi üzerinden findeks notunuzu öğrenebilirsiniz.

Dijital Bankacılık ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dijital bankacılık üstünden sorgulama işlemleri her bankanın kendi internet sitesinden ya da mobil uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için bankanın mobil uygulamasına giriş yapılarak borç sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

Bu ve bunun gibi bankacılık işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Açık Kredi’de kalmaya devam edin. Banka, ekonomi, kredi ve daha birçok içerik hakkında en güncel bilgiler Açık Kredi’de.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir