Bonus Kredi Kartım Onaylandı Ne Zaman Gelir?

Kredi kartları günümüzde bankacılıkta en fazla kullanılan yöntemlerden birisi hâline geldi. Bu nedenle de sabit gelire sahip vatandaşlar gün geçtikçe avantajlarına göre seçtikleri bankalara kredi kartı başvurusu yapmaya devam ediyor. 

Artık her insanın en az 3 kredi kartı var. Garanti Bankası’nın en çok tercih edilen kartlarından Bonus, talebi çok olan kartların başında geliyor. Peki, Bonus kartları başvurularından sonra, onaylanma aşamasını da geçtiğinizde, yeni kredi kartınız ne zaman elinizde olacak? İşte onaylanan kredi kartı gelme süresi… Bonus kart ne zaman gelir? 

Bonus Kartım Ne Zaman Elime Ulaşır?

Garanti (Bonus) kredi kartı başvurusunda bulunmanız hâlinde, kredi kartınız başvuru yaptığınız gün itibarıyla 1 hafta içerisinde onaylanır ve kargoya verilir. Bankalar kartları PTT, MNG, Aras Kargo, UPS vb. gibi kargo firmaları ile adresinize veya iş yerlerinize göndertmektedir. Genellikle kargo yönetmeliklerinde bir kargonun maksimum gönderim süresi 28 (yirmi sekiz) iş günü içerisinde gerçekleşir. 

Fakat elbette bu rakam her türlü ihtimallerin göz önüne alındığı süre olduğundan kargonuzun gelmesinin 4 hafta sürmesi gibi bir şart yoktur. Genellikle başvurunuzun onaylanmasının hemen ardından Bonus kredi kartları kargoya verilerek size 2 hafta içerisinde teslim edilmektedir. Bu tarih 7 gün gibi kısa bir sürede de gelebilir. Bu faktörler tamamen yoğunluğa, hıza ve sizin kartınızın kargoya verildiği zaman aralığına bağlı bir etkendir.

Kartımın Gelmemesi Hâlinde Ne Yapmalıyım? 

Eğer ki başvurunuz onaylandıysa, (kart başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığına dikkat edin.) ve kargoya çıktığı bilgisi de size aktarılmışsa, 28 günün (4 Hafta) geçmesinin ardından ise hâlâ Bonus kartınızın elinize ulaşmaması durumunda 7/24 sizler için hizmetler sunan mensubu olduğunuz bankanızın müşteri hizmetlerini (Bonus müşteri hizmetleri: 444 0 333) arayabilirsiniz. Bu yol aracılığı ile kartınızın takip sorgulamasını kolaylıkla yaptırabilmeniz mümkün hâle geliyor. 

Bir diğer Bonus kartınızı sorgulama yöntemi ise Garanti Bonus internet sayfasından “Kartım Nerede?” seçeneğine tıklayarak ile de kartınızın durumunu öğrenebilmeniz bir yöntem. Bonus kartı sorgulama linki: https://www.bonus.com.tr/bonusflas-kart-basvuru-takip. Oldu ki hiçbir şekilde bir sonuca ulaşamadınız, size en yakın Garanti şubesine giderek sorununuzu çözebilirsiniz. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir